Italija

Italijoje dėl koronaviruso sustabdytas "Misija neįmanoma 7" filmavimas

(atnaujinta 11:50 2020.02.26)
Italijoje jau užregistruota apie 300 koronaviruso atvejų. Venecijoje, kur turėjo vykti filmavimas, nėra karantino, tačiau miesto valdžia uždraudė viešus renginius ir sambūrius

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Septintojo "Misija neįmanoma" filmo filmavimas Italijoje buvo sustabdytas dėl koronaviruso protrūkio, sakoma kino kompanijos "Paramount" pranešime.

Filmavimas turėjo vykti Venecijoje. Italijoje jau užregistruota apie 300 koronaviruso atvejų, keliuose miestuose, kur gyvena daugiau nei 50 tūkstančių žmonių, paskelbtas karantinas. Pačioje Venecijoje nėra karantino, tačiau miesto valdžia uždraudė viešus renginius ir sambūrius.

Anot "Paramount", sprendimas pristabdyti filmavimą buvo priimtas "kaip atsargumo priemonė užtikrinant aktorių ir filmavimo grupės saugumą".

Veiksmo filmų serijoje "Misija neįmanoma" jau išleisti šeši filmai su Tomu Kruzu priešakyje. Šios serijos filmai gavo daugiau nei 3,5 milijardo dolerių pelną.

Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

Iki vasario 26 d. Kinijoje virusas buvo nustatytas 78 064 žmonėms, o ligos aukų skaičius padidėjo iki 2 715 žmonių. Be to, daugiau kaip 29 000 virusu užsikrėtusių žmonių buvo išgydyti.

Lietuvoje koronaviruso atvejų kol kas nėra, tačiau valdžia imasi papildomų apsaugos priemonių ir net svarsto galimybę skelbti ekstremalią padėtį. Antradienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė, kad nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją. Pasak jo, visos įstaigos aprūpintos reikalingomis higienos priemonėmis. Be to, valdžia papildomai instruktuoja, kaip paskatinti ir palengvinti dažną rankų plovimąsi.

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja lietuviams susilaikyti nuo kelionių į Kiniją ir Šiaurės Italiją. Praeitą savaitę paaiškėjo, kad Šiaurės Italijoje prasidėjo naujo koronaviruso protrūkis. Kol kas kalbama apie du šalies šiaurėje esančius regionus — Lombardiją ir Veneciją. Naujausiais duomenimis, Italijoje yra apie 220 užsikrėtusiųjų.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija

 

Tegai:
kinas, filmai, koronavirusas, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso
Naujas koronavirusas gali tapti lėtine liga, mano ekspertas
Mokslininkai sužinojo, kaip koronavirusas pateko į Uhano rinką
"Tai atsitiks, būkime pasiruošę": Šimašius apie koronavirusą Lietuvoje
JAV balandžio mėnesį pradės vakcinų nuo koronaviruso tyrimus
Kauno oro uoste tikrinami keleiviai iš Italijos dėl koronaviruso simptomų
Juozas Zikaras

Vyriausybė patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo planą

(atnaujinta 22:09 2021.01.20)
Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozas Zikaras

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo 2021 metais planą, praneša Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Minėjimo plane numatyta, kad Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus organizuos Zikaro gimimo 140 metų sukakties renginius — koncertą ir audiovizualinės projekcijos "Juozo Zikaro kelias" pristatymą, parengs nuolatinę ekspoziciją "Juozas Zikaras — Laisvės kūrėjas". Panevėžio rajono savivaldybė kartu su Paįstrio kultūros centru šiai progai organizuos koncertą ir meninės skulptūrų kompozicijos "Zikaro žąsys" atidengimą. 

Minėjimo plane — Juozo Zikaro metams skirtos parodos, paskaitų ciklas, pranešimai konferencijose, "Poezijos pavasario" renginys Kaune "Zikarinės", ekskursijos, laidos, edukaciniai ir kiti renginiai.

Seimui 2021-uosius paskelbus Juozo Zikaro metais įvertinami išskirtiniai skulptoriaus darbai: nepriklausomos Lietuvos tapatybės ženklais tapę meno kūriniai — skulptūros "Laisvė" (šiemet pažymimas jos sukūrimo 100-metis) ir "Knygnešys", daugelio žymių valstybės veikėjų portretiniai biustai ir bareljefai (Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Vinco Kudirkos, Antano Smetonos, Jono Šliūpo), paminklo "Žuvusiems už Lietuvos laisvę" bareljefas, 1928 m. Lietuvos nepriklausomybės, Vytauto Didžiojo, Juozo Tumo-Vaižganto medaliai, visų 1918–1940 m. litų monetų modeliai. 

Taip pat pabrėžiama Juozo Zikaro kūrybos, kurios pagrindinės temos — lietuvių tautos laisvės idealai, reikšmė visuomenės istorinei atminčiai ir tapatybei.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė
Dženifer Lopez

Dženifer Lopez nusifilmavo paplūdimyje su bikiniu ir sujaudino gerbėjus

(atnaujinta 20:15 2021.01.07)
Interneto vartotojai pažymėjo, jog Holivudo aktorė ir dainininkė, būdama 51 metų, atrodo kaip deivė

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Holivudo aktorė ir dainininkė Dženifer Lopez nusifilmavo Majamio paplūdimyje apsirengusi bikiniu ir sužavėjo gerbėjus savo figūra. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas žvaigždės Instagram paskyroje.

Vaizdo įraše 51 metų Lopez pozuoja ryškiai raudonu bikiniu ir margu šilko chalatu su inicialais JLO nugaroje. Jos ausis puošė dideli žiedo pavidalo auskarai.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Patemptas pilvas ir lieknos aktorės kojos sujaudino socialinio tinklo vartotojus. "Deivė", "Mano meilė", "Oho! Karaliene, mes tave mylim", "Gražiausia moteris pasaulyje", — rašė jie komentaruose.

Kaip rašo "Daily Mail", vaizdo įrašas buvo nufilmuotas Floridos paplūdimyje.

Gruodį Dženifer Lopez nusidažė plaukus neįprasta spalva ir nustebino gerbėjus. Nuotraukoje, kurią savo Instagram paskyroje paskelbė stilistas Krisas Epltonas (Chris Appleton), dainininkė yra su violetiniais ir rausvais plaukais, apsirengusi futuristine sidabrine suknele su iškirpte. Jos akys padažytos šviesiai violetiniais šešėliais, o lūpos — rausvais lūpų dažais.

Tegai:
Jennifer Lopez
Finansų ministrė Gintarė Skaistė, archyvinė nuotrauka

Finansų ministrė papasakojo, kaip pandemijos metu palaikomas verslas

(atnaujinta 09:07 2021.01.22)
Skaistė teigė, kad šiuo metu reikia koncentruotis į ekonomikos palaikymą ir darbo vietų išsaugojimą, tačiau ir "neužskolinti ateities Lietuvos"

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Finansų ministrė Gintarė Skaistė papasakojo, kaip valstybė palaiko verslą per antrąjį koronaviruso bangą.

Ministrė Žinių radijo laidoje "Pozicija" komentuodama galimai iškilsiantį poreikį papildomai skolintis, užsitęsus antrajai karantino bangai, pažymėjo, jog visos tarptautinės institucijos šiuo metu ragina palaikyti vartojimą.

"Visos tarptautinės organizacijos ragina palaikyti ekonomiką šiuo laikotarpiu ir netaupyti, nes tai atsilieps prarastomis darbo vietomis ir žlugusiais verslais, kas atneš daug didesnę bėda, nei būtų, jei pasiskolintume šiek tiek daugiau. Šiuo laiku skolintis galimybės yra tikrai geros, tuo pačiu nėra taikoma Stabilumo pakto taisyklė ir dar prasideda diskusijos, kiek ji bus taikoma ateinančiais metais. Todėl pirmiausia reikia galvoti, kaip išsaugoti darbo vietas", – kalbėjo finansų ministrė. 

Ji pažymėjo, kad visos tarptautinės organizacijos pabrėžia, kad visos priemonės, kurių imamasi  skolintomis lėšomis, turėtų būti labai aiškiai pamatuotos, kokį efektą duoda ir visgi turėtume nedalinti pinigų per ilgai ir kai nereikia. 

"Sekame pulsą, kad priemonės būtų taiklios ir neišleistume pinigų ten, kur visgi jie neduoda to efekto. Iš praėjusios bangos turime tam tikrų pamokų, kai matėme, jog indėliai augo ir tam tikros įmonės, kurios nenukentėjo, visgi lengvus pinigus iš valstybės pasiėmė. Nekartojant tų klaidų mokomės iš to kas buvo ir stengiamės, kad priemonės būtų taiklios ir efektyvios", — teigė ministrė.

Tuo pačiu Skaistė pabrėžė, jog skolos aptarnavimo kaštai mažėja, ateinančiais metais jie taip pat bus mažesni, tad ir skolintis šiandien bet kokiu atveju yra labai palanku.

"Reikia tik labiau koncentruotis į priemonių taiklumą, visgi nesiskolinti ir neužskolinti ateities Lietuvos, kai nereikia, bet visgi turėtume koncentruotis į ekonomikos transformaciją, į ekonomikos palaikymą, į darbo vietų išsaugojimą", — kalbėjo ministrė.

2021 metais EK Lietuvai prognozuoja 7,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) valdžios sektoriaus deficitą. Finansų ministerijos projektuojamas valdžios sektoriaus deficitas 2021 m. sudarys 7 proc. BVP.  

Pagal EK, 2021 metais valdžios sektoriaus skola sudarys 51,3 proc. BVP, o FM vertinimu – 51,9 proc. BVP.  EK vertinimu, Lietuvos ekonomika 2021 m. augs 2,9 proc.

Tegai:
Lietuva, Finansų ministerija
Dar šia tema
"Swedbank": testas parodė aukštą gyventojų finansinį intelektą
Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai
Naujoji JAV administracija vykdys finansinius įsipareigojimus PSO