Kadras iš filmo Užkratas

2011 metų užkratas: kaip Holivudo filmas išpranašavo koronavirusą?

(atnaujinta 18:01 2020.03.17)
Drama, kuri patyrė nesėkmę kino pasaulyje prieš devynerius metus, šiandien muša visus įmanomus ir neįsivaizduojamus rekordus pagal atsisiuntimų internete mastą

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Holivudo drama "Užkratas" ("Contagion") tapo labiausiai parsiunčiamu filmu tinkle: anot žiūrovų, filmo siužetas išpranašavo įvykį, su kuriuo pasaulis susidūrė 2020 metais — koronavirusą.

Filmas pasirodė ekranuose 2011 metais ir patyrė didžiulę nesėkmę. Net stipri aktorių sudėtis neišgelbėjo dramos: filme pasirodė tokie aktoriai kaip Gwyneth Paltrow, Michael Douglas ir kiti. Kodėl toks nesėkmingas filmas tapo populiariausiu filmu internete po beveik 10 metų?

2011 metų filmo "Užkratas" siužetas išpranašavo situaciją su koronavirusu 2020 metais ir, šiuolaikinio žiūrovo akimis, tapo pranašišku. Scenaristų sugalvota viruso atsiradimo vieta, jo perdavimo būdas ir pagrindiniai simptomai išsipildė su neįtikėtinu tikslumu.

Drama jau atsidūrė labiausiai parsisiunčiamų JAV filmų sąraše, o paieškos užklausų skaičius Google aplenkė visus rekordus. Ir jei 2020 metų sausį filmas užėmė tik 270 eilutę populiarių filmų reitinge, tai kovo mėnesį "Užkratas" pagal populiarumą nusileidžia tik sagai apie Harį Poterį.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse

 

Tegai:
filmas, Holivudas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti
Vilniaus meras paragino piliečius padėti vyresnio amžiaus žmonėms karantino metu
Virusologas įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
Serialo "Sostų karai" aktorius užsikrėtė koronavirusu
Ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti nuo "kiberkoronaviruso"
Juozas Zikaras

Vyriausybė patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo planą

(atnaujinta 22:09 2021.01.20)
Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozas Zikaras

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo 2021 metais planą, praneša Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Minėjimo plane numatyta, kad Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus organizuos Zikaro gimimo 140 metų sukakties renginius — koncertą ir audiovizualinės projekcijos "Juozo Zikaro kelias" pristatymą, parengs nuolatinę ekspoziciją "Juozas Zikaras — Laisvės kūrėjas". Panevėžio rajono savivaldybė kartu su Paįstrio kultūros centru šiai progai organizuos koncertą ir meninės skulptūrų kompozicijos "Zikaro žąsys" atidengimą. 

Minėjimo plane — Juozo Zikaro metams skirtos parodos, paskaitų ciklas, pranešimai konferencijose, "Poezijos pavasario" renginys Kaune "Zikarinės", ekskursijos, laidos, edukaciniai ir kiti renginiai.

Seimui 2021-uosius paskelbus Juozo Zikaro metais įvertinami išskirtiniai skulptoriaus darbai: nepriklausomos Lietuvos tapatybės ženklais tapę meno kūriniai — skulptūros "Laisvė" (šiemet pažymimas jos sukūrimo 100-metis) ir "Knygnešys", daugelio žymių valstybės veikėjų portretiniai biustai ir bareljefai (Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Vinco Kudirkos, Antano Smetonos, Jono Šliūpo), paminklo "Žuvusiems už Lietuvos laisvę" bareljefas, 1928 m. Lietuvos nepriklausomybės, Vytauto Didžiojo, Juozo Tumo-Vaižganto medaliai, visų 1918–1940 m. litų monetų modeliai. 

Taip pat pabrėžiama Juozo Zikaro kūrybos, kurios pagrindinės temos — lietuvių tautos laisvės idealai, reikšmė visuomenės istorinei atminčiai ir tapatybei.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė
Dženifer Lopez

Dženifer Lopez nusifilmavo paplūdimyje su bikiniu ir sujaudino gerbėjus

(atnaujinta 20:15 2021.01.07)
Interneto vartotojai pažymėjo, jog Holivudo aktorė ir dainininkė, būdama 51 metų, atrodo kaip deivė

VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Holivudo aktorė ir dainininkė Dženifer Lopez nusifilmavo Majamio paplūdimyje apsirengusi bikiniu ir sužavėjo gerbėjus savo figūra. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas žvaigždės Instagram paskyroje.

Vaizdo įraše 51 metų Lopez pozuoja ryškiai raudonu bikiniu ir margu šilko chalatu su inicialais JLO nugaroje. Jos ausis puošė dideli žiedo pavidalo auskarai.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Patemptas pilvas ir lieknos aktorės kojos sujaudino socialinio tinklo vartotojus. "Deivė", "Mano meilė", "Oho! Karaliene, mes tave mylim", "Gražiausia moteris pasaulyje", — rašė jie komentaruose.

Kaip rašo "Daily Mail", vaizdo įrašas buvo nufilmuotas Floridos paplūdimyje.

Gruodį Dženifer Lopez nusidažė plaukus neįprasta spalva ir nustebino gerbėjus. Nuotraukoje, kurią savo Instagram paskyroje paskelbė stilistas Krisas Epltonas (Chris Appleton), dainininkė yra su violetiniais ir rausvais plaukais, apsirengusi futuristine sidabrine suknele su iškirpte. Jos akys padažytos šviesiai violetiniais šešėliais, o lūpos — rausvais lūpų dažais.

Tegai:
Jennifer Lopez
šuo

Kauno rajone šuo apkandžiojo vaiką

Dėl patirtų sužalojimų vaikas paguldytas į ligoninę, policija tikslina aplinkybes, pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Ketvirtadienio dieną Garliavoje šuo apkandžiojo vaiką, praneša Policijos departamentas. 

Incidentas įvyko apie 15 val. Dėl patirtų sužalojimų 2013 metų gimęs vaikas paguldytas į ligoninę.

Policijos pareigūnai tikslina aplinkybės. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 139 str. 1 d. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo).

Tegai:
šuo, Kauno rajonas
Dar šia tema
Vilniuje vyras iš degalinės kasos pavogė 50 eurų
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video