Kadras iš filmo Užkratas

2011 metų užkratas: kaip Holivudo filmas išpranašavo koronavirusą?

(atnaujinta 18:01 2020.03.17)
Drama, kuri patyrė nesėkmę kino pasaulyje prieš devynerius metus, šiandien muša visus įmanomus ir neįsivaizduojamus rekordus pagal atsisiuntimų internete mastą

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Holivudo drama "Užkratas" ("Contagion") tapo labiausiai parsiunčiamu filmu tinkle: anot žiūrovų, filmo siužetas išpranašavo įvykį, su kuriuo pasaulis susidūrė 2020 metais — koronavirusą.

Filmas pasirodė ekranuose 2011 metais ir patyrė didžiulę nesėkmę. Net stipri aktorių sudėtis neišgelbėjo dramos: filme pasirodė tokie aktoriai kaip Gwyneth Paltrow, Michael Douglas ir kiti. Kodėl toks nesėkmingas filmas tapo populiariausiu filmu internete po beveik 10 metų?

2011 metų filmo "Užkratas" siužetas išpranašavo situaciją su koronavirusu 2020 metais ir, šiuolaikinio žiūrovo akimis, tapo pranašišku. Scenaristų sugalvota viruso atsiradimo vieta, jo perdavimo būdas ir pagrindiniai simptomai išsipildė su neįtikėtinu tikslumu.

Drama jau atsidūrė labiausiai parsisiunčiamų JAV filmų sąraše, o paieškos užklausų skaičius Google aplenkė visus rekordus. Ir jei 2020 metų sausį filmas užėmė tik 270 eilutę populiarių filmų reitinge, tai kovo mėnesį "Užkratas" pagal populiarumą nusileidžia tik sagai apie Harį Poterį.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

 

Tegai:
filmas, Holivudas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (980)
Dar šia tema
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti
Vilniaus meras paragino piliečius padėti vyresnio amžiaus žmonėms karantino metu
Virusologas įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
Serialo "Sostų karai" aktorius užsikrėtė koronavirusu
Ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti nuo "kiberkoronaviruso"