Gal Gadot

Gal Gadot ir kitos žvaigždės atliko dainą "Imagine" saviizoliacijoje

(atnaujinta 18:11 2020.03.20)
Aktorė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame ji dainuoja pirmąją Džono Lenono 1971 metais sukurtos dainos eilutę, po to kiti aktoriai bei muzikantai perima dainą ir prideda kiekvienas po kelis žodžius

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Pagrindinio vaidmens filme "Wonder Woman" atlikėja Gal Gadot įrašė vaizdo įrašą su nauja Džono Lenono dainos "Imagine" versija, prie jos prisijungė Natalie Portman, Will'as Ferrell'is, Amy Adams, Mark'as Ruffalo ir kiti Holivudo aktoriai, praneša "NME".

View this post on Instagram

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

Gal Gadot paskelbė vaizdo įrašą savo Instagram paskyroje. Vaizdo įraše ji pasakoja, kad šeštąją dieną saviizoliacijoje jai kilo "filosofinių minčių", ir ji dainuoja pirmąją 1971 metais sukurtos dainos eilutę. Kiti aktoriai perima dainą ir prideda kiekvienas po kelis žodžius.

"Kadangi tai paveikė mus visus, kovokime kartu", — pakomentavo Gadot, kviesdama sekėjus dainuoti kartu.

Vaizdo įraše taip pat dalyvavo Zoë Kravitz, Lynda Carter, Ashley Benson, Norah Jones, Jimmy's Fallon'as, Cara Delevingne ir kiti aktoriai bei muzikantai.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, muzika, aktoriai, daina
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
"Virusas pradeda eiti per smegenis": Juknevičienė apie lietuvių paniką karantino metu
Ekspertas įvertino galimus koronaviruso karantino terminus pasaulyje
Saviizoliacijai dėl koronaviruso nedarbingumo lapelis bus išduodamas nuotoliniu būdu
Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
Памятник Виленскому  гаону

Vilniuje vyks paroda apie Vilniaus Gaono įtaką Lietuvos žydų kultūrai

(atnaujinta 08:12 2020.10.18)
Vilniaus Gaono dėka miestas tapo visam pasauliui žinomu dvasiniu žydų centru, apie išminčiaus asmenybę ir apie jį sklandžiusias legendas bus galima sužinoti nuo spalio 20-osios atidaromoje parodoje Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. 2020-aisiais minimos Elijo ben Saliamono Zalmano 300-osios gimimo metinės, Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Šia proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks paroda "Shnot Eliyahu / Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai".

Anot bibliotekos pranešimo, paroda atidaroma spalio 20 dieną.

"Kas buvo Vilniaus Gaonas? Praėjus didžiajai jam dedikuotų metų daliai turime ne vieną atsakymą į šį klausimą. Neginčijamas religinis autoritetas? Taip. Didis talmudistas? Neabejotinai. Savo mokinius giliai paveikęs pedagogas? Jie liudija apie tai. Studijoms atsidavęs asketas, kuris savo gyvenimo metu nepasirūpino išleisti ne vienos savo knygos? Ir tai tiesa. Bet ar žinote, kad po mirties jis tapo savotišku savo bendruomenės amuletu? Žydai tiki, kad mirę artimieji gali užtarti savo likusius gimines prieš Aukščiausiojo sostą, užtikrinti jiems apsaugą. Jei šeimose kreipiamasi paramos į mirusius tėvus ar senelius, tai Vilniaus žydų bendruomenė savo dangišku užtarėju laikė Gaoną Eliją", — rašo muziejaus darbuotojai savo Facebook paskyroje.

Be to, išminčiaus vardas bene labiausiai prisidėjo prie Vilniaus, Šiaurės Jeruzalės, išgarsinimo — miestas tapo visam pasauliui žinomu dvasiniu žydų centru. Vilniaus Gaono kūrybos palikimas — Šventraščio, Mišnos, Talmudo, Švytėjimo knygos, Naujosios Švytėjimo knygos komentarai.

Apie Vilniaus Gaono asmenybę visuomet sklandė daugiau ar mažiau pagrįstos legendos, žavėjusios paprastus žmones ir intrigavusios mokslininkus. Pasakojama, kad "Vilniaus Gaonas, būdamas šešerių metų, sakė pamokslą Vilniaus sinagogoje", "kartą perskaitęs knygą, jis tiksliai įsimindavo jos tekstą visiems laikams", "būdamas paauglys, vos nesukūrė golemo".

Savo Facebook paskyroje muziejus pasidalijo knygos "Legendos apie Vilniaus Gaoną" ir vieno iš būsimų parodos eksponatų — plakato "Vaikų laiminimas per Atpirkimo dieną (Jom Kipur)" — nuotraukomis ir pažymėjo, jog daugiau apie garsią Vilniaus asmenybę ir apie jį sklandžiusias legendas bus galima sužinoti apsilankius parodoje.

Tegai:
paroda, Lietuvos nacionalinis muziejus, žydai
Temos:
Žydų bendruomenė Lietuvoje
Dar šia tema
Žydų klausimas — dar viena Nausėdos užsienio politikos klaida
Putinas Holokausto forume priminė, kiek Lietuvoje sunaikinta žydų
Vilniuje išniekinti du žydų paminklai
Lietuvos policija aptarė situaciją dėl žydų istorinių paminklų išniekinimo
Vilniuje vėl apgadintas Gaono paminklas
Mergina geležinkelio stotyje

Atskleista, kokių dainų lietuviai klausosi traukiniuose

(atnaujinta 09:46 2020.10.17)
Keleivių vežimo bendrovė surinko dainas, kurių žmonės klausosi keliaudami traukiniais, į vieną grojaraštį ir siūlo mėgautis šia muzika bei pasidalinti savo dainomis

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. "Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovė "LTG Link" sukūrė specialų dainų, be kurių žmonės neįsivaizduoja nė vienos išvykos, grojaraštį, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Prieš tai bendrovė "LTG Link" pakvietė internautus pasidalinti, kokios muzikos jie klausosi keliaudami traukiniais. Iš šių rekomendacijų ir buvo sukurtas specialus "Spotify" grojaraštis.

Grojaraštis pateikiamas interneto puslapyje, jame galima rekomenduoti ir mėgstamą muziką kelionės metu.

"Stengiamės keliautojus įtraukti į įvairias iniciatyvas. Vasarą vykdėme projektą "Pasiilgusiems kelionių", jo metu rinkome akimirkas iš kelionių traukiniais po Lietuvą. Dažnas šią vasarą keitė atostogų planus, tad norėjome priminti, kiek akiai malonių kampelių yra mūsų šalyje. Na, o dabar nekantraujame išgirsti, kaip skamba Lietuva kelionėse, — kokios muzikos klauso keliaujantieji traukiniais, kokios dainos jiems labiausiai siejasi su išvykomis darbo, namų ar pajūrio link", — pasakoja "LTG Link" vadovas Linas Baužys.

Muzika kelionės metu taip pat gali padėti susikaupti darbui ar kaip tik — atsipalaiduoti, skiriant laiko savo mintims.

"Rami, lėtesnė, harmoninga melodija nuteiks ramiau, nostalgiškiau. Jei daina bus su mums suprantamos kalbos žodžiais, jie suteiks papildomą poveikį: kai žodžiai sudėtingesni, ne tiesiog banaliai sudėto rimavimo, įsijungia mūsų kognityvinės funkcijos — papildomai aktyvuojasi smegenų sritys, atsakingos už suvokimą ir mąstymą", — pasakoja psichologė Daiva Balčiūnienė.

Balčiūnienės teigimu, norint kelionės metu susikaupti protiniam darbui, susikoncentruoti į konkrečias užduotis, verčiau rinktis muziką, kuri nereikalauja įsigilinimo, įsitraukimo — geriausia, kad tai būtų ne per garsus ramesnis muzikinis fonas.

Tačiau kartu psichologė pažymi, jog svarbu atsiminti vieną taisyklę — jei kelionė ilga, reikėtų padaryti vieną kitą pertraukėlę, kurios metu muzikos neklausytumėte. Tokiu būdu foninė muzika nepradės varginti.

Tegai:
kelionės, traukiniai, muzika, daina
Dar šia tema
"Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"
Virėjas

Kokia šiandien diena: spalio 20-osios šventės

(atnaujinta 21:06 2020.10.19)
Spalio 20-ąją minima Pasaulinė statistikos diena, be to, Tarptautinė virėjų diena, savo vardadienius šiandien švenčia Rudolfas, Serapinas, Gantas, Deimintė, Salvinas

Spalio 20-oji yra 293-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 294-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 72 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Irena, Gedas, Deimina, Adelina, Adelė.

Šią dieną minima Pasaulinė statistikos diena.

Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja 2010 m. liepos 10 d. priėmė rezoliuciją, pagal kurią spalio 20-oji paskelbta Pasauline statistikos diena. Statistikos dieną mini ir švenčia daugiau nei 100 šalių statistikos tarnybos.

Ši diena skirta oficialiosios statistikos pasiekimams ir reikšmei paminėti. Akcentuojamos pagrindinės vertybės, kuriomis vadovaujamasi rengiant oficialiąją statistiką. Tai — paslaugų kokybė, profesionalumas, duomenų patikimumas ir prieinamumas. Šiuolaikinei statistikai keliami vis aukštesni reikalavimai. Įvairių šalių organizacijos keičiasi duomenimis, patirtimi ir mokosi vienos iš kitų. Vienas iš svarbiausių uždavinių — užtikrinti statistinės informacijos kokybę, patikimumą ir viešumą.

Be to, labai svarbu, kad informacija būtų lengvai pasiekiama visiems vartotojams. Dėl šios priežasties kuriamos bendros duomenų bazės, paieškos sistemos. Vienas iš pavyzdžių — Jungtinių Tautų statistikos skyriaus sukurta priėjimo prie duomenų sistema "UNdata", apimanti 32 duomenų bazes, apie 60 milijonų įrašų. Į statistiką pradedama žvelgti ne tik nacionaliniu, bet ir globaliu mastu.

Oficialioji statistika svarbi kiekvienai šaliai. Patikima ir objektyvi statistinė informacija leidžia įvertinti demografinę, socialinę ir ekonominę šalies padėtį ir raidą. Statistikai turi rengti ir teikti visuomenei aukštos kokybės statistinę informaciją, reikalingą priimant svarbius ir pagrįstus sprendimus.

Be to, šią dieną minima 1791 metų Abiejų Tautų (Lietuvos ir Lenkijos) tarpusavio įžado paskelbimo diena.

Taip pat šiandien yra proga pasveikinti savo pažįstamus virėjus su profesine švente — šią dieną minima Tarptautinė virėjų diena.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1655 metais buvo pasirašyta Kėdainių sutartis, pagal kurią LDK nutraukė uniją su Lenkija ir sudarė uniją su Švedija.

1876 metais gimė eseistas, prozininkas bei kritikas Juozapas Albinas Herbačiauskas. Mirė 1944 metais.

1988 metais LKP CK plenume pirmuoju LKP sekretoriumi su Maskvos palaikymu ir Sąjūdžio pritarimu paskirtas Algirdas Brazauskas.

1906 metais gimė poetė Ona Lukauskaitė. Nuo 1976 metų buvo Helsinkio susitarimų rėmimo grupės narė. Mirė 1983 metais.

1907 metais gimė rašytojas Kazys Plačenis. Mirė 1970 metais.

1928 metais gimė žymus lietuvių prozininkas Mykolas Sluckis.

1992 metais Lietuvos Vyriausybė patvirtino pirmąją Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sudėtį ir patvirtino Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos įstatus.

Ši diena pasaulio istorijoje

1632 metais gimė garsus anglų architektas ir astronomas seras Kristoferis Renas (Christopher Wren), Londone suprojektavęs daugiau nei pusšimtį bažnyčių, tarp jų — Šv. Povilo katedrą.

1944 metais Antrojo pasaulinio karo metais sovietai ir jugoslavai išvadavo Belgradą.

1969 metais Džonas Lenonas išleido savo antrąjį solo albumą "Cold Turkey".

2004 metais buvo išleista pirmoji operacinės sistemos Ubuntu versija.

Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai