Aktorė Anastasija Zavorotniuk, archyvinė nuotrauka

Pirmą kartą ligos metu Zavorotniuk atsakė sekėjams "Instagram" paskyroje

(atnaujinta 13:48 2020.04.04)
Diena anksčiau aktorė atšventė gimtadienį, o jos puslapyje buvo daugybė draugų ir gerbėjų sveikinimų

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Aktorė Anastasija Zavorotniuk pirmą kartą per ilgą laiką atsakė "Instagram" sekėjams.

Diena anksčiau aktorė atšventė gimtadienį, o jos puslapyje buvo daugybė draugų ir gerbėjų sveikinimų.

Į kai kuriuos iš jų Zavorotniuk jau sureagavo. Aktorė padėkojo Dimai Bilanui, Zarai, Denis Kliaverui, Jelenai Boršovai ir kitiems pramogų verslo atstovams už sveikinimus.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Сегодняшний день - очень значимый и радостный для нас. Сегодня мы поздравляем с Днем Рождения Анастасию! ❤❤❤ Яркая, как солнце, теплая, как весна, мудрая, сильная, жизнелюбивая, наделенная большим, добрым и чутким сердцем - наша любимая, наша удивительная Настя. И в ее праздник мы желаем ей только одного, самого главного и незаменимого - здоровья! Потому что все остальное, важное, любимое и настоящее, у нее действительно есть. Это был очень непростой год, и тем дороже и ценнее осознавать, как много людей разделили эту ситуацию с нами. Низкий поклон врачам и всему медицинскому персоналу за все то, что вы уже сделали и продолжаете делать для Насти. Каждый день в нескольких монастырях, в разных городах за нее молятся настоятели и другие священнослужители, монахи и послушники - и мы безмерно благодарны за такое внимание! 🙏🙏🙏Каждый вечер к коллективной молитве присоединяются люди с разных концов земного шара. Огромное спасибо всем друзьям за вашу невероятную поддержку и помощь! Вы знаете, как она любит каждого из вас и каждого мысленно (увы, по-другому сегодня не позволяет карантин) обнимает. Мы счастливы, что вы есть и вы рядом! Спасибо коллегам, которые также пришли на помощь и очень много сделали для нас. И, конечно, мы от души благодарны всем поклонникам, подписчикам, просто неравнодушным людям! Всем, кто сопереживает, пишет слова поддержки, молится за благополучие, желает добра и выздоровления. Все вы - те, кто был с нами этот год, даете нам надежду на лучшее. Благодаря вам, вашим молитвам, мы точно знаем, что ЧУДО возможно, и оно обязательно случится! Спасибо! 🌷 Сегодня праздник не только для Анастасии, но и для всех ее близких. Совершенно особенный праздник - для Петра. Ежедневно, круглосуточно он проходит этот путь вместе с ней. Каждая маленькая победа на этом пути - ИХ ОБЩАЯ. Вдвоем - проще, вдвоем - вдвое больше сил, терпения, веры. И очень-очень много любви, которая позволила пережить самые страшные, самые темные, почти безвыходные моменты. А еще есть маленькая Мила, такая же красивая и светлая девочка, как мама. И день за днем своей большой любовью она дает маме самый мощный стимул к выздоровлению. И пусть так будет всегда! ❤🙏

Публикация от Поддержка Анастасии Заворотнюк (@podderzhka_azavorotnyuk)

Puslapyje, kurį sukūrė artimieji aktorei palaikyti, ji atsakė Inai Michailovai.

"Ina, labai ačiū tau ir Stasui už dėmesį ir už tokį šiltą sveikinimą! Man buvo labai malonu. Jūsų Nasia", — rašė aktorė.

Ar šiuos atsakymus paskelbė pati aktorė, ar jos artimieji, iki šiol nežinoma.

Pranešimai apie sunkią Anastasijos Zavorotniuk ligą pasirodė rugpjūtį. Kai kurios žiniasklaidos priemonės rašė, kad aktorei buvo diagnozuotas piktybinis smegenų auglys.

Aktorės artimieji ilgą laiką nekomentavo šios informacijos, tačiau vėliau patvirtino, kad ji gydoma. Kovo mėnesį aktorės dukra pranešė, kad vyksta gydymas, visa šeima kovojo ir meldžiasi, kad ji pasveiktų.

Tegai:
sveikinimai, Anastasija Zavorotniuk
Dar šia tema
Zavorotniuk "Instagram'e" paskelbė naują žinutę apie savo ligą
Žiniasklaida pranešė apie Zavorotniuk sveikatos būklės pagerėjimą
Aktorės Zavorotniuk dukra paskelbė naują savo motinos nuotrauką
Anastasija Zavorotniuk padėkojo už palaikymą
Hillary Clinton

Hillary Clinton parašys knygą apie pasaulio sąmokslą

(atnaujinta 21:48 2021.02.27)
Buvusi kandidatė į JAV prezidentus ir valstybės sekretorė Hillary Clinton išleis trilerį, kuriame pagrindinė veikėja bus valstybės sekretorė, neseniai paskirta į šias pareigas prezidento, kuris kažkada buvo jos varžovas, administracijoje

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Buvusi kandidatė į JAV prezidentus ir valstybės sekretorė Hillary Clinton parašys trilerio žanro knygą su garsia kanadiečių rašytoja Louise Penny, pranešė leidinys "Simon & Schuster".

Knygos su pavadinimu "State of Terror" ("Teroro šalis") išleidimas suplanuotas spalio 12 d. Pagrindinė veikėja bus valstybės sekretorė, neseniai paskirta į šias pareigas prezidento, kuris kažkada buvo jos varžovas, administracijoje.

"Teroro išpuolių serija nuveda pasaulio tvarką į chaosą, ir sekretorei pavesta suburti komandą, kuri atskleistų mirtiną sąmokslą — (atskleistų) schemą, kruopščiai suplanuotą tam, kad būtų sukurta Amerikos vyriausybė, kuri yra pavojingai atitolusi nuo realybės ir valdžios ten, kur tai svarbiausia", — sakoma leidyklos tinklalapyje.

"Šis grandiozinis trileris apie tarptautines intrigas pasakoja apie pasaulio užkulisinę dramą, paremtą detalėmis, kurias gali žinoti tik insaideriai", — pažymi leidykla.

Tai ne pirmoji Clinton knyga. Paskutinis jos darbas — atsiminimų knyga "What Happened" ("Kas įvyko") — buvo išleista tos pačios leidyklos "Simon & Schuster" 2017 metais ir tapo bestseleriu.

Rašytoja Louise Penny garsėja savo detektyvais. Didžiausią populiarumą jai atnešė serija "Vyriausiasis inspektorius Armandas Gamašas" (angl. "Chief Inspector Armand Gamache").

Tegai:
knyga, JAV, Hilari Klinton
Dar šia tema
Moteris paėmė iš bibliotekos poezijos rinkinį ir jame rado gyvatę
Knyga apie "Harį Poterį" padės vyrui nupirkti dukrai būstą
Žinok savo teises: Andželina Džoli išleis įkvepiančią knygą paaugliams
Kaziuko mugė 2019

Kaziuko mugė Vilniuje persikelia į internetą

(atnaujinta 23:41 2021.02.23)
Dabar vietoj kelių dienų amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai galės parduoti savo unikalius gaminius ištisus metus

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Tradicinė Kaziuko mugė Vilniuje perkeliama į internetą, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Internete mugė truks ne kelias dienas, o ištisus metus. Mugė prasidės kovo 4 dieną, 14:00, Craftson.lt tinklalapyje.

Amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai, norintys atidaryti savo internetinę parduotuvę virtualioje mugėje, gali užsiregistruoti el. paštu info@craftson.lt.

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII amžių ir manoma, kad šimtmečius gyvuojantis kasmetis renginys nevyko tik Antrojo pasaulinio karo metais. Šiais metais didžiausios pavasario šventės planus pakoregavo pasaulinė pandemija.

"Akivaizdu, kad kovą planuota Kaziuko mugė Vilniuje tikrai neįvyks. Sausį svarstėme galimybę perkelti renginį į balandį, tačiau matydami situaciją ir visų pirma galvodami apie žmonių saugumą, nusprendėme šiais metais Vilniaus senamiestyje mugės neorganizuoti. Kad ir kokie būtų karantino ribojimų sušvelninimai balandžio — gegužės mėnesiais, galimybė saugiai suorganizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančią šventę yra praktiškai neįmanoma", — paaiškino mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vienas iš šio projekto iniciatorių Renaldas Gražys pažymėjo, kad platforma internete padės sujungti kūrybiškumą ir meistrystę, tradiciją ir šių dienų galimybes lengvai, o svarbiausia saugiai įsigyti kažką originalaus, gražaus ir ypatingo.

Tradicinė mugė kviečia amatininkus, meistrus, ūkininkus parduoti savus, nemasinės gamybos, liaudies ir amatų, žemės ūkio ir maisto produktus bei kitus etninio paveldo gaminius, pagamintus iš tradicinių žaliavų.

Lietuviams mugė simbolizuoja pavasario pradžią ir rengiama savaitgalį po respublikos globėjo Šv. Kazimiero dienos (kovo 4 d.).

Tradicinė Kaziuko mugė Vilniuje perkeliama į internetą, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Internete mugė truks ne kelias dienas, o ištisus metus. Mugė prasidės kovo 4 dieną, 14:00, Craftson.lt tinklalapyje.

Amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai, norintys atidaryti savo internetinę parduotuvę virtualioje mugėje, gali užsiregistruoti el. paštu info@craftson.lt.

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII amžių ir manoma, kad šimtmečius gyvuojantis kasmetis renginys nevyko tik Antrojo pasaulinio karo metais. Šiais metais didžiausios pavasario šventės planus pakoregavo pasaulinė pandemija.

"Akivaizdu, kad kovą planuota Kaziuko mugė Vilniuje tikrai neįvyks. Sausį svarstėme galimybę perkelti renginį į balandį, tačiau matydami situaciją ir visų pirma galvodami apie žmonių saugumą, nusprendėme šiais metais Vilniaus senamiestyje mugės neorganizuoti. Kad ir kokie būtų karantino ribojimų sušvelninimai balandžio — gegužės mėnesiais, galimybė saugiai suorganizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančią šventę yra praktiškai neįmanoma", — paaiškino mero pavaduotoja Edita Tamosiūnaitė.

Vienas iš šio projekto iniciatorių Renaldas Gražys pažymėjo, kad platforma internete padės sujungti kūrybiškumą ir meistrystę, tradiciją ir šių dienų galimybes lengvai, o svarbiausia saugiai įsigyti kažką originalaus, gražaus ir ypatingo.

Tradicinė mugė kviečia amatininkus, meistrus, ūkininkus parduoti savus, nemasinės gamybos, liaudies ir amatų, žemės ūkio ir maisto produktus bei kitus etninio paveldo gaminius, pagamintus iš tradicinių žaliavų.

Lietuviams mugė simbolizuoja pavasario pradžią ir rengiama savaitgalį po respublikos globėjo Šv. Kazimiero dienos (kovo 4 d.).

Tegai:
Vilnius, Kaziuko mugė
5G

Seimas: 5G tinkle montuosima įranga turėtų atitikti nacionalinio saugumo interesus

(atnaujinta 10:35 2021.03.01)
Kaip teigia pagrindiniai ryšių operatorių atstovai, Lietuva turėtų paspartinti 5G technologijos plėtrą ir sumažinti atsilikimą nuo Europos Sąjungos

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Seimo narys Andrius Kupčinskas aptarė naujos kartos 5G plėtros 2020–2025 metais gaires ir plėtros galimybes su ryšių operatoriais, praneša Seimo spaudos tarnyba.

"Šis klausimas išties be galo aktualus, žinome, kad yra nemažai neišspręstų klausimų dar iš praėjusios kadencijos: kyla problemų su Baltarusijos pasieniu, su Klaipėdos regionu, kur persidengia naujos kartos judriojo ryšio zonos", — sakė jis.

Pažymima, kad pasak posėdyje dalyvavusių ryšio operatorių pateiktus duomenis, mobiliojo ryšio plėtra pasaulyje skatina ekonomikos augimą.

Dabartinė situacija rodo, jog 35 operatoriai 58 šalyse jau yra pasileidę komercinius 5G tinklus. ES tik dvi šalys vis dar neturi komercinio 5G tinklo.

"Tai — Portugalija ir Lietuva. Pagrindinės to priežastys — 5G diegimui reikalingų dažnių dalybų klausimas, įtakojamas tiek vidinių, tiek išorinių veiksnių (pavyzdžiui, Kaliningrade naudojami 3,5 GHz dažniai karinėje industrijoje)", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad, kaip teigia pagrindiniai ryšių operatorių atstovai, Lietuva turėtų paspartinti 5G technologijos plėtrą ir sumažinti atsilikimą nuo Europos Sąjungos. Tam būtinas ir esamų institucijų palaiminimas, nes procesas jau trunka ilgiau nei metus.

Teigiama, kad ES 5G ryšio strategijos iki 2025 metų tikslas yra tapti ES 5G lydere, nes 5G bus vienas svarbiausių skaitmeninės ekonomikos ir visuomeninės vystymosi variklių per ateinantį dešimtmetį. Lietuvos 5G plėtros gairės iki 2025 metų numato sudaryti efektyvią teisinę ir investicinę aplinką 5G ryšio plėtrai Lietuvoje.

"Šio klausimo svarstymą tęsime artimiausiu metu, kuomet įvyks dažnių įsigijimo aukcionas. Svarbiausia, kad būsima įranga, diegiama į 5G tinklą atitiktų nacionalinio saugumo interesus, apie tai buvo kalbama ir prieš keletą metų, turint mintyje nekomercinį ryšį", — sakė jis.

Kupčinsko teigimu, tikimasi, kad ir aukciono sąlygose bus įrašytos eilutės, susijusios su nacionalinio saugumo aspektais, įvertinant grėsmes, esančias šalies pasienyje. 

Tegai:
Seimas, ES, Lietuva, 5G