Australų aktorius Hju Džekmanas

Hju Džekmanas parodė, kaip išlaikyti gerą formą per karantiną

(atnaujinta 13:34 2020.04.11)
Australų aktorius apgailestauja, kad būdamas Niujorke neturi galimybės treniruotis teniso aikštelėje, bet pasidalijo vaizdo įrašu, kuo tai galima pakeisti

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Australų aktorius Hju Džekmanas (Hugh Jackman) savo Instagram paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodo, kaip išlaikyti gerą formą būnant saviizoliacijoje.

View this post on Instagram

A post shared by Hugh Jackman (@thehughjackman) on

"Deja, Niujorke neturime teniso aikštelių, tačiau yra kažkas, ko jūs, vaikinai, neturite", — sako Džekmanas ir parodė tuščią laiptinę 15 aukštų pastate.

Jis bėgioja daugiabučio namo laiptais ir kreipiasi į tenisininką Rodžerį Federerį. Anksčiau sportininkas parodė, kaip treniruojasi namuose, ir netgi metė iššūkį.

​Vartotojams Džekmano treniruotės patiko, tačiau kai kuriems jos atrodė per daug intensyvios: "Puikus būdas palaikyti formą", "Puiku, bet nesu tikra, kad galiu atlaikyti tokį krūvį", "Vos neuždusau vien stebėdamas tave".

Neaišku, kur būtent buvo "Iksmenų" žvaigždė karantino metu. Kaip rašo "Daily Mail", sekmadienį jį matė Hamptone (Niujorko priemiestyje) kartu su žmona ir dukra.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Niujorkas, karantinas, koronavirusas, aktoriai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Vilniuje saviizoliacijai sukurta programėlė mobiliesiems "Karantinas"
Elton'as John'as, Billie Eilish ir kiti muzikantai surengė "online" koncertą
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Įsiklausyk. Lik namuose: policija perspėja apie pasekmes
Karantino metu daugėja pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Pirmadienį Vilnius mini 698-ąjį gimtadienį

(atnaujinta 10:51 2021.01.24)
Vilnius sausio 25 dieną švęs 698-ąjį gimtadienį. Ta proga ant Rotušės fasado atsiras įspūdingo dydžio šviesos projekcija su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava, o TV bokštas kas valandą "šoks" pagal populiarias lietuviškas dainas

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Pirmadienį Lietuvos sostinė Vilnius minės savo 698-ąjį gimtadienį. 

Kaip praneša sostinės savivaldybė, sausio 25-ąją vakare nušvis keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. 

Be to, sausio 24 d. sekmadienį ir sausio 25 d., pirmadienį, nuo 18:30 val. bus galima išvysti, kaip TV bokštas kas valandą "šoks" pagal populiarias lietuviškas dainas. Visa tai gyvai stebėti bus galima www.m-1.fm.

Alternatyvaus miesto pažinimo platformos "Neakivaizdinis Vilnius" taip pat parengė staigmenų:  gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną "Vilniaus nuotaikų žemėlapį" – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius paskyroje Facebook.

Be to, kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu "Vilnius myli Tave". Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių.

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebus, tačiau sausio 24 – 25 d. tamsiu paros metu ant Rotušės fasado praeiviai išvys įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Vilnius didina COVID-19 tyrimų mobiliuosiuose punktuose apimtis
Vilnius prižiūrimas: nauji Minsko kariniai ištekliai nepatiks Lietuvai
Juozas Zikaras

Vyriausybė patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo planą

(atnaujinta 22:09 2021.01.20)
Šiemet sukanka 140 metų, kai gimė vienas pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozas Zikaras

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino Juozo Zikaro metų minėjimo 2021 metais planą, praneša Kultūros ministerijos spaudos tarnyba.

Minėjimo plane numatyta, kad Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus organizuos Zikaro gimimo 140 metų sukakties renginius — koncertą ir audiovizualinės projekcijos "Juozo Zikaro kelias" pristatymą, parengs nuolatinę ekspoziciją "Juozas Zikaras — Laisvės kūrėjas". Panevėžio rajono savivaldybė kartu su Paįstrio kultūros centru šiai progai organizuos koncertą ir meninės skulptūrų kompozicijos "Zikaro žąsys" atidengimą. 

Minėjimo plane — Juozo Zikaro metams skirtos parodos, paskaitų ciklas, pranešimai konferencijose, "Poezijos pavasario" renginys Kaune "Zikarinės", ekskursijos, laidos, edukaciniai ir kiti renginiai.

Seimui 2021-uosius paskelbus Juozo Zikaro metais įvertinami išskirtiniai skulptoriaus darbai: nepriklausomos Lietuvos tapatybės ženklais tapę meno kūriniai — skulptūros "Laisvė" (šiemet pažymimas jos sukūrimo 100-metis) ir "Knygnešys", daugelio žymių valstybės veikėjų portretiniai biustai ir bareljefai (Jono Basanavičiaus, Simono Daukanto, Vinco Kudirkos, Antano Smetonos, Jono Šliūpo), paminklo "Žuvusiems už Lietuvos laisvę" bareljefas, 1928 m. Lietuvos nepriklausomybės, Vytauto Didžiojo, Juozo Tumo-Vaižganto medaliai, visų 1918–1940 m. litų monetų modeliai. 

Taip pat pabrėžiama Juozo Zikaro kūrybos, kurios pagrindinės temos — lietuvių tautos laisvės idealai, reikšmė visuomenės istorinei atminčiai ir tapatybei.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė

Čekijos slidininkė visu greičiu nuskriejo į užtvarą video

(atnaujinta 09:52 2021.01.24)
Dukart olimpinė čempionė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta

Čekijos kalnų slidininkė Ester Ledeckaja greičio nusileidimo nuo kalno, vykusiame Šveicarijoje, Kran-Montane pasaulio čempionate, metu nesuvaldė greičio ir nuskriejo į užtvarą.

Kaip matoma vaizdo įraše, Ledeckaja įgauna greitį, tačiau tada ji nesugebėjo patekti į viražą ir visu greičiu nulėkė į tinklą ir taranavo užtvarą.

Remiantis kai kuriais duomenimis, gali būti, kad ji įveikė per didelį greitį ir, nuvažiavusi greičiau nei ankstesnėse lenktynėse, nesugebėjo susidoroti su viražu, nes trasa jai buvo per trumpa jai.

Nepaisant patirtų traumų, slidininkė sugebėjo pati atsikelti ir palikti trasą. Kaip pažymėta, ji susižeidė veidą. Kalnų lenktynėse nugalėjo Sofija Godža.

Ledeckaja yra dukart olimpinė čempionė. Sportininkė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta.

Tegai:
slidinėjimas, vaizdo įrašas, Čekija, sportas