Nadežda Babkina ir mados istorikas Aleksandras Vasiljevas

Nėra COVID-19: Nadežda Babkina išvesta dirbtinės komos

(atnaujinta 15:05 2020.04.14)
Rusijos dainininkė nėra vienintelė laidos "Mados nuosprendis" vedėja, kuri šiomis dienomis atsidūrė ligoninėje. Prieš kelias dienas į ligoninę buvo paguldytas ir mados istorikas Aleksandras Vasiljevas

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Gydytojai išvedė iš dirbtinės komos liaudies artistę Nadeždą Babkiną, pranešė žiniasklaida su nuoroda į dainininkei artimą aplinką.

Rusijos dainininkė Nadežda Babkina
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Kovo viduryje ansamblio ir folkloro teatro "Rusiška daina" vadovė Nadežda Babkina atšventė 70-ąjį gimtadienį. Balandžio pirmomis dienomis dainininkė buvo paguldyta į ligoninę įtariant abipusį plaučių uždegimą. Gydytojai nusprendė Babkiną įvesti į dirbtinę komą, kad prijungtų ją prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato.

Anksčiau taip pat pranešta, kad Babkinos koronaviruso tyrimas buvo neigiamas.

Babkina keletą dienų išbuvo dirbtinėje komoje, dabar ji buvo išvesta iš šios būsenos, pranešė žiniasklaida. Anot jų, dainininkės būklė stabili, jai gerėja.

Šiuo metu ji yra ligoninėje, oficiali diagnozė — abipusė virusinė pneumonija.

Babkina yra žinoma kaip liaudies dainų ansamblio vadovė, savita dainininkė, be to, daugiau nei 10 metų ji yra laidos "Mados nuosprendis" vedėja. Visuomenės ir spaudos dėmesys taip pat sutelktas į asmeninį 70-metės rusiškų dainų karalienės gyvenimą — daugiau nei 15 metų ji gyvena civilinėje santuokoje su dainininku Jevgenijumi Goru, kuris yra daug jaunesnis už ją.

Ir Vasiljevas taip pat

Babkina nėra vienintelė populiarios laidos "Mados nuosprendis" vedėja, kuri šiomis dienomis atsidūrė ligoninėje. Prieš kelias dienas į ligoninę dėl abipusės pneumonijos paguldytas ir mados istorikas Aleksandras Vasiljevas.

Tuomet jis pranešė, kad balandžio pradžioje jį kankino kosulys ir karščiavimas, po kelių dienų savarankiško gydymo citrina ir imbieru jis buvo paguldytas į ligoninę, gydytojai taip pat atliko koronaviruso tyrimą.

Sekmadienį Vasiljevas savo Instagram paskyroje parašė, kad jis yra "Kommunarkoje" (vienoje iš Maskvos ligoninių, kur pristatomi žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu, čia buvo gydomas ir Levas Leščenka), tačiau jis nepasakojo apie COVID-19 tyrimų rezultatus.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
dainininkė, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Šarūno Barto filmo Sutemose filmavimas

Paskelbtas Kanų kino festivalio atrinktų filmų sąrašas, jame ir lietuvio filmas

(atnaujinta 16:28 2020.06.04)
Oficialioje šių metų festivalio programoje, kurią sudaro 56 filmai, įvardytas ir Šarūno Barto filmas "Sutemose"

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pierre Lescure ir Thierry Frémaux paskelbė oficialią 73-iojo Kanų kino festivalio programą, sudarytą iš 56 filmų, pranešama oficialiame atrankos tinklalapyje.

Kanų kino festivalis
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Į sąrašą pateko Wes'o Anderson'o "Prancūzų dispečeris" ir François Ozono "1985 metų vasara" (angl. "Summer of 1985"). Be to, įvardytas Lietuvos režisieriaus Šarūno Barto filmas "Sutemose".

"Šiuos filmus lydės festivalio logotipas, kai jie bus rodomi kino teatruose ir kitose peržiūrose", — sakoma oficialiame pranešime.

Iš viso ekspertai peržiūrėjo 2067 juostas. Jų skaičius šiemet pirmą kartą viršijo du tūkstančius. Praėjusiais metais atrankos komisija rinko iš 1845 darbų.

Festivalis turėjo būti surengtas šių metų gegužės 12–23 dienomis, tačiau kovo 19 dieną buvo nuspręsta jį atidėti į liepos pradžią, o balandį organizatoriai paskelbė, kad šou šiais metais nevyks įprastu formatu, tačiau oficiali programa bus pristatyta.

Festivalio generalinis direktorius Thierry Frémaux anksčiau pranešė, kad 73-iajam Kanų kino festivaliui atrinktus filmus planuojama išleisti iki 2021 metų pavasario, šie filmai negalės dalyvauti kitų metų atrankoje. Jis taip pat tikisi, kad kitais metais atrankos žiuri vėl taps amerikiečių režisierius Spike'as Lee.

Tegai:
kinas, Lietuva, Kanų festivalis
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
"Oskaro" apdovanojimui bus priimti ir "online" išėję filmai
Dainininkė Sia pristatė singlo "Together" vaizdo klipą ir tapo kino režisiere
Vilniaus oro uostas virto autokino teatro erdve ir rodo "Kino pavasario" seansus
Venecijos kino festivalis nebus atšauktas
Mirė teatro ir kino aktorius Gediminas Girdvainis
 Aktorius Gediminas Girdvainis, archyvinė nuotrauka

Mirė teatro ir kino aktorius Gediminas Girdvainis

(atnaujinta 14:52 2020.06.04)
Pelnęs žiūrovų meilę ir kritikų pripažinimą aktorius visada išliks kino ir teatro kultūros bendruomenės atmintyje kaip savo srities meistras ir žmogus su atsakingu požiūriu į profesiją

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Vakar, eidamas 77-uosius metus, mirė aktorius Gediminas Girdvainis.

Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis komiteto ir savo vardu reiškia užuojautą teatro ir kino aktoriaus Gedimino Girdvainio artimiesiems, kolegoms, jo talento gerbėjams ir kultūros bendruomenei, rašoma Seimo pranešime.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis išreiškė užuojautą dėl aktoriaus Gedimino Girdvainio mirties.

"Netekome ypač talentingo aktoriaus, nuoširdaus, atviro ir drąsaus žmogaus. Gedimino Girdvainio sukurti vaidmenys visada išliks reikšminga Lietuvos teatro ir kino istorijos dalimi", — teigia šalies vadovas.

"Lietuvos kultūra neteko išskirtinio talento aktoriaus, kuris sukūrė įsimintinų vaidmenų teatro scenose, kino filmuose. Jo darbai yra įvertinti įvairiais apdovanojimais, už didelius nuopelnus skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Dėl Gedimino Girdvainio mirties reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, bičiuliams ir visai šalies kultūros bendruomenei", — sakoma premjero užuojautoje.

Pelnęs žiūrovų meilę ir kritikų pripažinimą aktorius visada išliks kino ir teatro kultūros bendruomenės atmintyje kaip savo srities meistras ir žmogus su atsakingu požiūriu į profesiją.

Gediminas Girdvainis gimė 1944 metais. 1969 metais baigė Lietuvos konservatoriją. Nuo 1994 metų dirbo Vilniaus mažajame teatre, sukūrė ryškių vaidmenų Rimo Tumino spektakliuose. Yra vaidinęs Šiaulių ir Jaunimo teatruose.

Литовский актер Гедиминас Гирдвайнис
Aktorius Gediminas Girdvainis.

Aktoriaus kūrybinėje biografijoje — arti 120 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Iš pastarojo meto darbų būtų galima išskirti Šprichą Michailo Lermontovo "Maskarade" (rež. Rimas Tuminas), Luką Lukičių Nikolajaus Gogolio "Revizoriuje" (rež. Rimas Tuminas), Čebutykiną Antono Čechovo "Trijose seseryse" (rež. Rimas Tuminas), Pasiuntinį Sofoklio "Oidipe karaliuje" (rež. Oskaras  Koršunovas), Heneką Tadeušo Slobodzianeko (Tadeusz Słobodzianek) "Mūsų klasėje" (rež. Jana Ros, (Yana Ross), taip pat vaidmenį spektaklyje pagal Martino Crimpo "Laimės respublikoje" (rež. Mantas Jančiauskas).

Актер Государственного молодежного театра Гедиминас Гирдвайнис (слева)  в сцене из спектакля Полет воздушного змея
© Sputnik / Шишков
Aktorius Gediminas Girdvainis spektaklio metu.

Per savo gyvenimą sukūręs kelias dešimtis įsimintinų personažų, už nuopelnus 2004-aisiais aktorius apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi.

Tegai:
Gediminas Girdvainis
Temos:
Metų netektys — 2020
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai