Britų muzikantas ir roko grupės Queen gitaristas Brajanas Mėjus

Brajanas Mėjus mano, kad pandemija prasidėjo dėl žmonių, kurie valgo mėsą

(atnaujinta 21:37 2020.04.18)
Roko grupės "Queen" gitaristas įsitikinęs, kad koronaviruso pandemija privers daugelį suprasti, kad valgyti mėsą nėra pats sveikiausias dalykas

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Britų muzikantas ir roko grupės "Queen" gitaristas Brajanas Mėjus (Brian May) mano, kad žmonės, kurie valgo mėsą, yra kalti dėl koronaviruso pandemijos, praneša "NME".

Jo nuomone, naujausi įvykiai privers daugelį persvarstyti savo požiūrį į šį produktą. Ypač tada, kai internete pasirodė informacija, kad pirmasis žmogus užsikrėtė Uhano turguje, kur parduodami gyvūninės kilmės gaminiai (nors oficialaus šios teorijos patvirtinimo nebuvo).

"Matyt, šią pandemiją tikrai sukėlė tie, kas valgo gyvūnus. Ir dabar aš dar labiau įsitikinęs, kad valgyti mėsą nėra pats sveikiausias dalykas", — pareiškė Brajanas Mėjus.

Sausio mėnesį ir pats muzikantas tapo vegetaru, o dabar rimtai domisi šia doktrina, tikėdamasis ką nors pakeisti.

"Jau tris mėnesius aš laikausi šio gyvenimo būdo. Iš pradžių man tai buvo eksperimentas. Visgi ilgą laiką buvau gyvūnų gynėjas, bet kartas nuo karto vis tiek valgydavau mėsą. Dabar mes pamatėme, kad gyvūnų valgymas parklupdė žmones. Todėl, manau, atėjo laikas iš naujo tyrinėti mūsų pasaulį, kad nesunaikintume kitų rūšių", — pasakė Brajanas Mėjus.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
pandemija, muzika, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
"Queen" sukūrė programėlę, kurioje galima įvertinti, koks tu esi Fredis Merkuris
Elžbieta II ir grupė "Queen" "susitiko" ant kolekcinės monetos
Žiniasklaida: "nulinis" pacientas koronavirusu užsikrėtė Uhano laboratorijoje
COVID-19 aukų perskaičiavimas Uhane parodė, kad valdžia neslėpė duomenų
Notre Dame po gaisro

Notre Dame rekonstrukcijai surinkta 830 milijonų eurų aukų

(atnaujinta 11:45 2021.04.15)
Pasak Prancūzijos kultūros ministrės, surinkta suma leis pradėti nuo gaisro nukentėjusios katedros restauraciją, Notre Dame planuojama vėl atidaryti 2024 metais

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Prancūzijos kultūros ministrė Roselyne Bachelot pranešė, kad surinkta 830 milijonų eurų auka Notre Dame katedrai, kuri 2019 metais nukentėjo nuo gaisro, restauruoti.

"Buvo surinkta 830 milijonų eurų aukų, absoliučiai precedento neturinti suma. Žinoma, aš esu teisingo ir skaidraus šio fondo panaudojimo garantas", — pasakė Bachelot, atsakydama į klausimus Senate.

Ministrė pažymėjo, kad surinkta suma leis pradėti Notre Dame restauraciją.

Kultūros ministerijos vadovė patikino, kad Notre Dame vėl bus atidaryta 2024 metais.

Didžiausias istorijoje gaisras Notre Dame katedroje kilo 2019 metų balandžio 15 dieną. Ugnis apėmė atraminę konstrukciją, sugriuvo smailusis bokštas. Pats pastatas ir pagrindiniai meno kūriniai bei katedroje saugomos relikvijos išliko. Gaisras siejamas su restauravimo darbais. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie savo ketinimą atkurti Notre Dame per penkerius metus, nors daugelis ekspertų teigia, kad rekonstrukcija užtruks 10–15 metų.

Tegai:
Prancūzija, Notre Dame
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 11:04 2021.04.15)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu mažiausia, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant jos miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, reverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso buvo išleisti 999 egzemplioriai, juos kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Obuolys

Gydytoja išsklaidė penkis populiarius mitus apie valgymą vakare

(atnaujinta 19:48 2021.04.16)
Daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ar pradeda bado streiką, jei prieš dieną suvalgė per daug, tačiau tai neteisinga, mano mitybos specialistė

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikiečių dietologė ir mitybos specialistė Račel Pol (Rachel Paul) Instagram papasakojo apie mitus, susijusius su valgymu po penktos valandos vakaro.

Ji pažymėjo, kad daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ir padažų. Tačiau, pasak dietologės, tai neteisinga. Pol mano, kad maistu svarbu mėgautis, todėl ji rekomenduoja naudoti nedidelius kiekius įvairių skonio stipriklių.

Be to, mitybos specialistė mano, kad neprivalgyti per vakarienę yra žalinga. Ji ragina į vakarinį racioną įtraukti daug baltymų turinčius maisto produktus, daržoves ir augalinius riebalus.

Kartu ji pabrėžė, kad saldumynai vakaro valandomis nėra draudžiami, tačiau jie turi tilpti į jūsų per dieną suvartojamų kalorijų normą.

Gydytoja taip pat paragino kiekvieną dieną eiti miegoti tuo pačiu metu ir stengtis laikytis režimo. Jos nuomone, bloga savijauta dėl sveiko miego trūkumo ir nuovargio prisideda prie noro suvalgyti ką nors kenksmingo.

Mitybos specialistė padarė išvadą, kad neturėtumėte pradėti bado streiko, jei prieš dieną suvalgėte per daug, nes "tai neveikia".

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai