Bronzinis Tulos meduolis

Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų

(atnaujinta 22:14 2020.05.17)
Jūsų dėmesiui — Tulos meduolis, bronziniai šprotai, spurgos, virtinukai ir kitos apetitą žadinančios skulptūros

Kai kurie miestai garsėja neįprastais ir linksmais paminklais. Agurkas ant statinės, šokoladinė fėja, besišypsantys žemės riešutai, didžiausias koldūnas pasaulyje — RIA Novosti pasakoja, kur po karantino galite pamatyti "valgomas" skulptūras.

Памятник огурцу в Луховицах
© Sputnik / Алексей Куденко
Maskvos srities Luchovicų mieste stovi paminklas vietiniam agurkui.

Maskvos srities Luchovicų mieste stovi paminklas vietiniam agurkui, garsėjančiam visoje šalyje. Ant pjedestalo statinės pavidalo užrašas skelbia: "Agurkui-maitintojam nuo dėkingų Luchovicų". Dešimtajame dešimtmetyje Luchovicų agurkai buvo parduodami Maskvoje, Kolomnoje, Zarajske. Švieži vasarą, rauginti žiemą. Ir dabar sostinėje ypač vertinamos Luchovių daržovės.

Бронзовый тульский пряник
© Depositphotos / koromelena.yandex.ru
Bronzinis Tulos meduolis papuošė ginklų kalvių miesto centrinę aikštę.

Bronzinis Tulos meduolis papuošė ginklų kalvių miesto centrinę aikštę. Ant jo yra užrašas: "Sėkmei".

Meduoliai čia kepami nuo 1685 metų. Masinė gamyba buvo pradėta 1954 metais — Visasąjunginės žemės ūkio parodos atidarymo metu.

Klasikinė versija yra stačiakampio formos, glazūruota. Įdaras — vaisių uogienė ar kondensuotas pienas.

Памятник Курской антоновке
© Depositphotos / joymsk
O Kurske buvo įamžintas Antonovkos obuolys.

O Kurske buvo įamžintas Antonovkos obuolys. Ši veislė čia auginama nuo XIX a.

Dviejų metrų krašto simbolis buvo iškaltas iš vario lakšto, skulptūra tuščiavidurė, svoris — 150 kilogramų.

Памятник Балтийским шпротам в городе Мамоново на берегу Калининградского залива
© Sputnik / Владимир Федоренко
Kaliningrado srities Mamonovo mieste yra paminklas Baltijos šprotams.

Kaliningrado srities Mamonovo mieste, besiribojančiame su Lenkija, yra paminklas Baltijos šprotams. Jie gaminami vietinėje žuvų konservų gamykloje.

Skulptūra — didelis akmeninis stalas su staltiese, ant jo yra atvira skardinė, iš kurios "šokinėja" žuvys. Vienas šprotas pavaizduotas su karūna. Manoma, kad prie jo būtinai reikia prisiliesti — tai atneš sėkmę.

Памятник шоколаду в городе Покров Владимирской области
© Sputnik / Руслан Кривобок
Trijų metrų "šokoladinė fėja".

Trijų metrų "šokoladinė fėja", sverianti 600 kilogramų, stovi Vladimiro srities Pokrovo mieste prie Šokolado muziejaus, kur turistams pasakojama šio deserto istorija ir parodomas šokolado fontanas.

Paminklas Duonai yra Zelenogorske, 55 km nuo Sankt Peterburgo.

Ant akmens pjedestalo — bronziniai kepalėliai, iš po jų žvilgčioja maža pelytė.

Vietiniai gyventojai sako, kad šis paminklas yra skirtas apgulties 125 gramų juodos duonos, kuri daugelį išgelbėjo II pasauliniame kare.

Памятник пельменю в Миассе, Челябинская область
Paminklas koldūnui buvo pastatytas Miass mieste, Čeliabinsko srityje, pirklio Smirnovo kieme.

Paminklas koldūnui buvo pastatytas Miass mieste, Čeliabinsko srityje, pirklio Smirnovo kieme. Dabar yra vienintelis muziejus pasaulyje, skirtas šiam patiekalui. Tarp eksponatų yra receptai, nuotraukos.

Памятник варенику в Глендоне, Канада
Apetitą žadinantis koldūnas yra oficialus Kanados Glendono simbolis.

Apetitą žadinantis virtinukas yra oficialus Kanados Glendono simbolis (ten gyvena daug ukrainiečių). Šakutė su trijų aukštų namo dydžio virtinuku, kuris sveria daugiau nei 2,5 tonos, yra vienas didžiausių "valgomų" paminklų pasaulyje.

Мороженое на крыше торгового центра Neumarkt Galerie в Кельне, Германия
Kelne prekybos centro stogą vainikuoja 12 metrų kūgis iš ledų.

Kelne prekybos centro stogą vainikuoja 12 metrų kūgis iš ledų. Skulptūros autoriai yra amerikietis Klas Oldenburg ir jo žmona Kuzya van Bruggen. Jų neįprastus darbus galima pamatyti daugelyje pasaulio miestų: pavyzdžiui, figūrėlė su kriaukle prie Chonghechkhon upelio Seule ar adatos Milane.

Скульптура арахиса в Плейнсе, штат Джорджия
© AP Photo / John Bazemore
Keturių metrų paminklas "Didelis besišypsantis žemės riešutas" JAV.

Plains mieste, JAV Džordžijos valstijoje, yra keturių metrų paminklas "Didelis besišypsantis žemės riešutas. Čia įsikūrusi didžiausia pasaulyje šio produkto perdirbimo įmonė.

Skulptūra buvo pastatyta 1976 metais, kai Džimis Karteris atvyko į savo gimtąją valstybę vykdydamas prezidento rinkimų kampaniją. Jis anksčiau buvo ūkininkas ir augino žemės riešutus. Šiame paminkle lengva atpažinti prezidento šypseną.

Памятник пончику в Новой Зеландии
Naujojoje Zelandijoje, Springfilde, 2007 metais, filmo "Simpsonai" išleidimo proga buvo įamžinta spurga.

Naujojoje Zelandijoje, Springfilde, 2007 metais, filmo "Simpsonai" išleidimo proga buvo įamžinta spurga. Vietiniai gyventojai skulptūrą vertino nevienareikšmiškai, daugelis tikėjo, kad ji gadina kraštovaizdį, o po kelerių metų ją sudegino vandalai.

Miesto valdžia pažadėjo, kad spurga, kuri pritraukė turistus ir sugebėjo tapti turistų traukos objektu, grįš.

 

Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Vokiečių aviganis

JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui

(atnaujinta 22:06 2020.06.03)
Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV Žemės ūkio departamento Nacionalinė veterinarijos tarnybų laboratorija (NVSL) pranešė apie pirmąjį šalyje patvirtintą šuns koronavirusinės infekcijos atvejį, teigiamas testas buvo gautas iš vokiečių aviganio Niujorke, teigiama JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnybos pranešime, praneša RIA Novosti.

Anot veterinarijos tarnybos, vokiečių aviganis buvo išsiųstas apžiūrai į privačią veterinarijos kliniką, ir ji nustatė kvėpavimo takų ligos simptomus. Gavus teigiamą SARS-CoV-2 tyrimo rezultatą, papildomi mėginiai buvo nusiųsti į nacionalinės veterinarijos tarnybos laboratoriją, kur infekcija buvo patvirtinta.

Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą.

Pareiškime teigiama, kad "tikimasi, jog šuo visiškai pasveiks".

Kaip pabrėžia JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnyba, koronavirusas anksčiau buvo aptiktas tigrui, liūtei ir dviem katėms.

Anksčiau buvo pranešta, kad mopsas vardu Vinstonas buvo pirmasis šuo JAV su patvirtinta koronavirusine infekcija, tačiau vėliau JAV veterinarijos tarnybos šių pranešimų nepatvirtino.

Žemės ūkio departamento veterinarijos laboratorijos yra oficialus patvirtintų COVID-19 tyrimų su gyvūnais šaltinis JAV. Būtent ši struktūra informuoja PSO apie tokių infekcijų atvejus.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas, šuo
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams