Grupė The Roop, archyvinė nuotrauka

"Eurovizijos" laidoje "The Roop" triumfas: žiūrovų simpatijos atiteko lietuvaičiams

(atnaujinta 22:14 2020.05.17)
Europa išvydo alternatyvią pirmą sykį istorijoje atšauktos "Eurovizijos" transliaciją, paaiškėjo, kur bus rengiamas kitų metų dainų konkursas

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Grupės "The Roop" daina "On Fire" skambėjo Hamburge alternatyvios pirmą sykį istorijoje atšaukto "Eurovizijos" konkurso "Eurovision: Europe Shine a Light" transliacijos metu ir ją išgirsti galėjo milijonai Vokietijos televizijos kanalo ARD žiūrovų namuose, kadangi alternatyvus šou buvo filmuojamas be gyvos publikos. 

"The Roop" pelnė žiūrovų simpatijas ir sulaukė išskirtinio dėmesio — Lietuva laimėjo! 

2020-ųjų "Eurovizijos" nugalėtojais juos titulavo įvairūs tinklaraščiai, gyrė užsienio muzikos kritikai, o milijonai televizijos žiūrovų Vokietijoje, stebėjusių transliacijos "Eurovision: Europe Shine a Light" metu televizijos ARD surengtą alternatyvų konkursą, nusprendė, kad grupė iš Lietuvos — "Eurovizijos" širdžių nugalėtojai. Hamburge gyvai atlikę dainą "On Fire" ir dar kartą pademonstravę visą Europą užkūrusį šokį jie nepaliko abejingų.

Lietuvaičių laimėjimais pasidžiaugė ir sostinės meras Remigijus Šimašius.
"Sveikinimai The Roop nugalėjus alternatyvioje Eurovizijoje! 2020-uosius mes prisiminsime ne tik kaip pandemijos, bet ir kaip Lietuvos pergalės Eurovizijoje metus!" — "Facebook" rašė jis.

Antrojoje vietoje buvo Islandijos atstovai, trečiojoje — Rusijos grupė "Little Big". Iš viso dalyvavo 10 šalių: Lietuva (22 taškai), Islandija (19), Rusija (17), Malta (10), Danija (9), Švedija (9), Šveicarija (9), Italija (8), Bulgarija (8) ir Azerbaidžanas (5). Vedėja Barbara Schöneberger, įteikdama premiją Lietuvos atlikėjams, paprašė "The Roop" dar kartą atlikti dainą "On Fire". Vokiečių aktorė teigė, kad lietuviai turėtų būti tikri dėl savo pergalės. ARD transliacijos nugalėtojus išrinko žiūrovai ir speciali komisija.

Vakaro kulminacija tapo bendra visų šių metų "Eurovizijoje" turėjusių pasirodyti atlikėjų daina. Jie nuotoliniu būdu atliko dainą "Love Shine A Light", kuri padiktavo ir šios specialios transliacijos pavadinimą.

Rusijos muzikantas Jurijus Loza pakomentavo "Eurovizijos 2020" muzikos konkurso versiją "Europe Shine a Light".

Anot muzikanto, jam patiko naujasis pasirodymo formatas.

"Viskas vyko be žiūrovų, melagingo patoso ir kvailų šeimininkų juokelių", — socialiniame tinkle "Vkontakte" rašė dainininkas.

"Eurovizijos" dainų konkursas 2020 m. Turėjo vykti Roterdamo "Ahoy" koncertų salėje gegužės 12–16 dienomis, tačiau kovo 18 dieną Europos transliuotojų sąjungos vadovybė nusprendė atšaukti renginį dėl koronaviruso pandemijos.

Tegai:
The Roop, Eurovizija-2020
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2020" (62)
Dar šia tema
Pirmasis kanalas transliuos "Europe Shine A Light" vietoj Eurovizijos
"Little Big" teigė, kad yra pasirengę kitais metais vykti į Euroviziją
"Eurovizijos 2020" organizatoriai atskleidė "online" koncertų detales
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Britų rašytoja Džoana Rouling

Džoana Rouling išleis pasaką, parašytą daugiau nei prieš 10 metų

(atnaujinta 22:46 2020.05.28)
Geros žinios visiems "Hario Poterio" gerbėjams, kurie nežino, kuo užsiimti per sunkų pandemijos ir saviizoliacijos periodą — rašytoja jau paskelbė keletą pirmųjų kūrinio skyrių

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Britų rašytoja Džoana Rouling nustebino gerbėjus: pasirodo, kad "Hario Poterio mama" 10 metų savo palėpėje laikė rankraštį, kurį ketino išleisti po paskutinės knygos apie jaunąjį burtininką.

Po to, kai Rouling persirgo koronavirusu ir išsamiai papasakojo apie gydomuosius kvėpavimo pratimus, nusprendė susitvarkyti savo palėpę ir pasidalyti įdomiais radiniais. Vienu iš jų tapo pasakos vaikams rankraštis, kurio Rouling taip ir neparodytų pasauliui, jei ne pandemija ir saviizoliacija.

Džoana Rouling išleis knygą, kurią ji parašė daugiau nei prieš 10 metų: apie tai rašytoja papasakojo savo oficialioje interneto svetainėje.

Nepaskelbtas rankraštis "Ikabog" — stebuklinga pasaka vaikams, kurios siužetas atsiskleidžia išgalvotame pasaulyje, tačiau niekaip nesusijęs su Hario Poterio istorija.

"Knygos idėja gimė, kai aš rašiau "Harį Poterį". Bet kai paskutinė knyga buvo parašyta, aš nusprendžiau padaryti pertrauką, kuri užtruko penkerius metus. Po to nusprendžiau atsitraukti nuo vaikiškų knygų ir "Ikabog" nukeliavo tiesiai į palėpę, kur laukė savo laiko 10 metų", — pažymėjo rašytoja.

Beje, pasaką apie "tiesą ir piktnaudžiavimą valdžia" Rouling skaitė savo mažiausiems vaikams prieš miegą, o dabar ji gali pagražinti jūsų karantiną. Pirmieji istorijos skyriai jau paskelbti tinklalapyje, o kitus Rouling pažadėjo įkelti kas savaitę.

Tegai:
Haris Poteris, Didžioji Britanija, rašytoja, Džoana Rouling
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
JA prezidentas Donaldas Trampas

Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV

(atnaujinta 16:18 2020.06.03)
Anksčiau Baidenas sukritikavo policijos veiksmus, kurie išsklaidė "taikius demonstrantus" Baltuosiuose rūmuose ir Trampą, kad jis fotografavosi Šv.Jono bažnyčioje po protestuotojų išsklaidymo

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas savo tikrąjį demokratų konkurentą Džo Baideną išvadino "politiškai silpnu" ir teigė nežinąs, kaip nutraukti neramumus šalyje, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Baidenas sukritikavo policijos veiksmus, išsklaidydamas "taikius demonstrantus" Baltuosiuose rūmuose ir Trampą, kad jis fotografavosi Šv.Jono bažnyčioje po protestuotojų išsklaidymo.

"Mieguistas Džo 40 metų dirba politikoje ir nieko nepadarė. Dabar jis apsimeta žinantis atsakymus. Jis net nežino, kokie yra šie klausimai. Silpnumas niekada nenugalės anarchistų, plėšikų ar chuliganų, o Džo visą gyvenimą buvo politiškai silpnas. Teisė ir tvarka!", —  Twitter parašė Trampas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Zacharova atkreipė dėmesį į JAV "tarptautinę veidmainystę"
Pentagonas išsiuntė į Vašingtono apylinkes 1,6 tūkst kareivių