Joninės Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas nesutrukdė: kur švęsti Jonines 2020 metais

(atnaujinta 22:07 2020.06.22)
Pranešama, kad šiais metais renginių Vilniaus mieste nebus tiek daug, kiek 2019 metais, dėl esamos koronaviruso padėties

VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Lietuvoje Joninės švenčiamos naktį iš birželio 23 į 24 dieną. Būtent šio mėnesio 23-ioji diena respublikoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis, būtent dėl to yra manoma, kad ši naktis yra stebuklinga.

Anksčiau ši šventė Lietuvoje vadinosi Rasos, tačiau į šalį įžengus krikščionybei, šventė buvo sutapatinta su Šventojo Jono Krikštytojo gimimo diena.

Šiais metais renginių Vilniaus mieste nebus tiek daug, kiek 2019 metais, dėl esamos koronaviruso padėties.

Sputnik Lietuva surinko įdomiausius Joninių renginius, kurie padės pagaliau atsipalaiduoti po visus išvarginusio karantino.

Joninių mugė

Šiais metais Joninių mugė rengiama prie prekybos ir pramogų centro "Akropolis". Mugėje dalyvaus daugiau nei 50 amatininkų bei prekeivių iš visos Lietuvos.

Mugėje bus prekiaujama įvairiais papuošalais, gaminiais iš tekstilės, keramikiniais, mediniais, stiklo, porceliano, odos, lino, gintaro gaminiais skirtais namų apyvokai ir dekorui. Taip pat Joninių mugėje bus galima įsigyti įvairių mėsos, žuvies bei pieno gaminių.

Joninių vainikų pynimas

Šiais metais taip pat vyks ir vainikų pynimas. Visi norintys dalyvauti kviečiami į Salotės paplūdimį birželio 23 dieną, 19 valandą vakaro.

Девушки в венках и традиционных нарядах отмечают праздник Ивана Купалы в Киеве, Украина
© REUTERS / Gleb Garanich
Vainikų pynimas per Jonines.

Joninės Pilialaukyje

Visi žmonės, norintys švęsti trumpiausią metų naktį kartu, yra kviečiami į restoraną "Pilialaukis".

Birželio 23 dieną, nuo 18:00 valandos, kviečiami lietuviai ir svečiai kartu atšvęsti Joninių šventės tradicijas.

Šventės programa: 17:00 — 24:00 Joninių linksmybės vaikams su "Batuzauras.lt" (bilieto kaina 4 eurų.)

18:00 – 20:00 vainikų pynimo edukacija ir žolynų pažintis su laume Birute Lenktyte-Masiliauskiene;

18:00 – 21:00 — senoviniu būdu daromo alaus iš vasarvidžio nakties augalų pristatymas su geriausiu Lietuvos aludariu Artūru Masiliausku;

19:30 Žengimas per šventės vartus;

19:30 – 20:00 — Rasos apeigos ir rateliai su Folkloro Ansamblis Vija 20:00 – 24:00 val. naktišokiai su "Valdemaras ir grupė". Visos šventės metu skanausime Pilialaukio paruoštus valgius ir gėrimus, sutiksime seniai matytus draugus.

Vidurvasaris. Big Bam Jam LIVE

"Downtown Food Hall" vidurvasarį kviečia švęsti su grupe "Big Bam Jam". 

Renginys vyks "Downtown Food Hall & Lounge" terasoje (Antano Smetonos g. 5, Vilnius).

Koncerto pradžia 19:00. Įėjimas nemokamas.

Jonas Bassas. Kala Sound System

Trumpiausia vidurvasario naktis ne tik su muzika, bet ir su skaidrėmis tamsoje iš Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio.

Norintys šokti, linksmintis iki paryčių kviečiami į Vingio parke esančią Aušros ir Aviečių alėjų sankryžą. Renginys prasidės 22 val. ir yra nemokamas.

Papartinės: Pinigai, Black Feeling

Šokių nebus per mažai. Visi norintys šokti nuoširdžiai kviečiami pasitikti Jonines kartu PERONO terasoje nuo 20:00.

Joninių nakties plaukimas baidarėmis Vilniuje

Ekstremalių užsiėmimų mėgėjai kviečiami paplaukioti baidarėmis po naktinį Vilnių. Susitikimo vieta — "Forum Palace" birželio 23, 22:30. Iki trasos pradžios (Ožkinių) žmonės bus vežami. Planuojama trasą perplaukti per maždaug 3 valandas iki pradinės vietos ("Forum Palace").

Joninės-2020 Jonavoje

Jonų ir Janinų sostine vadinama Jonava taip pat paruošė visiems pasiilgusiems linksmybių programą. Birželio 23 dieną mieste šurmuliuos Joninių mugė. Visus miesto gyventojus ir svečius džiugins speciali koncertinė programa. O vakare šventinę programą vainikuos muzikinis šviesų ir ugnies šou "Vasarvidžio nakties belaukiant", kurį užbaigs spalvingas šventinis fejerverkas. Na, ir, aišku, trumpiausią naktį danguje virš Jonų respublikos nušvies fejerverkai.

Be to, "Lietuvos geležinkeliai" švęsti Jonines ir keliauti po Lietuvą kviečia traukiniais ir tam sudarė aplinkai draugiškų Joninių krypčių sąrašą.

Joninės Tauragėje

Joninių šventė Šėtoje

Šėtos kultūros centras visus kviečia į Joninių šventę Šėtos bendruomenės parke.

17:00 skambės dainos kartu su Šėtos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela "Rudekšna" ir folkloro ansambliu "Sidabrinė gija", duetas "Albertas plius Danguolė" iš Kėdainių bei Truskavos kultūros centro vokaliniu ansambliu "Verdenė ir Kęstutis Valionis".

Vyks sportinės rungtys, kuriose galės dalyvauti ir maži, ir dideli (bus įteikiami prizai). 19 val. renginį užbaigs ir Joninių vartus užvers Dūmas ir Augustė.

Naktinis Joninių žygis Trakų mieste

Joninių šventės proga Trakai kviečia leistis į žygį, kurio metu bus atrastos dar nematytos Lietuvos kultūros sostinės vietos.

Žygio dalyvių laukia įspūdinga 10 kilometrų trasa, o kartu ir visos smagiausios Joninių tradicijos bei Kultūros sostinės slėpiniai. 

Registracijos į žygį laikas — 22:30. Pradžia 23:00.

Žygio pradžios vieta: Trakų autobusų stotis (Vytauto g. 90, Trakai). Žygio trukmė — apie 3–4 val.

Žygio dalyvių skaičius ribotas, jame galės dalyvauti iki 350 žmonų.

Šiauliuose pražys paparčio žiedas

2020 metų birželio 23 dieną Šiaulių kultūros centras kviečia šiauliečius Jonines paminėti įsitraukiant į iniciatyvą "Paparčio žiedo ieškynės Šiauliuose".

Kultūros centras kviečia ieškoti paparčio žiedo, o suradus nusifotografuoti prie jo su Joninių vainiku, įkelti nuotrauką į Šiaulių kultūros centro "Facebook" ar savo "Instagram" paskyrą ir pažymėti #Ieškynės bei #Šiauliai.

Vainiką galima bus nusipinti prie surasto paparčio žiedo arba galima atvykti su jau iš anksto nusipintu vainiku.

Nuotrauka dalinkitės su draugais, rinkite "patiktukus" ir taip galėsite laimėti rėmėjų įsteigtus prizus. Balsavimas vyks iki birželio 25 dienos, 12:00. 

Rumšiškėse skleisis Joninių paslaptys

Paslaptingoji trumpiausia metų naktis šiemet bus kitokia. Joninių šventė Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, prasidės birželio 23 dieną, 18:00. Šįkart kviečiama švęsti išskirtinai — čia persipins senosios tradicijos ir papročiai su šiuolaikine kultūra, nuspalvinta lazeriais ir elektroninės muzikos garsais.

Pirmojoje Joninių šventės dalyje organizatoriai kvies įsijausti į šį gamtos virsmą, senolių papročius, atlikti vandens ir ugnies apeigas, braidžioti po laukinių gėlių pievas, kupoliauti, pažinti žolynus ir jų naudingąsias savybes, pinti gėlių vainikėlius, burtis prie Kupolės medžio, plukdyti vainikėlius Pravienos upeliu bei, žinoma, sveikinti Jonus ir Janinas ir visaip kaip linksmintis! Visas Joninių nakties paslaptis pažinti padės Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblis "Nedėja".

Po šios tradicijomis ir apeigomis apipintos šventės dalies, nuo 20:00 dalyviai bus kviečiami bristi per užburiančias atmosferas su muzika, kurioje susitinka mūsų senoji ir šiuolaikinė kultūros. 

Joninės Lentvaryje

Birželio 23 dieną Lentvaryje Joninės vyks kiek netradiciniu būdu — virtualiai. Lentvario kultūros rūmai kviečia jungtis visus norinčius.

Taigi, yra daug galimybių atšvęsti Jonines. Tačiau kaip ir visuomet pastaruoju metu reikia atsiminti apie savo ir aplinkinių saugumą. Renginių organizatoriai pasirūpins visomis būtinomis apsaugos priemonėmis. Bet verta ir savo kaukių bei dezinfekcinių priemonių neužmiršti namuose. Linksmų Joninių!

Tegai:
Joninės
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)
Dar šia tema
Saugios Joninės: kurdami laužus nesukelkime gaisro miške
Savaitgalį Vilniuje vyko "Indiškų atostogų" renginiai
Nauja irklavimo bazė Kaune, nuotrauka iš įvykio vietos

Kaunas atidaro naują irklavimo bazę: vyks nemokomas koncertas ant vandens

(atnaujinta 19:24 2020.07.08)
Ketvirtadienį kauniečiai kviečiami iš arčiau apžvelgti naująją Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" irklavimo bazę ir atšvęsti jos atidarymą

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kaune, Lampėdžio ežero pakrantėje, atidaroma nauja irklavimo bazė, praneša miesto savivaldybė. 

Lampėdžio ežero pakrantėje per dvejus metus iškilusi nauja, viena moderniausių Europoje Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" irklavimo bazė atvers duris jau liepos 9-ąją, 19 valandą.

Atidarymo koncertas

Atidarymo ceremonija kauniečius pasitiks simboliškai — iš vandens. Žiūrovai koncertą galės stebėti tik atplaukę nuosavu bei nuomotu vandens transportu — valtimis, baidarėmis — ar tingiai besiirstydami po ežerą ant pripučiamo plaukimo rato. Neturint nuosavos valties ar baidarės, pastarąją bus galima išsinuomoti krante. 

Nuo 19 val. publiką pasitiks scenoje virš vandens įsikūręs didžėjus. 20 val. prasidės iškilminga atidarymo ceremonija simboliškai pakeliant naujutėlaičio elingo vartus.

Гребная база в Каунасе
Nauja irklavimo bazė Kaune

Šventinį vakarą vainikuos ir per Lampėdžio ežerą nuvilnys Monikos Pundziūtės-Moniqué su grupe gyvai atliekamos dainos. Koncertas ant vandens kauniečiams ir visiems miesto svečiams nemokamas.

Kauno miestas į naujo vandens sporto centro statybas investavo 3 mln. eurų. Vyriausybės finansavimas siekia 2 mln. eurų ir bus panaudotas likusiam itin svarbiam darbui — irklavimo trasos gilinimui, kad 2 km ilgio tiesioji atitiktų pačius aukščiausius standartus.

Tegai:
nemokamas koncertas, koncertas, Kaunas
Dar šia tema
Kaune Marių ir Palemono gatvių geležinkelio pervažą pakeitė požeminis tunelis
"Kauno energija" mažina šilumos kainą
Ne "viso gero", o "iki pasimatymo" — kauniečiai atsisveikino su Šarūnu Jasikevičiumi
Projektas Menas be stogo

Vilniuje startavo projektas "Menas be stogo"

(atnaujinta 16:01 2020.07.07)
Menininkų darbai eksponuojami Vilniaus centro lauko reklamos stenduose ir projekto virtualioje galerijoje

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šiandien Vilniuje startavo projektas "Menas be stogo". Šimtas meno kūrinių tris savaites bus matomi miesto centre, praneša sostinės savivaldybė.

Lauko reklamos stenduose eksponuojami pačių menininkų pasiūlyti darbai, o virtualioje galerijoje www.menasbestogo.lt pateikiami net 353 menininkų kūriniai. 

Kaip rašo savivaldybė, projektas gimė kaip atsakas į karantino ribojimus, dėl kurių neveikė meno galerijos, tad menininkai negalėjo eksponuoti ir parduoti savo kūrinių.

Visus 353 meno kūrinius bus galima įsigyti tiesiai iš menininkų arba jiems atstovaujančių galerijų — virtualioje galerijoje nurodytos jų kainos, svyruojančios nuo kelių dešimčių iki 11 tūkst. eurų.

"Karantinas galėjo apriboti lankymąsi meno galerijose, bet negali sustabdyti kūrybiškumo — projektas "Menas be stogo" vėl sujungia menininkus su meno gerbėjais, o jų pasimatymo vieta tapo visas Vilnius, virtęs didele galerija", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Svetainėje www.menasbestogo.lt įkeltas Vilniaus centro žemėlapis, leidžiantis lengvai rasti visą šimtą stendų su meno kūriniais. Vilniečiai gali pamatyti darbus iki liepos 28 dienos.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Nuo viruso mirė 79 užsikrėtusieji, dar 11 žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, mirė dėl kitų priežasčių.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Sostinės atsakas į karantiną: Vilniuje atsirado paplūdimys "Open Beach"
Menas sugrįžta: Italijos muziejai sušvelninus karantiną
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros
Moterys su kaukėmis turguje, Teherane, Irane, archyvinė nuotrauka

Grįžti į izoliaciją. Kam gresia naujas karantinas?

(atnaujinta 13:48 2020.07.09)
Sušvelninus karantiną koronaviruso atvejų pagausėjo visame pasaulyje. Bendras užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje siekia beveik 12 milijonų, tačiau epidemiologai įsitikinę, kad tai dar ne pabaiga

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija skambina pavojaus varpais. Sušvelninus karantiną Amerikoje, Europoje ir Vidurio Rytuose, koronaviruso atvejų padaugėjo. Bendras užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje siekia beveik 12 milijonų, tačiau epidemiologai įsitikinę, kad tai dar nėra riba. Gydytojai reikalauja grąžinti apribojimus, antraip nepavyks išvengti antrosios bangos. RIA Novosti autorės Galia Ibragimova ir Sofija Melničuk aiškinosi, kur vėl įvedama komendanto valanda ir kaip gyventojai į tai reaguoja.

Vyriškai susidoroti su virusu

"Virusas — tai fanatizmas. Jo negalima išgąsdinti totalitariniais metodais. Jis yra gudresnis ir pribaigs nacionalinę ekonomiką. Bet kaip vyras aš susidorosiu su infekcija", — sakė Žairas Bolsonaras (Jair Bolsonaro) karantino priešininkų mitinge. Po emocingos kalbos Brazilijos prezidentas paspaudė susirinkusiems rankas, kai ką net apkabino.

"Aš, žmonės, esu su jumis", — vis kartojo jis.

Viena senyvo amžiaus moteris iš minios bandė prie jo prisiliesti. Prezidentas pats ištiesė jai ranką, bet staiga pradėjo kosėti. Jis nenešiojo apsauginės kaukės, todėl turėjo pridengti burną delnu. Po poros sekundžių valstybės vadovas ta pačia ranka pasveikino moterį.

Президент Бразилии Жаир Болсонару
© REUTERS / Adriano Machado
Brazilijos prezidentas Žairas Bolsonaras vengia dėvėti kaukę

Bolsonaras patikino, kad koronavirusas nėra pavojingesnis už SARS. Jis ignoravo apsaugos priemones ir socialinį atstumą ne tik bendraudamas su protestuotojais. Švenčiant Nepriklausomybės dieną JAV ambasadoje Brazilijos vadovas sėdėjo prie stalo šalia Amerikos ambasadoriaus. Fotosesijos metu Bolsonaras kaskart bandė apkabinti diplomatą.

Neseniai prezidento sveikata pablogėjo. Pakilo temperatūra, prasidėjo kosulys. Testas parodė, kad Bolsonaras turi koronavirusą.

Tai sukėlė brazilams nevienareikšmiškus jausmus. O žurnalistai pagrasino, kad paduos į teismą, nes spaudos konferencijose prezidentas būdavo be kaukės.

Bolsonarą kritikavo ir PSO ekspertai. Jie priminė, kad Brazilija yra antroje vietoje pagal užsikrėtimų skaičių: 1,67 milijono žmonių. Aukų — daugiau nei 66 tūkst.

Blogiausia padėtis favelose — Brazilijos lūšnynuose. Ten nedaug tokių, kurie gali atlikti testą ir gauti nemokamą gydymą. Amazonės gyventojų padėtis ne ką geresnė: trūksta gydytojų, medicininių ir apsauginių priemonių.

Nepaisant to, San Paulo ir Rio de Žaneiro valdžios institucijos palaipsniui panaikina karantiną, kad nors kaip atgaivintų ekonomiką. Atidaryti prekybos centrai ir paplūdimiai, kino teatrai, muziejai ir grožio salonai. Valstijų valdytojai tik ragina žmones imtis atsargumo priemonių.

Amerikietiškas aplaidumas

JAV užsikrėtė daugiau nei trys milijonai žmonių. Niujorko valstija vis dar pirmauja — 423 tūkst., Kalifornijoje — 287,5 tūkst., Teksase — 219,5 tūkst., Floridoje — 213,8 tūkst.

"JAV yra didžiulė šalis. Ligos pasireiškia skirtinguose regionuose, valstijose, miestuose. Infekcijos dinamika ir fazės taip pat skiriasi", — aiškino pagrindinis Amerikos užkrečiamųjų ligų specialistas Entonis Faučis (Anthony Fauci).

Taigi, sergamumo sumažėjimas pastebimas tik 11 iš 50 valstijų. Ribojamosios priemonės iki šiol buvo atšauktos tik trijose: Viskonsine, Misūrio valstijoje ir Aliaskoje. Kalifornijoje, Kanzase, Teksase, Šiaurės Karolinoje, Arizonoje, Jutoje ir Floridoje, priešingai — karantinas griežtinamas. Ten uždaromi barai, sporto salės, teatrai ir vandens parkai.

Мужчина на одной из станций метро Нью-Йорка, США
© REUTERS / CARLO ALLEGRI
Niujorko metro

Padėtį pablogino Nepriklausomybės diena. Tradiciškai per šią šventę amerikiečiai eina į paplūdimius, rengia vakarėlius, susirenka baruose ir gatvėse stebėti fejerverkų. Ne visi to atsisakė net ir dabar, įpusėjus pandemijai.

Minios vaikščiojo Konektikute, Naujajame Džersyje ir Pietų Karolinoje, dauguma žmonių — be kaukių.

Tokio aplaidumo pasekmės vis dar nežinomos, tačiau ligoninėse ruošiamos papildomos lovos. Pacientų, kurie plačiai minėjo nacionalinę šventę, čia laukiama per savaitę.

Balkanų COVID krizė

Balkanų pusiasalis atrodė kaip klestėjimo kampelis. Balandžio pabaigoje čia pradėjo atšaukti karantiną, o gegužę Juodkalnijos, Bulgarijos ir Kroatijos valdžia jau kvietė turistus į kurortus.

Padėtis Serbijoje išliko įtempta, tačiau net ir ten gegužės pabaigoje parlamentas sušvelnino apribojimus. Deputatai taip pat atšaukė komendanto valandą, galiojusią nuo kovo vidurio. Vyresnio amžiaus žmonėms buvo leista išeiti, atidarytos mokyklos ir darželiai. Prezidentas Aleksandras Vučičius mano, kad visa tai daroma per anksti, ir paragino pasiruošti antrajai viruso bangai, tačiau serbai pavargo sėdėti namuose.

Мужчина на улице в Белграде после введения комендантского часа
© Sputnik / Александар Джорович
Belgrade grąžinta komendanto valanda

Ir sergamumas vėl pakilo. Kiekvieną dieną — apie tris šimtus naujų atvejų (gegužės pabaigoje jų buvo tris kartus mažiau). Iš viso šalyje užsikrėtė beveik 17 tūkst., 330 mirė.

Šį kartą Vučičius nusprendė elgtis nežiūrėdamas į parlamentarus. Dideliuose miestuose prezidentas uždraudė susirinkinėti daugiau kaip penkiems žmonėms vienoje vietoje. Kai kurios kavinės, restoranai, sporto klubai vėl sustabdė darbą. To nepakako, ir prezidentas grąžino komendanto valandą.

Daugeliui tai nepatiko. Belgrado gyventojai išėjo protestuoti, kilo riaušės. Demonstrantai užpuolė policijos kordonus, pateko į parlamentą ir sudegino tris policijos automobilius. Tačiau prezidentas neatšaukė savo sprendimo.

Šiaurės Makedonija, Bulgarija ir Rumunija svarsto, ar verta iš naujo uždaryti sieną su Serbija.

Artimieji Rytai kryžkelėje

Izraelis vienas iš pirmųjų uždraudė atvykti užsieniečiams — dar kovo mėnesį. Didelės įmonės, administracinės įstaigos ir pramogų įstaigos nebeveikia. Žmonėms buvo patariama be reikalo nevaikščioti lauke.

Tai suvaržė viruso plitimą, o gegužę buvo sušvelninti apribojimai. Atidarytos kavinės, restoranai ir sporto salės. Mokiniai ir studentai grįžo mokytis.

Valdžia ketino paskelbti pergalę prie užkratą, tačiau birželio viduryje įvyko naujas protrūkis. Jei iki gegužės mėnesio užsikrėtė 16 tūkstančių izraeliečių, tai dabar jau yra 33 tūkstančiai. Dienos atvejų padidėjimas yra daugiau nei tūkstantis.

Benjamino Netanjahu (Benjamin Netanyahu) vyriausybė buvo apkaltinta neefektyvumu.

"Pirmosios bangos metu mes pasirodėme ne kaip profesionalai, o kaip žmonės su atsakomybės našta. Lėtai reagavome į koronaviruso plitimą. Dabar visi laimėjimai yra niekiniai", — Facebook parašė visuomenės sveikatos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos vadovė Sigal Sadecki. Ir atsistatydino.

Padėtis Palestinoje ne ką geresnė. Remiantis autonomijos Sveikatos apsaugos ministerija, užsikrėtė beveik keturi tūkstančiai. Daugiau nei pusė užsikrėtė gegužės pabaigoje panaikinus griežtus apribojimus. Ligoninėse neužtenka lovų. Siekdama užkirsti kelią antrajai bangai, valdžia uždarė visas Vakarų Kranto gyvenvietes ir užblokavo transporto susisiekimą.

Мальчики смотрят на полицейского, который работает на въезде в еврейское поселение Бейтар-Иллит, закрытое после новых случаев заболевания коронавирусом (COVID-19)
© REUTERS / RONEN ZVULUN
Berniukai žvelgia į policininką, kuris dirba prie įėjimo į uždarytą po naujų COVID-19 atvejų žydų gyvenvietę Beitar Illit

Irane susirgo beveik trys šimtai tūkstančių žmonių. Kiekvieną dieną prieaugis siekia apie 2,5 tūkst. Mirė 12 tūkst. žmonių.

Teheranas sušvelnino karantiną gegužės viduryje dėl sunkios ekonominės padėties. Atsižvelgiant į sankcijas, kurių Vakarai nepanaikino net pandemijos laikotarpiu, neįmanoma ilgą laiką laikyti žmonių uždarytų. Dabar pagrindinis reikalavimas yra dėvėti kaukes ir išlaikyti atstumą. Tačiau iraniečiai nerimauja ne tiek dėl koronaviruso, kiek dėl to, kur ir kaip užsidirbti pragyvenimui.

Saudo Arabija, Kataras, Egiptas ir Irakas grįžo prie apribojimų. Dėl blogėjančios situacijos šiose šalyse Vakarų ambasadų darbuotojai nusprendė laikinai grįžti į tėvynę. Kada ir kokiomis aplinkybėmis jie dabar pradės veikti, niekas nežino.

Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)