Netflix

Internete pasmerktas "Netflix" vaikų seksualizavimą naujame filme "Cuties"

(atnaujinta 21:17 2020.08.22)
Daugelis vartotojų pasipiktino 11-mečių mergaičių atvirais drabužiais, labiau tinkančiais suaugusiesiems, ir per daug "jausmingais šokiais" su "tverkinimo" elementais

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Socialinių tinklų vartotojai apkaltino transliacijos platformos "Netflix" atstovus 11 metų mergaičių seksualizavimu naujo prancūzų Maïmounos Doucouré filmo "Cuties" reklamos metu, praneša "Independent".

Filmas pasakoja apie merginą vardu Amy iš tradicinės Senegalo musulmonų šeimos. Vieną dieną ji mato, kaip gatvėje šoka jos bendraamžės — draugių grupė, kurios save vadina "Cuties". Pagrindinė veikėja prisijungia prie jų ir taip meta iššūkį konservatyviems giminaičiams ir jų vertybėms.

Filmas šiemet buvo pažymėtas "Sundance" festivalyje ir sulaukė 82 procentų teigiamų "Rotten Tomatoes" įvertinimų.

Filmo premjera numatoma rugsėjo 9 dieną, tačiau pasirodžius anonsui ir plakatui, internete pradėjo kritikuoti juostą, nespėjus jos peržiūrėti.

Twitter tinkle daugelis pasipiktino jaunų aktorių atvirais drabužiais, labiau tinkančiais suaugusiesiems, ir per daug "jausmingais šokiais" su "tverkinimo" elementais.

​"Aš ką tik pamačiau filmo "Cuties" treilerį "Netflix", ir akivaizdus jaunų merginų seksualizavimas atrodo šlykščiai. Niekas nenori matyti savo vaiko taip apsirengusio ir pozuojančio. Kodėl niekas apie tai nekalba?" — pasipiktino ayyverty.

"Taigi, aš įėjau į "Netflix" ir čia pasirodė "Cuties" reklama apie 11 metų musulmonų mergaitę, kuri įgyvendina savo svajonę, nepaisydama savo tėvų vertybių. Kai jūs vadinate filmą "Cuties" ir tokiu būdu jį reklamuojate — tai seksualizuoja vienuolikmečius vaikus. Jums turėtų būti gėda", — mano iDavid76.

"Ši moteris — filmo režisierė, aukština pedofiliją "Cuties" filme", — prie diskusijos prisijungė chopstickfemur.

​"Aš palaikau meną, bet tuo pat metu nepalaikau, kad vaikai būtų vaizduojami kaip pernelyg seksualūs", — pakomentavo elizableu.

"Ar iš tikrųjų yra "Netflix" filmas apie "tverkinimo" šiokių 11-mečių merginų komandą, kuris "Rotten Tomatoes" surinko 83 procentus teigiamų įvertinimų ir kuris vadinamas "Cuties"? Aš net nenustebau, kaip ištvirkusi mūsų kultūra", — parašė _Kenziepuff.

"Change.org" platformoje netgi sukurta peticija, kurioje reikalaujama atšaukti šou ir filmus, kuriuose nepilnamečiai vaizduojami atvirai: "Filmas "Cuties" rodo vaikus provokuojamai apsirengusius, seksualiai šokančius ir yra skirtas tik suaugusiems žiūrovams. Jis sukurtas pedofilų pasismaginimui. Prašau pasirašyti peticiją, kad apsaugotume vaikus nuo išnaudojimo kine".

Virtualų kreipimąsi jau pasirašė daugiau nei 45 tūkst. vartotojų. Vis dėlto, nepaisant daugybės neigiamų komentarų ir įvertinimų, "Netflix" į juos kol kas niekaip nesureagavo.

Tegai:
vaikai, Netflix, kinas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (144)
Dar šia tema
"Vėjo nublokšti" sugrįš į "HBO", tačiau su tam tikrais pokyčiais
Lietuvoje nustatyta diskriminacija vyresnių kino lauko kūrėjų atžvilgiu
Festivalis "Nepatogus kinas" persikelia į virtualią kino salę
fejerverkų festivalis

Vingio parke vyks XII fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija 2020"

(atnaujinta 16:56 2020.09.16)
Šį šeštadienį Vingio parke vyks fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija 2020"; renginio dieną numatomi eismo ribojimai bei viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimai

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Šį šeštadienį, rugsėjo 19 dieną, vilniečių ir miesto svečių jau XII kartą laukia Vingio parke vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija", praneša sostinės savivaldybė.

Vyks pirotechnikos komandų iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos konkursiniai pasirodymai, o vakaro kulminacijoje — muzikinis lazerių, šviesų, projekcijų, ugnies ir fejerverkų šou.

Bilietas į festivalį kainuoja nuo 16,90 iki 42,00 eurų, juos galima įsigyti čia

Eismo ribojimai

Renginio dieną numatomi eismo ribojimai, ilgiau kursuos pagrindinių viešojo transporto maršrutų autobusai ir troleibusai, greitųjų maršrutų autobusai, pratęsus jų kursavimo laiką, stos visose maršrutų stotelėse.

Rugsėjo 19 dieną nuo 14 iki 23:45 val. bus draudžiamas transporto eismas (išskyrus asmenis, turinčius organizatorių leidimus įvažiuoti į teritoriją) Vingio parke nuo įvažiuojamojo kelio iš M. K. Čiurlionio gatvės ir Geležinio Vilko gatvės pusės iki kavinės "Lakštingala".

Nuo 18 iki 23:45 val. Birutės gatvėje nuo J. I. Kraševskio gatvės link S. Moniuškos gatvės bus įvestas vienpusis eismas.

Tiems, kurie į renginį nuspręs vykti automobiliais, juos palikti rekomenduojama Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO automobilių stovėjimo aikštelėje arba Giraitės g. 3 esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Kaip atvykti viešuoju transportu

Į renginį taip pat galima patekti viešuoju transportu:

24 maršruto autobusais iki Vingio parko stotelės;

4, 6, 12, 14 ir 16 maršrutų troleibusais bei 2G, 21, 22, 23, 29 ir 54 maršrutų autobusais iki Gerosios Vilties stotelės;

3G, 23 ir 73 maršrutų autobusais bei 10 ir 17 maršrutų troleibusais iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stotelės, o nuo jos Vingio parką pasiekti pėsčiomis;

За две минуты в небо запустили 560 фейерверков в цветах Победы — красном и золотом
© Sputnik / Илья Питалев

1, 3 ir 7 maršrutų troleibusais iki Latvių stotelės, o tuomet Vingio parko tiltu pasiekti renginio vietą.

Po renginio vilniečiai taip pat galės patogiai grįžti viešuoju transportu — bus pratęstas pagrindinių maršrutų darbo laikas. Po renginio Vingio parke patogiausia vykti:

Iš Vingio parko stotelės — 24 maršruto autobusais;

Iš Gerosios Vilties stotelės — 2G maršruto autobusais bei 4 ir 6 maršruto troleibusais. 6 maršruto troleibusai, vykdami Žirmūnų kryptimi, keleivius atveš iki Žaliojo tilto stotelės, kur keleiviai turės galimybę persėsti į 1G bei 6G maršruto autobusus. 2G maršruto autobusai keleivius atveš iki Sietyno stotelės, kur perėjus į kitoje gatvės pusėje esančią Sietyno stotelę, keleiviai į Pilaitę galės grįžti 4G maršruto autobusais. 4 maršruto troleibusai, vykdami Antakalnio kryptimi, keleivius atveš iki Klinikų stotelės, kur persėdę į 4G maršruto autobusą, keleiviai galės vykti į Saulėtekį;

Iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stotelės — 17 maršruto troleibusais. Vykdami Žirmūnų kryptimi troleibusai keleivius nuveš iki Tuskulėnų rimties parko stotelės, kur persėdę į 4G maršruto autobusą keleiviai galės vykti į Saulėtekį;

Iš Latvių stotelės — 7 maršruto troleibusais.

 

Temos:
Lietuvos kultūrinis gyvenimas
Vilniaus Jonušo Radvilos rūmai, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Jonušo Radvilos rūmai atgims kaip meno muziejus

(atnaujinta 17:55 2020.09.14)
Jau dabar Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kviečia į rugsėjo 18–20 dienomis Radvilų rūmų kieme vyksiantį pokalbių ir kūrybos festivalį visai šeimai "1000 J. Radvilos meno kūrinių"

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus planuoja Radvilų rūmus pritaikyti muziejinei veiklai, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Pirmosios ekspertų diskusijos vyko dar metų pradžioje. Susirinkę įvairių sričių specialistai, architektai, paveldosaugininkai, Lietuvos kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai sutarė, kad šiam ypatingam objektui reikia skirti deramą dėmesį, atlikti architektūrinius, paveldosauginius ir kitus svarbius tyrimus, bendromis jėgomis formuoti muziejaus viziją.

Pradėdamas įgyvendinti Vilniaus Jonušo Radvilos rūmų pritaikymo muziejinei veiklai projektą, muziejus organizuoja renginių ciklą, skirtą pasirengti atviram architektūros konkursui.

Įsibėgėjus parengiamiesiems darbams, muziejus kviečia į rugsėjo 18–20 dienomis Radvilų rūmų kieme vyksiantį pokalbių ir kūrybos festivalį visai šeimai "1000 J. Radvilos meno kūrinių", kur lankytojų lauks pokalbiai apie rūmų istoriją, architektūrą ir būsimo muziejaus veiklą, nemokamos ekskursijos su Radvilų rūmų gidais bei dokumentinio filmo "Radviliada" peržiūra.

"Į naujo muziejaus kūrimą žiūrime labai atsakingai ir rimtai, konsultuojamės su aukščiausio lygio vietos ir užsienio ekspertais. Rudens viduryje planuojamas dalinimosi gerąja patirtimi forumas, kuriame jau sutiko dalyvauti tokie pasaulinio lygio meno institucijų vadovai kaip Danijos nacionalinės galerijos direktorius Mikkelis Boghas, Estijos meno muziejaus direktorė Sirje Helme ir net pats MAK generalinis direktorius Christophas Thun-Hohensteinas", — džiaugiasi projekto kuratorė, architektė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė.

Radvilų muziejaus vizija aprėpia įvairių laikotarpių ir tematikų meno kolekcijas, kuriose dominuoja užsienio menininkų darbai, dovanotos vertingiausios kolekcijos.

Šiuo metu rekonstruojamame pietiniame rūmų korpuse bus įrengta nuolatinė senosios dailės ekspozicija, kurioje puikuosis tokie garsūs klasikai kaip Ludovico Carracci, Salvatoras Rosa, Meindertas Hobbema. Čia numatyta turėti ir Nacionalinį meno pažinimo centrą, renginių erdves.

Parodų kuratorių laukia labai kūrybingas iššūkis sujungti protesto meną (su V. Tarasovo dovanota kolekcija priešaky), pasaulio dailės kolekcijas, gentinį meną. Planuojama įkurti Nacionalinį fotografijos centrą, svarstoma galimybė atiduoti duoklę Lietuvos dizainui, įrengti Radvilų giminės meno kolekcijoms dedikuotas memorialines sales.

Prie Radvilų rūmų planuojama įrengti kiemą, skirtą renginiams, tinkamas prieigas miestiečių ir svečių laisvalaikiui. Svarstoma ir galimybė įrengti požeminę viešąją erdvę, kuri sujungtų visus komplekso korpusus.

Atkurti originalių XVII a. rūmų projekto jau nepavyks — architektūra per daug pakito, atsirado vertingų kitų laikotarpių bruožų, kai kurios dalys yra visiškai sunaikintos. Visgi tikimasi, kad laiku bus rastas jautrus, konceptualus ir kartu išskirtinės kokybės architektūrinis sprendimas, padėsiantis sutrupėjusias dalis sujungti į darnią visumą.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
"Sostinės dienos-2020": kuo nustebins šventė šiais metais
Egiptas atidaro muziejus ir archeologines vietas turistams
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus išvaro mados istoriką Aleksandrą Vasiljevą
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paragino Lietuvos žmones "sustabdyti savo išprotėjusius politikus"

(atnaujinta 11:17 2020.09.18)
Baltarusijos lyderis sakė nenorintis, kad jo šalis ir kaimyninės valstybės virstų karinių operacijų teatru

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paragino Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tautas "sustabdyti savo išprotėjusius politikus ir užkirsti kelią karui", praneša Sputnik Baltarusija.

Ketvirtadienį politikas kalbėjo moterų forume "Už Baltarusiją" "Minsk-Arenoje". Ten Lukašenka teigė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Aš nenoriu, kad mano šalis kariautų. Be to, aš nenoriu, kad Baltarusija ir Lenkija, Lietuva virstų karinių operacijų teatru, kuriame bus sprendžiami ne mūsų klausimai. Todėl šiandien aš, stovėdamas prieš gražiausių, pažangiausių, patriotiškiausių žmonių auditoriją, kreipiuosi į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos tautas: sustabdykite savo išprotėjusius politikus, neleiskite kilti karui!" — sakė Lukašenka.

Jis taip pat pažymėjo, kad "visos Europos situacija sprendžiama čia" ir jos negalima privesti iki "karštojo karo".

Padėtis Baltarusijoje

Didžiuliai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos Lukašenka laimėjo šeštą kartą — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Lietuva nuo pat protesto Baltarusijoje pradžios kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų