Švč. Jėzaus Širdies bazilika Paryžiuje

Įvardytos garsios lankytinos vietos, kuriose negalima fotografuoti

(atnaujinta 12:49 2020.09.12)
Tam tikrose įžymiose vietose draudžiama fotografuoti eksponatų apsaugos ar religiniais sumetimais, kitose — dėl autorių teisių, pažeidėjai gali net patekti į kalėjimą

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Įvardytos lankytinos vietos, kuriose turistams draudžiama fotografuoti, praneša "The Sun".

Keliautojai iš viso pasaulio stengiasi ne tik pamatyti, bet ir užfiksuoti garsiuosius architektūros šedevrus. Bet filmuoti viduje gali būti draudžiama — eksponatų apsaugos ar religiniais sumetimais.

Pavyzdžiui, Londono Vestminsterio abatijos, kur vyko Keitės Midlton ir princo Viljamo vestuvių ceremonija, tinklalapyje sakoma, kad jos "unikaliu grožiu ir istorija sunku mėgautis, susitelkus į fotografavimą" ir kad "fotografija griauna šventą atmosferą pastate, kuris visų pirma yra veikianti bažnyčia".

Garsiojo Paryžiaus Eifelio bokšto negalima fotografuoti naktį — šviesos šou jo kūrėjai apsaugojo autorių teisėmis. Dieną — galima.

Эйфелева башня
© Sputnik / Александра Масальцева
Eifelio bokštas

Be to, Paryžiaus Švč. Jėzaus Širdies bazilikos (Sacre Coeur) viduje negalima fotografuoti dėl jos religinės reikšmės — tai veikianti katalikų bažnyčia. Jos tinklalapyje teigiama, kad dvasininkai siekia "palaikyti tinkamą atmosferą maldai". Pažeidėjai gali būti paprašyti palikti patalpas.

Интерьер Базилики Сакре-Кер
Švč. Jėzaus Širdies bazilikos interjeras

Paprastai muziejai draudžia fotografuoti dėl blykstės, kuri neigiamai veikia eksponatus. Amsterdamo Van Gogo muziejuje draudžiama fotografuoti meno kūrinius, tačiau prižiūrėtojai leidžia fotografuotis vestibiulyje — prie specialiai asmenukėms skirtos sienos.

Музей Винсента Ван Гога в Амстердаме
© Sputnik / Юлия Батырь
Van Gogo muziejus

Dar Amsterdame draudžiama fotografuotis Anos Frank namuose. Manoma, kad turistų fotoaparatų blykstės "trukdo lankytojams susimąstyti".

Vatikano Siksto koplyčioje negalima fotografuoti Mikelandželo ištapytų lubų. Aparatūros blykstės gali jas sugadinti. Tačiau tai ne vienintelė priežastis: patalpų vidaus remonto darbus finansavo stambus Japonijos televizijos kanalas. Dabar jis turi išimtines teises filmuoti ten.

Потолок Сикстинской капеллы
Siksto koplyčia

Draudimą fotografuoti Egipto Karalių slėnyje valdžia paaiškina būtinybe apsaugoti statinius. Vis tiek be blykstės galima fotografuoti, bet už tam tikrą mokestį. Priešingu atveju — kalėjimas.

Луксор, Долина Царей
© Photo : Peter J. Bubenik
Egipto Karalių slėnis

Tailande, populiariame Mai Khao paplūdimyje, negalima daryti asmenukių nusileidžiančių orlaivių fone. Oro uostas yra labai arti, o blykstės trukdo pilotams valdyti lėktuvus. Įstatymų nesilaikantys asmenukių mėgėjai gali patekti į kalėjimą.

Japonijoje, Kiote, draudžiama fotografuoti Giono gatvėje. Tiems, kas persekioja ir bando nufotografuoti čia dirbančias geišas, gresia maždaug 80 eurų bauda.

Улица Саннензака в Киото, Япония
© Depositphotos / pat138241
Sanenzako gatvė Kiote, Japonija
Tegai:
turizmas
Dar šia tema
Ant Rafaelio freskos Vatikane buvo rasti turisčių iš Ukrainos parašai
Šeši Rusijos muziejai pateko į lankomiausių pasaulyje sąrašą
Planetos kampeliai, kur galima padaryti gražiausias nuotraukas
Prancūzijoje žuvo asmenukei pozavęs britų turistas
Сepelinai, gira, šakotis: Lietuvoje sudarytas nacionalinis meniu turistams
fejerverkų festivalis

Vingio parke vyks XII fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija 2020"

(atnaujinta 16:56 2020.09.16)
Šį šeštadienį Vingio parke vyks fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija 2020"; renginio dieną numatomi eismo ribojimai bei viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimai

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Šį šeštadienį, rugsėjo 19 dieną, vilniečių ir miesto svečių jau XII kartą laukia Vingio parke vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis "Vilniaus fejerija", praneša sostinės savivaldybė.

Vyks pirotechnikos komandų iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos konkursiniai pasirodymai, o vakaro kulminacijoje — muzikinis lazerių, šviesų, projekcijų, ugnies ir fejerverkų šou.

Bilietas į festivalį kainuoja nuo 16,90 iki 42,00 eurų, juos galima įsigyti čia

Eismo ribojimai

Renginio dieną numatomi eismo ribojimai, ilgiau kursuos pagrindinių viešojo transporto maršrutų autobusai ir troleibusai, greitųjų maršrutų autobusai, pratęsus jų kursavimo laiką, stos visose maršrutų stotelėse.

Rugsėjo 19 dieną nuo 14 iki 23:45 val. bus draudžiamas transporto eismas (išskyrus asmenis, turinčius organizatorių leidimus įvažiuoti į teritoriją) Vingio parke nuo įvažiuojamojo kelio iš M. K. Čiurlionio gatvės ir Geležinio Vilko gatvės pusės iki kavinės "Lakštingala".

Nuo 18 iki 23:45 val. Birutės gatvėje nuo J. I. Kraševskio gatvės link S. Moniuškos gatvės bus įvestas vienpusis eismas.

Tiems, kurie į renginį nuspręs vykti automobiliais, juos palikti rekomenduojama Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO automobilių stovėjimo aikštelėje arba Giraitės g. 3 esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Kaip atvykti viešuoju transportu

Į renginį taip pat galima patekti viešuoju transportu:

24 maršruto autobusais iki Vingio parko stotelės;

4, 6, 12, 14 ir 16 maršrutų troleibusais bei 2G, 21, 22, 23, 29 ir 54 maršrutų autobusais iki Gerosios Vilties stotelės;

3G, 23 ir 73 maršrutų autobusais bei 10 ir 17 maršrutų troleibusais iki Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stotelės, o nuo jos Vingio parką pasiekti pėsčiomis;

За две минуты в небо запустили 560 фейерверков в цветах Победы — красном и золотом
© Sputnik / Илья Питалев

1, 3 ir 7 maršrutų troleibusais iki Latvių stotelės, o tuomet Vingio parko tiltu pasiekti renginio vietą.

Po renginio vilniečiai taip pat galės patogiai grįžti viešuoju transportu — bus pratęstas pagrindinių maršrutų darbo laikas. Po renginio Vingio parke patogiausia vykti:

Iš Vingio parko stotelės — 24 maršruto autobusais;

Iš Gerosios Vilties stotelės — 2G maršruto autobusais bei 4 ir 6 maršruto troleibusais. 6 maršruto troleibusai, vykdami Žirmūnų kryptimi, keleivius atveš iki Žaliojo tilto stotelės, kur keleiviai turės galimybę persėsti į 1G bei 6G maršruto autobusus. 2G maršruto autobusai keleivius atveš iki Sietyno stotelės, kur perėjus į kitoje gatvės pusėje esančią Sietyno stotelę, keleiviai į Pilaitę galės grįžti 4G maršruto autobusais. 4 maršruto troleibusai, vykdami Antakalnio kryptimi, keleivius atveš iki Klinikų stotelės, kur persėdę į 4G maršruto autobusą, keleiviai galės vykti į Saulėtekį;

Iš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio stotelės — 17 maršruto troleibusais. Vykdami Žirmūnų kryptimi troleibusai keleivius nuveš iki Tuskulėnų rimties parko stotelės, kur persėdę į 4G maršruto autobusą keleiviai galės vykti į Saulėtekį;

Iš Latvių stotelės — 7 maršruto troleibusais.

 

Temos:
Lietuvos kultūrinis gyvenimas
Vilniaus Jonušo Radvilos rūmai, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Jonušo Radvilos rūmai atgims kaip meno muziejus

(atnaujinta 17:55 2020.09.14)
Jau dabar Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kviečia į rugsėjo 18–20 dienomis Radvilų rūmų kieme vyksiantį pokalbių ir kūrybos festivalį visai šeimai "1000 J. Radvilos meno kūrinių"

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus planuoja Radvilų rūmus pritaikyti muziejinei veiklai, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Pirmosios ekspertų diskusijos vyko dar metų pradžioje. Susirinkę įvairių sričių specialistai, architektai, paveldosaugininkai, Lietuvos kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai sutarė, kad šiam ypatingam objektui reikia skirti deramą dėmesį, atlikti architektūrinius, paveldosauginius ir kitus svarbius tyrimus, bendromis jėgomis formuoti muziejaus viziją.

Pradėdamas įgyvendinti Vilniaus Jonušo Radvilos rūmų pritaikymo muziejinei veiklai projektą, muziejus organizuoja renginių ciklą, skirtą pasirengti atviram architektūros konkursui.

Įsibėgėjus parengiamiesiems darbams, muziejus kviečia į rugsėjo 18–20 dienomis Radvilų rūmų kieme vyksiantį pokalbių ir kūrybos festivalį visai šeimai "1000 J. Radvilos meno kūrinių", kur lankytojų lauks pokalbiai apie rūmų istoriją, architektūrą ir būsimo muziejaus veiklą, nemokamos ekskursijos su Radvilų rūmų gidais bei dokumentinio filmo "Radviliada" peržiūra.

"Į naujo muziejaus kūrimą žiūrime labai atsakingai ir rimtai, konsultuojamės su aukščiausio lygio vietos ir užsienio ekspertais. Rudens viduryje planuojamas dalinimosi gerąja patirtimi forumas, kuriame jau sutiko dalyvauti tokie pasaulinio lygio meno institucijų vadovai kaip Danijos nacionalinės galerijos direktorius Mikkelis Boghas, Estijos meno muziejaus direktorė Sirje Helme ir net pats MAK generalinis direktorius Christophas Thun-Hohensteinas", — džiaugiasi projekto kuratorė, architektė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė.

Radvilų muziejaus vizija aprėpia įvairių laikotarpių ir tematikų meno kolekcijas, kuriose dominuoja užsienio menininkų darbai, dovanotos vertingiausios kolekcijos.

Šiuo metu rekonstruojamame pietiniame rūmų korpuse bus įrengta nuolatinė senosios dailės ekspozicija, kurioje puikuosis tokie garsūs klasikai kaip Ludovico Carracci, Salvatoras Rosa, Meindertas Hobbema. Čia numatyta turėti ir Nacionalinį meno pažinimo centrą, renginių erdves.

Parodų kuratorių laukia labai kūrybingas iššūkis sujungti protesto meną (su V. Tarasovo dovanota kolekcija priešaky), pasaulio dailės kolekcijas, gentinį meną. Planuojama įkurti Nacionalinį fotografijos centrą, svarstoma galimybė atiduoti duoklę Lietuvos dizainui, įrengti Radvilų giminės meno kolekcijoms dedikuotas memorialines sales.

Prie Radvilų rūmų planuojama įrengti kiemą, skirtą renginiams, tinkamas prieigas miestiečių ir svečių laisvalaikiui. Svarstoma ir galimybė įrengti požeminę viešąją erdvę, kuri sujungtų visus komplekso korpusus.

Atkurti originalių XVII a. rūmų projekto jau nepavyks — architektūra per daug pakito, atsirado vertingų kitų laikotarpių bruožų, kai kurios dalys yra visiškai sunaikintos. Visgi tikimasi, kad laiku bus rastas jautrus, konceptualus ir kartu išskirtinės kokybės architektūrinis sprendimas, padėsiantis sutrupėjusias dalis sujungti į darnią visumą.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
"Sostinės dienos-2020": kuo nustebins šventė šiais metais
Egiptas atidaro muziejus ir archeologines vietas turistams
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus išvaro mados istoriką Aleksandrą Vasiljevą
Tanklaivis coral favia, archyvinė nuotrauka

Lietuva per rugsėjį gavo trečią Rusijos SGD krovinį

(atnaujinta 09:36 2020.09.18)
Tanklaivis "Coral Favia" įplaukė į uostą penktadienį 04:13 ir prisišvartavo šalia Klaipėdos SGD terminalo

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko SGD vežėjas iš Vysocko, kur yra suskystintų gamtinių dujų (SGD) Rusijos įmonės "Novatek" gamykla.

Portalo "Marinetraffic.com" duomenimis, tanklaivis "Coral Favia" į Klaipėdos uostą įplaukė penktadienį 04:13. Jis plauke beveik keturias dienas. Šiuo metu laivas yra prie SGD terminalo.

Pagal operatorių bendrovės "Klaipėdos nafta" grafiką į Lietuvą buvo pristatyta dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų. Tai jau trečiasis tanklaivis iš Vysocko šį mėnesį.

Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tuo pačiu metu terminalas Lietuvai brangus: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą — neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

Tegai:
SGD, Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Vokietijai iš esmės nepavyks išgyventi iš JAV SGD
Į Lietuvą atplukdytas antrasis Rusijos SGD krovinys rugsėjo mėnesį
Ekspertas: Rusija kone jėga išstumiama iš Europos dujų rinkos