Kadras iš animacinio filmo Šviesa

Lietuvoje karantino metu mokiniams siūlomos nuotolinės kino pamokos

(atnaujinta 18:43 2020.11.03)
Ką pažiūrėti ras ir pirmokai, ir dvyliktokai, žada Lietuvos kino centras ir ragina mokytojus užsiregistruoti projekto tinklalapyje

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Mokykloms atnaujinat nuotolinį mokymą, Lietuvos kino centras (LKC) tęsia projektą "Nuotolinės kino pamokos", skirtą mokytojams, dėstantiems 1–12 klasių moksleiviams, praneša LKC spaudos tarnyba.

"Pavasarį, karantino metu, įvykusios pamokos sulaukė ne tik didžiulio susidomėjimo, bet ir pedagogų iš visos Lietuvos padėkų už galimybę namuose mokslus kremtančius mokinius įtraukti į įdomias, naujo formato pamokas. Siūlomoje rudens programoje — įvairaus žanro kūriniai visoms klasės ir ypatingas dėmesys kino klasiko Arūno Žebriūno kūrybai, minint režisieriaus 90-ąjį jubiliejų", — sakoma pranešime.

Anot LKC, nuotolinės kino pamokos yra Lietuvos kino centro įgyvendinamos programos "Kino edukacijos ugdymo bazė" dalis. Skirtingų amžių moksleivių mokymo procese pasitelkiami tik lietuvių filmai, kurie padeda paaiškinti literatūros, užsienio kalbų, istorijos, meninio ugdymo ir kitus mokomuosius dalykus. Filmai mokytojams yra pateikiami su metodinėmis medžiagomis, padedančiomis geriau suprasti filmo temą ir kino kalbą. Kiekvienoje priemonėje apžvelgiamos filmo ypatybės bei nurodomos galimos diskusijų temos, užduotys ir pavyzdinis pamokos scenarijus.

Nuo lapkričio 3 dienos atsinaujinančio "Nuotolinių kino pamokų" projekto metu mokytojai, užsiregistravę ir prisijungę www.keub.lt, galės prisijungti prie lapkričio mėnesio pamokų, apžvelgti metodines priemones ir gaus filmų nuorodas su slaptažodžiais, kuriuos jie galės išsiųsti mokiniams besimokantiems namuose (kiekvienas filmas bus prieinamas tik nurodytu pamokos metu).

Pažymima, jog pavasarį, pirmojo karantino metu, per septynias projekto savaites prie alternatyvaus mokymo būdo prisijungė per 400 iki tol platforma nesinaudojusių pedagogų, spėta parodyti 20 lietuviškų filmų tinkančių įvairioms disciplinoms aiškinti. Iš viso programos filmai sulaukė daugiau nei 5000 peržiūrų.

Populiariausi kino edukacijoje šį pavasarį buvo filmai "Gražuolė" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969), "Balkonas" (rež. Giedrė Beinoriūtė, 2008), "Laikinai" (rež. Jūratė Samulionytė, 2011) ir animacinis filmas "Nebaigta pasaka" (rež. Antanas Skučas, 2007).

Nuotolinių kino pamokų tvarkaraštis:

3–10 d. "Grybų karas" (rež. Antanas Skučas, animacinis, 2018, 10 min., 1–4 kl.),

3–10 d. "Dešimt priežasčių" (rež. Andrius Blaževičius, 2011m., 29 min., 9–10 kl.);

3–10 d. "Paskutinė atostogų diena" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1964, 66 min., 5–8 kl., 9–10 kl.)

3–10 d. "Gražuolė" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969, 90 min., 5–8 kl.)

3–10 d. "Velnio nuotaka" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974, 78 min., 8–10 kl.)

3–10 d. "Triukšmadarys" (rež. Karolis Kaupinis, 2014, 15 min., 9–10 kl.)

3–10 d. "Kaip mes žaidėme revoliuciją?" (rež. Giedrė Žickytė, 2011, 67 min., 11–12 kl.)

11–18 d. "Kaukai" (rež. Gediminas Šiaulys, 2017, 10 min., 1–4 kl., 5–8 kl.)

11–18 d. "Šviesa" (rež. Gediminas Šiaulys, 2018, 7 min., 1–4 kl.)

11–18 d. "Paskutinė atostogų diena" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1964, 66 min., 5–8 kl., 9–10 kl.)

11–18 d. "Gražuolė" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1969, 90 min., 5–8 kl.)

11–18 d. "Velnio nuotaka" (rež. Arūnas Žebriūnas, 1974, 78 min., 8–10 kl.)

11–18 d. "Knygnešys" (rež. Jonas Trukanas, 2011, 40 min., 9–10 kl., 11–12 kl.)

Tegai:
mokiniai, mokyklos, karantinas, Lietuvos kino centras (LKC), Lietuva
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį (159)
Kalėdos Kaune

Šventinę nuotaiką kauniečiams atveš Kalėdinis autobusas

(atnaujinta 13:56 2020.11.30)
Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus 

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Šiais metais kalėdinę nuotaiką į Kauno miesto gyventojų kiemus atneš šventinis autobusas, praneša miesto savivaldybė.

Рождественский автобус в Каунасе
Kalėdinis autobusas Kaune

Šiais metais kalėdinis laikotarpis artinasi kiek kitoks, nei įprasta: centrinėse miestų aikštėse nešurmuliuos kalėdiniai miesteliai,  o dalis šventinių įpročių, pavyzdžiui dovanų pirkimas ar  vakarėliai, kelsis į virtualią erdvę. Tačiau "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" komanda kviečia miestiečius išlaikyti šventinę dvasią. 

"Kadangi įprastiniuose kalėdiniuose koncertuose šiemet lankytis negalime, kartu su Kauno miesto savivaldybe bei žinomais atlikėjais nusprendėme juos dovanoti kauniečiams kitaip.  Dvi savaites iki pat Kalėdų vis kitame Kauno mikrorajono kieme lankysis Kalėdų motyvais pasipuošęs autobusas. Iš šio kalėdinio "radijo ant ratų" girdėsis dovana gyventojams – puikiai pažįstamų Lietuvos atlikėjų specialiai Kaunui padovanotos kalėdinės dainos: jų pačių atrinktos iš kalėdinio repertuaro ar įrašytos šiam projektui", – apie sumanymą pasakoja "Kaunas 2022" rinkodaros vadovė Irutė Tumaitė.

Kalėdinis autobusas atkeliaus net į 11 Kauno mikrorajonų kiemų bei į Kauno ligoninių kiemus išreikšti palaikymą šiuo metu sunkiai dirbantiems medikams.

Organizatoriai kviečia gyventojus aktyviai laukti autobuso, pasipuošiant kiemus ar savo namų langus kalėdinėmis lemputėmis  ir kitomis šventinėmis dekoracijomis.

Tegai:
Kaunas, šventė, Kalėdos
Temos:
Linksmų Kalėdų!
Dar šia tema
Be Kalėdų miestelių ir traukinuko: Vilniaus valdžia papasakojo, kokios Kalėdos bus šiemet
Su Kalėdų eglute ir "Šiaurine žvaigžde": kokios bus 2020-ųjų Kalėdos Klaipėdoje? 
Siurreali gražuolė: Vilniuje įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė
Eglutės įžiebimas ir šventinės dekoracijos: Vilnius papuoštas Kalėdoms
Kadrai iš filmo

"Hario Poterio" režisierius papasakojo, ko bijojo filmavimo aikštelėje

(atnaujinta 14:16 2020.11.29)
Režisierius taip pat teigė, kad jis nusiramino tik po pirmo bandomojo žiūrovų juostos peržiūrėjimo Čikagoje

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Filmų "Haris Poteris ir burtininkų akmuo" bei "Haris Poteris ir paslapčių kambarys" režisierius Chrisas Columbusas  atskleidė tai, ko bijojo pirmosios franšizės dalies filmavimo metu, praneša "Collider".

Interviu leidiniui jis prisipažino nuolat jaučiantis didelę atsakomybę.

Jis turėjo pasirinkti aktorius, išsiaiškinti, koks bus ekrane J.K.Rowlingo sukurtas pasaulis ir kaip parodyti stebuklą. Jis pajuto, kad negali suklysti.

"Pirmasis filmas man buvo ypač sunkus. Pirmas dvi savaites kiekvieną dieną galvojau, kad mane atleis iš darbo. Viskas buvo gerai, bet bijojau, kad jei kažkas negerai, jie man parodys duris. Šias emocijas turėjau slėpti, mokėti normaliai bendrauti su žmonėmis ir sukurti šiltą atmosferą filmavimo aikštelėje", — pridūrė jis.

Režisierius taip pat teigė, kad jis nusiramino tik po pirmo bandomojo žiūrovų juostos peržiūrėjimo Čikagoje. Tai truko maždaug tris valandas. Ir vaikams, ir tėvams  labai patiko. Galutinė versija buvo trumpesnė: dvi valandos ir 32 minutės.

Columbusas taip pat pasidalijo, kad darbas ties antruoju filmu jam suteikė daug daugiau malonumo, nes jis jautėsi daug laisvesnis.

Tegai:
Haris Poteris
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku
Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui
Hario Poterio draugas sukūrė Instagram paskyrą ir pirmą kartą parodė savo mažąją dukrą
Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos

0
(atnaujinta 19:44 2020.12.02)
Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė daugiau kaip 40 % viso elektros importo

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" praneša, kad gruodžio 2 d. naktį dėl gedimo nustojo veikti "NordBalt" elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos.

Gedimas įvyko apie 1 val. nakties, Nibru keitiklio stotyje Švedijoje. Švedijos perdavimo sistemos operatoriaus "Svenska kraftnät" ir gamintojo atstovų "Hitachi ABB Power Grids" komanda nustatė gedimo pobūdį ir ėmėsi veiksmų jį pašalinti, kad jungties veikla būtu kuo greičiau atstatyta.

Litgrid duomenimis, aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis "NordBalt" pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų.

Šių metų sausį–rugsėjį per "NordBalt" į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.

Lietuva gauna elektros energiją per "NordBalt" jungtį, kuri pradėjo veikti 2016 metais. Tačiau jungtis veikia su sutrikimais, todėl elektros energijos kainos regione nuolat keičiasi.

Be to, Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

0
Tegai:
NordBalt, Švedija, Lietuva
Dar šia tema
Baltarusijos energetikos ministerija atsakė į pranešimus apie "incidentą" Astravo AE
Praėjusią savaitę elektra šalyje brango 35 procentais