Grupė The Roop

Grupė "The Roop" vėl išbandys laimę "Eurovizijoje"

(atnaujinta 08:08 2020.11.24)
Lietuvos muzikinio kolektyvo daina "On Fire" buvo laikoma viena iš galimų pretendentų į pirmąją vietą, tačiau organizatoriai atsisakė renginio tradicine koncertine forma dėl situacijos su koronavirusu

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Grupė "The Roop", kuri turėjo atstovauti Lietuvai  Eurovizijoje 2020" Roterdame, paskelbė, kad vėl išbandys savo jėgas muzikos konkurse.

"Į klausimą, kurį girdėjome nuo pat pavasario bus atsakyta dabar — mes apsisprendėme dalyvauti Nacionalinėje Eurovizijos atrankoje. Turime dainą ir viziją. Tikimės, kad ji taps "eurovizija", — savo Instagram paskyroje parašė muzikantai.
Литовская музыкальная группа The Roop
Grupė "The Roop"

"Eurovizija 2020" turėjo vykti gegužės 12-16 dienomis Roterdame, tačiau kovo 18 dieną Europos transliuotojų sąjunga nusprendė atsisakyti renginio tradicine koncertine forma.

Lietuvių grupės daina "On Fire" buvo laikoma vienu iš galimų pretendentų į pirmąją vietą.

Be to, "The Roop" iškovojo pirmąją vietą specialiame "Eurovizijos" koncerte, kuriame dalyvavo dešimt šalių. ARD transliacijos nugalėtojus išrinko televizijos žiūrovai ir speciali komisija.

Kitais metais buvo nuspręsta "Euroviziją" surengti Roterdame. Pagal taisykles šių metų dainos negali būti teikiamos kitų metų konkursui, o kiekvienos šalies atlikėjų pasirinkimas priklauso transliuotojams.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Eurovizija, The Roop
Dar šia tema
"Eurovizijos" gerbėjai nepasiduoda: internautai skyrė "The Roop" pirmąją vietą
Aktorius iš Lietuvos nufilmavo "The Roop" dainos "karantininę versiją"
"The Roop" įrašė akustinę "Eurovizijai" skirtos dainos "On Fire" versiją — video
"Eurovizijos" laidoje — "The Roop" triumfas: žiūrovų simpatijos atiteko lietuvaičiams
Bunny Wailer

Mirė regio atlikėjas Bunny Wailer

(atnaujinta 08:57 2021.03.03)
Wailer koncertavo kartu su regio karaliumi Bobu Marley, be to, gavo tris prestižinius "Grammy" apdovanojimus už geriausią regio albumą

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Legendinis regio atlikėjas Bunny Wailer mirė Jamaikoje būdamas 73 metų, rašo žurnalas "Rolling Stone".

Muzikanto vadybininkas Maxine Stowe pranešė, kad Wailer mirė antradienį vienoje iš Jamaikos sostinės Kingstono ligoninių. Mirties priežastis neįvardijama.

​Wailer kartu su regio karaliumi Bobu Marley koncertavo nuo kultinės grupės "The Wailers" įkūrimo momento 1963 metais. Pirmapradį kolektyvo sudėtį sudarė tik trys muzikantai — Marley, Wailer ir jų draugas Piteris Tošas.

Po dešimties metų Wailer paliko grupę ir pradėjo solinę karjerą. Kaip regio atlikėjas jis tris kartus gavo prestižinį "Grammy" apdovanojimą už geriausią regio albumą.

Tegai:
muzika
Temos:
Metų netektys — 2021
Andželina Džoli ir Bredas Pitas

Andželina Džoli atsikratė brangiausio priminimo apie Pitą

(atnaujinta 21:56 2021.03.02)
Holivudo sekso simbolio meno kolekcijos perlas — paties Čerčilio paveikslas — buvo parduotas aukcione už 11,5 mln. dolerių, žymiai viršijęs pradinę kainą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Andželina Džoli visgi pardavė brangią buvusio vyro Bredo Pito dovaną: naujus namus rado Vinstono Čerčilio paveikslas.

Žinia, kad Džoli ketina atsikratyti visų priminimų apie Pitą, sukrėtė gerbėjus. Praėjo daug metų nuo "pono ir ponios Smitų" išsiskyrimo, tačiau aktorė dovanų pradėjo atsikratyti tik dabar. Pirmuoju daiktu, pristatytu aukcione, tapo buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko paveikslas — "Kutubijos mečetės bokštai" ("Tower of the Koutoubia Mosque").

Картина экс-премьера Британии Уинстона Черчилля Башни мечети Кутубия
© AP Photo / Frank Augstein
Buvusio Britanijos ministro pirmininko paveikstas "Kutubijos mečetės bokštai"

Dabar tapo žinoma, kad paveikslas rado naują savininką ir padėjo Džoli ne tik atsikratyti prisiminimų apie Pitą, bet ir užsidirbti papildomų pinigų.

Drobė, kurią Čerčilis kadaise padovanojo 32-iajam JAV prezidentui Franklinui Ruzveltui, buvo nupirkta už 11,5 mln. dolerių. Pradinė paveikslo kaina buvo įvertinta 2–3,4 mln. dolerių.

Kaip skelbiama aukcionų namų svetainėje, paveikslas buvo nutapytas ir padovanotas Ruzveltui 1943 metais, o tada paveldėtas jo sūnaus Elioto. Vėliau jis taip pat priklausė daugeliui savininkų ir buvo eksponuojamas keliose parodose, o Džoli šeima įsigijo jį 2011 metais.

Kaip pranešė "Christie's" Twitter, tai yra vienintelis paveikslas, kurį Čerčilis nutapė Antrojo pasaulinio karo metu.

Leidinys "TMZ" parašė, kad kaina yra rekordinė Didžiosios Britanijos valstybės veikėjo darbams. Anksčiau jo darbų vertės rekordas buvo maždaug 2,5 milijono dolerių.

Paveiksle vaizduojamas saulėlydis virš didžiausios Maroko Marakešo mečetės, pastatytos XII a., o fone yra kalnai. Tikėtina, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas nutapė šį paveikslą po Kasablankos konferencijos 1943 metais, o po to padovanojo Amerikos prezidentui.

Pasak laikraščio, pirkėjo tapatybė kol kas nežinoma.

Tegai:
menas, Bredas Pitas (Brad Pitt), Angelina Jolie
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Andželina Džoli ir Bredas Pitas išsiskyrė
Suprastėjusi Bredo Pito išvaizda nustebino gerbėjus
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Pernai Lietuvos gyventojai išsigrynino 0,25 mlrd. eurų mažiau

Tam daugiausiai įtakos turėjo prasidėjęs karantinas, kai bendra vidutinė per mėnesį išsiimamų pinigų suma buvo sumažėjusi 5 proc., lyginant su 2019 metais

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Per praėjusius metus bankomatuose ir banko padaliniuose buvo išgryninta 0,25 mlrd. eurų arba 6 proc. mažiau lėšų, nei 2019 metais, rodo "Swedbank" duomenys. 

"Bankomatais, kurie yra pagrindinė pinigų išgryninimo priemonė, praėjusiais metais pasinaudojo daugiau nei 1,3 mln. klientų. Nors tokių klientų skaičius išliko panašus kaip 2019 metais, matome, kad reikšmingai – net 247 mln. eurų – sumažėjo bendra išsiimtų pinigų suma", – sako Jūratė Gumuliauskienė, "Swedbank" Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė. 

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Gumuliauskienė pažymi, kad tam daugiausiai įtakos turėjo praėjusių metų pavasarį prasidėjęs karantinas, kai bendra vidutinė per mėnesį išsiimamų pinigų suma buvo sumažėjusi 5 proc., lyginant su 2019 metais. 

Remiantis "Swedbank" duomenimis, vidutinė gyventojų per mėnesį išgryninama suma pernai siekia apie 440 eurų. Daugiau nei pusė (53 proc.) gyventojų per mėnesį išgrynina iki 300 eurų. Nuo 300 iki 580 eurų per mėnesį išsigrynina apie 19 proc. gyventojų, o dar didesnes nei 580 eurų sumas per mėnesį prireikia išsigryninti 8,4 proc. gyventojų. Beveik penktadalis banko klientų per visus praėjusius metus iš savo sąskaitos pinigų neišsigrynino nė karto. 

Daugėja atsiskaitymų kortelėmis

Kartu su grynųjų pinigų išgryninimo mažėjimu, auga atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis. "Swedbank" duomenys rodo, kad praėjusiais metais gyventojai kortelėmis atsiskaitė 227 mln. kartų ir išleido daugiau nei 4 mlrd. eurų − tai yra beveik 16 proc. daugiau nei 2019 metais. 

Vidutinė pirkinio suma siekė 18 eurų ir, palyginus su užpernai, buvo 4 proc. didesnė.  6 iš 10 atsiskaitymų kortele buvo vykdomi bekontakčiu būdu – apmokant bekontakte kortele, išmaniuoju telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu. Bekontakčių atsiskaitymų apimtys per praėjusius metus išaugo net 47 proc., o šiuo būdu atliktų mokėjimų vertė – 91 proc. iki 1,4 mlrd. eur.

Praėjusiais metais "Swedbank" taip pat fiksavo ir mokėjimo pervedimų internetu ir išmaniąja programėle augimą – šių operacijų pernai buvo atlikta 24 proc. daugiau, lyginant su 2019 m.

Tegai:
pinigai, Lietuva, Swedbank