Eurovizija

Numatyta, kaip vyks "Eurovizijos" konkursas Roterdame

(atnaujinta 20:51 2021.02.03)
Rengėjai pasidalijo išsamesne informacija apie tai, kaip šiais metais vyks konkursas

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Oficialus dainų konkurso tinklapis eurovision.tv pranešė, kad gegužės mėnesį planuojamas šou tikrai įvyks.

Rengėjai dalijasi išsamesne informacija. Konkursas galimai vyks pagal B scenarijų. Visiems dalyvaujantiems būtų privaloma laikytis 1,5 metro atstumo. Taip pat būtų galimybė atvykti ir žiūrovams, tačiau dėl privalomo atstumo jų kiekis būtų ribotas.

Iki šiol buvo pateikti ir dar trys planai. Scenarijus A: įprastas "Eurovizijos" dainų konkursas, kai konkursas būtų organizuojamas įprasta tvarka ir transliuojamas iš Roterdamo. Būtų surengiami 9 pasirodymai dalyvaujant visoms atlikėjams bei jų delegacijoms.

Šio scenarijaus įgyvendinimas priklauso nuo to, ar bus įdiegta vakcina nuo koronaviruso.

Scenarijus C: pasirodymai savo šalyje. Dar vienas variantas — šalių, kurių valstybės draus keliauti į Roterdamą, atstovai pasirodymus rengs savo šalyse. Na, o šalių, kuriose kelionės nedraudžiamos, atstovai "Eurovizijos" scenoje pasirodys tiesiogiai. Scenarijus D: Jeigu bus uždrausta keliauti į Nyderlandus, konkursas vis tiek bus surengtas, tačiau salėje negalės būti žiūrovų. Tuo tarpu atlikėjai pasirodymus rengs savo šalyse.

Tegai:
Eurovizija
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021" (8)
Džordžas Klūnis ir Džulija Roberts

Džordžas Klūnis ir Džulija Roberts vėl filmuosis kartu

(atnaujinta 19:21 2021.03.06)
Holivudo aktoriai, kartu suvaidinę trilogijoje apie "Oušeno draugus" ir kriminaliniame trileryje "Finansinis monstras", dabar atliks išsiskyrusių sutuoktinių vaidmenis romantinėje komedijoje

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Žiniasklaida sužinojo, kad Holivudo aktoriai Džordžas Klūnis ir Džulija Roberts vėl filmuosis kartu. Kalbama apie romantinę komediją "Ticket to paradise" ("Bilietas į rojų"), kurią rengia Olas Parkeris, praneša "Deadline".

Anot leidinio, miuziklą "Mamma Mia! 2" (2018) nufilmavęs režisierius sukurs filmą kino studijoms "Universal Pictures" ir "Working Title Films". Tikimasi, kad filmas bus paruoštas jau šiais metais.

Romantinėje komedijoje Klūnis ir Roberts vaidins išsiskyrusius sutuoktinius. Herojai susivienija ir vyksta į Balio salą, kad neleistų savo dukrai padaryti lemtingą klaidą, kurią, jų nuomone, jie padarė prieš 25 metus.

Projektą prodiusuos Timas Bevanas, Erikas Felneris, kurie anksčiau dirbo su tokiais filmais kaip "Bridget Jones dienoraštis" (2001), "Stepheno Hawkingo visata" (2014) ir kitais, taip pat Sarah Harvey ir Deborah Balderstone.

Džulija Roberts ir Džordžas Klūnis kartu vaidino Steveno Soderbergho trilogijoje apie "Oušeno draugus", taip pat Džodžio Fosterio kriminaliniame trileryje "Finansinis monstras" (2016).

Tegai:
Holivudas, kinas, Džulija Roberts (Julia Roberts), Džordžas Klūnis (George Clooney)
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Kaziuko mugė

Vilniaus Kaziuko mugė keliasi į internetą

(atnaujinta 23:40 2021.03.04)
Autorinių darbų kūrėjai bei talentingi gamintojai ištisus metus galės pristatyti savo dirbinius prekybinėje platformoje internete

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Šiais metais tradicinė Kaziuko mugė vyks ne sostinės senamiesčio gatvėse, o internete, ir truks ištisus metus, ketvirtadienį praneša Vilniaus savivaldybė.

Kaip pažymėjo Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, saugiai suorganizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančią šventę neįmanoma.

"Akivaizdu, kad kovą planuota Kaziuko mugė Vilniuje tikrai neįvyks. Sausį svarstėme galimybę perkelti renginį į balandį, tačiau matydami situaciją ir visų pirma galvodami apie žmonių saugumą, nusprendėme šiais metais Vilniaus senamiestyje mugės neorganizuoti. Kad ir kokie būtų karantino ribojimų sušvelninimai balandžio — gegužės mėnesiais, galimybė saugiai suorganizuoti šimtus tūkstančių žmonių pritraukiančią šventę yra praktiškai neįmanoma", — sakė Tamošiūnaitė.

Amatininkai ir ne maisto gaminių kūrėjai savo e-parduotuvės atidarė platformoje craftson.lt. Mugė prasidės kovo 4-ąją.

Kaip teigia vienas iš šio projekto iniciatorių Renaldas Gražys, Craftson.lt — vieta, kur autorinių darbų kūrėjai bei talentingi gamintojai savo dirbinius, kupinus rankų šilumos, širdies ir gerų emocijų, galės pristatyti ištisus metus. 

"Ko gero, daugeliui tradicinės Kaziuko mugės dalyvių, kuriančių tradicinius, rankų darbo gaminius yra didelis iššūkis susikurti ir administruoti savo e-parduotuvę, o lankytojui — atrasti šiuos talentus. Tikiu, kad ši platforma padės sujungti kūrybiškumą ir meistrystę, tradiciją ir šių dienų galimybes lengvai, o svarbiausia saugiai įsigyti kažką originalaus, gražaus ir ypatingo", — teigė Gražys.

Mugės dalyviams skirtoje elektroninėje parduotuvėje kiekvienas nekeldamas kojos iš namų galės ne tik pasigrožėti menininkų darbais, bet ir jų įsigyti saugiai bei patogiai. 

Kaziuko mugės ištakos siekia XVII amžių ir manoma, kad šimtmečius gyvuojantis kasmetis renginys nevyko tik Antrojo pasaulinio karo metais. 

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II

Britanijos karalienė liks be asmeninio lėktuvo

(atnaujinta 10:24 2021.03.07)
Karališkąją šeimą aptarnauja keturi regioniniai orlaiviai BAE-146, paskirti Karinių oro pajėgų 32-ajai eskadrilei. Dabar Britanijoje rengiama atnaujinta gynybos strategija, kurioje numatyta optimizuoti išlaidas šioje srityje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II praras savo aviacijos paką ir naudosis premjero lėktuvu tolimiems skrydžiams, rašo leidinys "The Daily Mail".

"Oficialus karalienės parkas bus parduotas dėl gynybos išlaidų sumažinimo, ji naudosis Boriso Džonsono lėktuvu, nudažytu nacionalinės vėliavos spalvomis. Orlaiviai, kuriais karališkoji šeima naudojosi nuo 1980-ųjų metų, bus pašalinti iš Karinių oro pajėgų sudėties nuo kito metų ir karalienė pirmą kartą per savo valdymo laikotarpį liks be asmeninio lėktuvo", — sakoma straipsnyje.

Karališkąją šeimą aptarnauja keturi regioniniai orlaiviai BAE-146, priskirti Karinių oro pajėgų 32-ajai eskadrilei, sudėtyje taip pat yra sraigtasparnis AW-109, kurį karalienė ir toliau naudos kelionėms po šalį. Aviacijos technika bazuojasi Karinių oro pajėgų Northolt bazėje Londono vakaruose.

Vyriausybė šiuo metu rengia atnaujintą užsienio politikos ir gynybos strategiją, kurioje numatyta optimizuoti išlaidas gynybai ir visų pirma sumažinti sausumos pajėgų skaičių dešimt tūkstančių žmonių, taip pat nutraukti eksploatuoti daugybę laivų ir orlaivis. Tikimasi, kad strategija bus pristatyta kovo 16 d., ji tai taip pat palies karališkojo aviacijos parko mažinimą.

Karališkoji šeima 1997 metais neteko asmeninės jachtos "Britannia". 1994 m. ministras pirmininkas Džonas Meidžoras nusprendė, kad jos išlaikymo išlaidos yra per didelės, ir jachta buvo išvesta iš ekploatacijos po trejų metų. Šiuo metu jis yra prišvartuota Edinburgo uoste ir joje atidarytas viešasis muziejus.

Lėktuvas, kurį Elžbieta II ketina pasidalinti su ministru pirmininku, ministrų kabineto vadovo Boriso Džonsono sprendimu praėjusiais metais buvo nudažytas nacionalinės vėliavos spalvomis. Premjero atstovas spaudai pareiškė, kad šiems tikslams buvo išleista 900 tūkst. svarų.

Nuo 2016 m. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas ir ministrai naudoja "Airbus A330 Voyager", iš karinio oro tanklaivio paverstą orlaiviu oficialioms delegacijoms. Orlaivis turi pirmos klasės saloną ir 58 verslo klasės sėdynes, o atnaujinimo išlaidos siekė apie 10 milijonų svarų. Lėktuvas bazuojasi Brize Norton oro pajėgų bazėje, Oksfordšyre, iš pradžių jis buvo nudažyta standartine oro pajėgų pilka spalva, o šone buvo užrašas "Royal Air Force". Pertvarkytas vyriausybės naudojimui, "Voyager" išlaikė technines galimybes jį naudoti karinių orlaivių degalų papildymui ore.

Dar būdamas užsienio reikalų ministru Džonsonas sakė, kad jis norėtų turėti Brexit-lėktuvą, kad skraidytų po visą pasaulį ir kalbėtų apie pasaulinės Britanijos koncepciją, kurią propaguoja Didžiosios Britanijos vyriausybė.

Tegai:
Elžbieta II, lėktuvas, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos