Kadras iš grupės Go_A klipo SHUM

Ukrainoje kilo skandalas dėl klipo "Eurovizijos" konkursui

(atnaujinta 20:48 2021.03.16)
Grupė "Go_A" dainos "SHUM", su kuria ji ketina atstovauti šaliai "Eurovizijoje-2021", vaizdo įraše panaudojo retą paukštį, įrašytą į Ukrainos raudonąją knygą

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Ukrainos gyvūnų teisių gynėjai pasipiktino dėl dainos "SHUM" vaizdo įrašo, su kuriuo grupė "Go_A" ketina atstovauti šaliai "Eurovizijoje-2021".

Kaip teigiama organizacijos "UAnimals" pranešime Facebook, muzikantai savo vaizdo įraše panaudojo retą paukštį, įrašytą į Ukrainos raudonąją knygą.

Зал для Евровидение - 2021 в Роттердаме
© Photo : NPO/AVROTROS/NOS

"Keletas nepriklausomų ornitologų, peržiūrėję vaizdo įrašą, patvirtino "UAnimals", kad klipe buvo filmuojamas ne paprastas paukštis, o stepių suopis, šiai rūšiai <...> gresia išnykimas", — pasakė aktyvistai.

Organizacija taip pat pažymėjo, kad valdyti šį paukštį galima tik turint specialių dokumentų, kurie dabar faktiškai neišduodami.

"Šios rūšies eksploatacija vyksta išimtiniais atvejais tik mokslo ir veisimo tikslais", — pabrėžiama pranešime.

Be to, organizacijos atstovai pažymėjo, kad ornitologai ištyrė vaizdo įrašą ir padarė išvadą, kad paukštis ilgai buvo laikomas nelaisvėje.

Vėliau grupės nariai pasiteisino dėl vaizdo klipo, Ukrainos valdžios institucijos kol kas neatsakė į šias pretenzijas.

"Go_A" grupės muzikantai pareiškė, kad vaizdo įrašo filmavimo metu retas paukštis nenukentėjo. Apie tai praneša "Suspilnė".

Pasak muzikantų, paukščio, kuris įrašytas į Ukrainos raudonąją knygą, pasirodymo vaizdo įraše tikslas — atkreipti dėmesį į nykstančias rūšis ir atgaivinti gamtą Černobylio AE zonoje.

Klipo režisierius sumanė, kad stepės suopio atstovas simbolizuos pavasario atėjimą ir ragins atkurti harmoniją su gamta.

"Paukštis dalyvavo tik vienoje scenoje, kur jis sėdi ant solistės rankos, o filmavimas truko mažiau nei minutę. Kiti klipe naudojami vaizdo įrašai su paukščiais buvo nupirkti", — sakoma pranešime.

Filmavime dalyvavo specialistai-ornitologai. Pasitelktas paukštis, kuris negyvena laukinėje gamtoje, nes užaugo žvėryne.

"Paukštis ramiai atsisėdo ant mano rankos. Tada pažvelgėme vienas kitam į akis, ir paukštis išskleidė sparnus. Tai buvo labai jaudinanti akimirka. Šią akimirką nufilmavome labai greitai, o šalia visą laiką buvo žmonės, kurie stebėjo, kad viskas būtų gerai", — pasakė grupės "Go_A" solistė Jekaterina Pavlenka.

Kas žinoma apie "Euroviziją 2021"

  • Grupė "Little Big", kurios daina "Uno" tapo rekordininke pagal peržiūras "Eurovizijos" YouTube kanale, šiais metais neatstovaus Rusijai, kaip buvo planuota anksčiau. Šį sprendimą grupė priėmė kartu su "Pirmuoju kanalu". Vietoj "Little Big" Rusijai atstovaus dainininkė Maniža su daina "Russian Woman".
  • Baltarusija šiais metais nedalyvaus "Eurovizijoje". Konkurso organizatoriai paragino Baltarusiją pakeisti dainą, kurią šalis ketino atlikti 2021 metų pasirodyme. "Galasy ZMesta" grupės daina "Aš tave išmokysiu" laikoma politizuota. Tačiau grupės nariai atsisakė keisti dainos žodžius.
  • Lažybininkai Lietuvos grupei "The Roop" prognozuoja tik septintą vietą "Eurovizijoje-2021".
  • Latvių dainininkės Samantos Tinos klipas dainai "The Moon Is Rising", su kuria ji atstovaus Latvijai "Eurovizijoje-2021", sulaukė latvių publicistės kritikos dėl "drag queen" žanro atlikėjo kadre ir besibučiuojančių merginų.
  • Kipre pasirinkta daina "Eurovizijai" buvo pavadinta "šėtono himnu" ir tikinčiųjų įžeidimu. Kipro teologų asociacija pareiškė, kad Kipro atstovės Elenos Cagrinou dainoje kalbama apie meilę velniui.
  • Estijoje "Eurovizijos" atranką laimėjo Rusijos konkurso "Balsas" dalyvis dainininkas Uku Suviste.
  • Roterdamas turėjo rengti "Eurovizijos" dainų konkursą dar pernai, tačiau dėl koronaviruso pandemijos renginys vyko internete ir be balsavimo, todėl nugalėtojų nebuvo.
  • Muzikinio konkurso šūkis išlieka tas pats: "Open up" ("Atsiverk!").
Tegai:
Raudonoji knyga, skandalas, Eurovizija-2021, Eurovizija, Ukraina
Temos:
Dainų konkursas "Eurovizija 2021" (20)
Kanų kino festivalis

Paaiškėjo, koks filmas atidarys Kanų kino festivalį

(atnaujinta 18:02 2021.04.20)
74-asis Kanų kino festivalis vyks liepos 6–17 dienomis. Žiuri ir konkurso programa bus paskelbta vėliau

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Prancūzų režisieriaus Leoso Karakso (Leos Carax) miuziklas "Anet" atidarys 74-ąjį Kanų kino festivalį, praneša "Deadline".

"Kiekvienas Leoso Karakso filmas — tai įvykis. Ir šis kūrinys išpildo visus lūkesčius! "Anet" — tai dovana, kurios tikisi kino, muzikos ir kultūros mylėtojai", — pasakė Kanų kino festivalio prezidentas Pjeras Leskiuras (Pierre Lescure).

Vaidmenis filme, kuris tapo pirmuoju Karakso projektu anglų kalba, atliko Marion Kotijar ir Adamas Draiveris (Adam Driver).

Filmo veiksmas vyksta šiuolaikiniame Los Andžele. Pagrindiniai veikėjai — "stendaperis" Henris (Draiveris) ir jo žmona, dainininkė En (Kotijar). Jie gyvena idealų gyvenimą, tačiau dukros Anet, kuri turi neįprastą talentą, gimimas pakeičia jų gyvenimą.

Garsi amerikiečių poproko grupė "Sparks" įrašė ne tik garso takelį filmui, bet ir dalyvavo kuriant scenarijų.

Premjera įvyks festivalyje liepos 6 dieną, filmas pasirodys ir Prancūzijos kino teatruose.

Ankstesnis Leoso Karakso filmas "Šventieji varikliai" ("Holly Motors") 2012 metais taip pat buvo pristatytas Kanuose. Tarp kitų režisieriaus darbų — "Vaikinas sutinka merginą" ("Boy Meets Girl"), "Pont Neuf meilužiai" ("The Lovers on the Bridge"), "Pola X".

Kanų kino festivalis turėtų vykti liepos 6–17 dienomis. Žiuri ir konkurso programa bus paskelbta vėliau.

Tegai:
kinas, Kanų festivalis
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Paskelbta, kada vyks dėl koronaviruso pandemijos atidėtas Kanų kino festivalis
Klaipėda vaizdo įraše parodė buvusio kino teatro "naują gyvenimą"
Lietuvoje po kelių mėnesių neveikimo atsidarė prekybos centrai ir kino teatrai
Kadras iš serialo Sostų karai

"Sostų karų" kūrėjai užsiminė, kad gali naujo nufilmuoti šou finalą

(atnaujinta 09:37 2021.04.20)
Fantastinio serialo oficialioje Twitter paskyroje pasirodė paslaptingas įrašas, kuriame gerbėjai įžvelgė užuominą į finalinio sezono perdarymą

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Fantastinio serialo "Sostų karai" gerbėjai aktyviai diskutuoja apie paslaptingą įrašą, pasirodžiusį oficialioje "HBO" šou Twitter paskyroje.

​"Žiema artėja", — įrašas apsiriboja šia visiems gerbėjams pažįstama fraze.

Vartotojai iškart pasiūlė, kad šou prodiuseriai tokiu būdu užsiminė apie paskutinio, aštuntojo serialo sezono perdarymą. Finaliniai epizodai buvo išleisti beveik prieš dvejus metus ir sukėlė milijonų žiūrovų nepasitenkinimą.

Tačiau dabar, kai praėjo dešimt metų nuo pirmos labiausiai vertinto fantastinio šou serijos pasirodymo, gerbėjai tikisi, kad projekto kūrėjai perdarys ginčytiną pabaigą.

"Dieve, gal šis įrašas reiškia, kad jie perdaro praeitą sezoną", "Vaikinai, ar jūs pagaliau iš naujo nufilmavote aštuntąjį sezoną?", "Ateina finalo remeikas?" — komentuoja socialinių tinklų vartotojai.

Po finalinio epizodo pasirodymo 2019 metų gegužę, žiūrovai užgriuvo kritika scenaristus Deividą Beniofą (David Benioff) ir Danielį Bretą Vaisą (Daniel Brett Weiss). Gerbėjai netgi parengė peticiją, kuri surinko daugiau nei milijoną parašų, reikalaudami perdaryti finalą.

Vėliau apie tai pasisakė kanalo "HBO" direktorius Keisis Bloisas (Casey Bloys). Jo nuomone, paskutinis sezonas išėjo labai geras. "32  nominacijos "Emmy" apdovanojimui — aiškus įrodymas, kad mes viską padarėme teisingai", — pasakė Bloisas.

Tuomet šou kūrėjus palaikė ir pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Aktorė Sofi Terner (Sophie Turner) (Sansa Stark) gerbėjų reikalavimus pavadino "nepagarbiais", o Kitas Haringtonas (Kit Harington) (Džonas Snou) pareiškė, kad visi, kam nepatinka finalas, gali "eiti į mišką".

Televizijos serialas "Sostų karai" buvo sukurtas pagal Džordžo Martino fantastinį ciklą "Ledo ir ugnies giesmė". Romanų ir serialo veiksmas vyksta dviejuose išgalvotuose žemynuose, kur kelios aristokratiškos šeimos varžosi dėl viešpatavimo septyniose Vesteroso karalystėse, o visai žmonijai tuo metu gresia sunaikinimas dėl anapusinių jėgų įsiveržimo.

Tegai:
"Sostų karai"
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Džordžas Martinas pareiškė, kad "Sostų karai" galėjo turėti dar penkis sezonus
"Sostų karų" žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rouz Lesli tapo tėvais
Televizijos kanalas "HBO" pažadėjo nufilmuoti "Sostų karų" priešistorę
Gerbėjai įvardijo populiariausias scenas seriale "Sostų karai"
"Sostų karų" kūrėjai filmuos naują serialą
Katė medyje

Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo katę medžio, kuri ten prabuvo dvi paras

(atnaujinta 17:26 2021.04.22)
Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Alytaus rajono Pivašiūnų ugniagesiai gelbėtojai miestelyje iš medžio išgelbėjo katinėlį iš medžio, kuris ten prabuvo dvi paras. Apie tai pranešama Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad jis buvo įlipęs į pušį ir sėdėjo 10 metrų aukštyje, o šeimininkai, pastebėję, kad dingo katinas, po kiek laiko išgirdo jo kniaukimą medyje.

"Negalėdami murklio išvilioti iš medžio, pagalbos jie paprašė ugniagesių. Nors tokiame aukštyje stovint ant kopėčių atlikti gelbėjimo darbus nėra paprasta, ugniagesiai sakė, jog kažkam padėti visada malonu", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad per kelias dienas šalies ugniagesiams gelbėtojams teko net 3 kartus važiuoti iškelti katinų iš medžių.

"Kas ten juos užveja? Pasak gyvūnų globėjų, dažniausiai juos išgąsdina netoliese pasirodęs šuo, į kiemą įvažiavęs automobilis ar juos besigainiojantys vaikai. Ar tikrai katės nemoka išlipti iš medžio?", — teigiama pranešime.

Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku.

Tegai:
ugniagesiai, medis, katė