Aktorė Šeron Stoun

Šeron Stoun pareiškė, kad jos senelis seksualiai išnaudojo

(atnaujinta 19:14 2021.03.30)
"Esminio instinkto" žvaigždės memuarai gali tapti pastarųjų metų bestseleriu: savo knygoje aktorė atskleidė nemaloniausias savo biografijos paslaptis

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Holivudo aktorė Šeron Stoun (Sharon Stone) šokiravo gerbėjus: savo memuaruose "The Beauty Of Living Twice" žvaigždė atskleidė skaudžiausią savo vaikystės paslaptį.

Žvaigždžių memuarų populiarumas kasmet auga: kiekvienas iš gerbėjų svajoja sužinoti kuo daugiau apie savo dievaičio gyvenimą ir ištirti visus "griaučius jo spintoje". Megan Markl, Melanija Tramp ir kitos įžymybės — visi nori parašyti knygą apie savo gyvenimą, o kai kas jau pasidalijo savo tiesa, pavyzdžiui, Šeron Stoun.

Šokiruojantis Stoun prisipažinimas aptariamas internete: savo autobiografijoje žvaigždė prisipažino, kad vaikystėje ji ir jos sesuo patyrė seksualinį smurtą iš savo senelio pusės.

Pasak aktorės, močiutė ne kartą palikdavo mergaites kambaryje su seneliu, o jis visada priekabiaudavo prie jų. Žvaigždė prisiminė, kad jo mirties dieną, kai jai buvo 14 metų, ji pajuto neįtikėtiną palengvėjimą.

Taip pat knygoje Stoun pasidalijo intriguojančiomis paslaptimis iš "Esminio instinkto" filmavimo aikštelės ir prisiminimais apie širdies priepuolį, kuris jos vos nenužudė, kai jai buvo 43 metai.

Tegai:
Holivudas, kinas
Dar šia tema
Holivudo aktorė palygino Putiną ir Trampą
Diana Nausėdienė atidarė 2021-ųjų Olimpinio švietimo forumą

Diana Nausėdienė atidarė 2021-ųjų Olimpinio švietimo forumą

(atnaujinta 18:49 2021.04.14)
Pirmosios ponios teigimu, fizinis raštingumas turėtų tapti neatsiejama gyvenimo dalimi, nes fizinė kultūra tampa ne tik gyvybiniu poreikiu, bet ir esminiu sėkmės veiksniu

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Trečiadienį Diana Nausėdienė atidarė 2021-ųjų Olimpinio švietimo forumą, kurio tema — "Fizinis raštingumas: kritiškai svarbus požiūris į judėjimą", praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

"Džiugu, kad mokslininkai, olimpinė bendruomenė, institucijos, specialistai, tėvai telkiasi ankstyvojo ugdymo kryptimi. Kai bendruomenė ima veikti tikslingai, ji gali sukurti ateities stebuklą", — sveikindama renginio dalyvius ir organizatorius sakė Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, karantinas dar kartą akivaizdžiai parodė ir išgrynino nenuneigiamą būtinybę ugdyti bendrąjį fizinį raštingumą, kuris žmogiškajai būtybei tampa ne tik gyvybiniu poreikiu. Fizinė kultūra tampa ir esminiu sėkmės veiksniu. Jei žmonija siekia gyventi visavertį gyvenimą, kintančiomis sąlygomis, socialinio intelekto pokyčiai neišvengiami ir reikalingi kaip duona kasdieninė. Kokybinis šuolis šioje srityje yra būtinas.

Renginyje sveikinimo žodžius taip pat sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pasak renginį organizavusio LTOK prezidentės Gudzinevičiūtės, pavojingai maži vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo rodikliai neigiamai veikia jų fizinę ir emocinę sveikatą.

"Auga karta, kuri dėl nepakankamo fizinio aktyvumo, nutukimo ir kitų ligų gali gyventi trumpiau nei jų tėvai. Fizinio raštingumo samprata siūlo kitokį požiūrį į fizinį aktyvumą ir ugdymą. Joje kalbama apie motyvacijos, pasitikėjimo, judėjimo įgūdžių, žinių ir supratimo apie atsakomybę kiekvienam būti fiziškai aktyviam visą gyvenimą ugdymą. Kaip rašymas bei skaitymas, taip ir fizinis raštingumas yra būtinas kiekvienam ir turi būti sistemingai ugdomas nuo mažens", — pažymėjo Gudzinevičiūtė.

Olimpiniame švietimo forume pranešimus skaitė ekspertai iš Lietuvos ir užsienio, taip pat Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas, vėliau vyko diskusija, kurioje ekspertai aptarė dabartinę situaciją, dalijosi ateities vizijomis, svarstė, kodėl vaikų ir jaunimo fizinis aktyvumas yra nepakankamas ir kaip fizinio raštingumo ugdymas gali padėti keisti situaciją, kokių veiksmų svarbu imtis.

Diana Nausėdienė yra globėja Mažųjų olimpinių žaidynių, kurių veiklos jau yra paremtos fizinio raštingumo idėjomis.

LTOK bendrauja su užsienio specialistais kurdamas Lietuvos fizinio raštingumo modelį ikimokyklinio amžiaus vaikams. Diana Nausėdienė bendradarbiauja su LTOK ir pedagogais, aktyviai dalyvauja LTOK renginiuose, kuriuose populiarinamos ir skatinamos fizinio raštingumo iniciatyvos.

Tegai:
Lietuva, Diana Nausėdienė, švietimas
Dainininkas Eugenijus Ostapenko

Mirė dainininkas Eugenijus Ostapenko

(atnaujinta 14:15 2021.04.14)
Dainų atlikėjas, kūrėjas, kompozitorius išgarsėjo hitais "Dviratukas", "Čigonėlė", "Atostogaut"

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Eidamas 45-uosius metus nuo širdies nepakankamumo mirė atlikėjas Eugenijus Ostapenko, skelbiama jo socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Kaip skelbiama oficialioje atlikėjo paskyroje, Ostapenko mirė balandžio 14 dieną, 5:30 valandą.

1976-ųjų lapkričio 24 dieną gimęs dainų atlikėjas, kūrėjas, kompozitorius išgarsėjo hitais "Dviratukas", "Čigonėlė", "Atostogaut".

1997 metais baigė Maskvos valstybinį kultūros universiteto Kino ir televizijos režisūros katedrą, įgijo kino ir televizijos režisieriaus specialybę bei režisūros specialių disciplinų dėstytojo kvalifikaciją.

Tegai:
mirtis, Eugenijus Ostapenko
Temos:
Metų netektys — 2021
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Britai paragino Putiną "skelti antausį NATO"

(atnaujinta 20:27 2021.04.14)
Britų leidinio skaitytojai pakomentavo pranešimą apie galimą Rusijos prezidento susitikimą su ir jo JAV kolega Džo Baidenu

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Britų laikraščio "The Sun" skaitytojai audringai sureagavo į pranešimą apie galimą Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo JAV kolegos Džo Baideno susitikimą.

Amerikos pusės iniciatyva antradienio vakare įvyko abiejų prezidentų telefoninis pokalbis, kurio metu Baidenas pasiūlė Putinui artimiausiais mėnesiais surengti asmeninį susitikimą.

"Kitas Putino žingsnis turėtų tapti spaudos konferencija, surengta po viršūnių susitikimo su Baidenu, kurios metu Baidenas parodys visas savo silpnybes — pradės pasimesti mintyse ir nerišliai atsakyti į žurnalistų klausimus", — rašė vienas skaitytojų.

"Mieguistas Džo turi aktyvus Ukrainoje. Tai vienintelė priežastis, kodėl jis yra įsitraukęs į šią situaciją", — mano kitas. Jis taip pat priminė, kad sovietmečiu Ukrainos ekonomika buvo daug geresnės būklės.

Vienas iš komentatorių paragino Rusijos lyderį "skelti antausį NATO".

"Ir bet kas, kas mano, kad jis neturės drąsos tai padaryti, yra labai naivus", — pareiškė jis.

Kapitolijus
© Sputnik / Владимир Астапкович

Daugelis vartotojų padarė išvadą, kad dauguma JAV ir Britanijos gyventojų nenori dar vieno karo užsienio šalies teritorijoje.

"Ypač jei tai yra karas su šalimi, kurios vertybės yra panašios į mūsų", — parašė vienas iš jų.

Pastaruoju metu labai išaugo įtampa konflikto zonoje Donbase. Atsižvelgiant į tai, Vakarai kaltina Rusiją intensyvėjančiais "agresyviais veiksmais" ir reikalauja paaiškinti kariuomenės judėjimą Kryme ir Rostovo srityje, netoli Ukrainos sienos. Kremlius į tai pareiškė, kad kariuomenės padaliniai juda Rusijos teritorijoje, ir tai niekam negresia ir neturėtų niekam kelti nerimą.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, Didžioji Britanija, Rusija, Vladimiras Putinas