Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Lietuvos elektros energija žengia į Lenkijos rinką

23
(atnaujinta 09:33 2017.06.08)
Elektros energijos tiekėjas "Energijos tiekimas" tikisi, kad kaimyninė valstybė taps tiltu tolimesnei plėtrai į kitas centrinės Europos rinkas

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Elektros energijos tiekėjas "Energijos tiekimas" žengia į Lenkijos rinką, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Birželio 5 dieną Lenkijoje įregistruota "Energijos tiekimo" antrinė įmonė — "Geton Energy".

"Prieš ketverius metus įkūrėme dukterines įmones Latvijoje ir Estijoje. Nuolat augame, todėl norime judėti į priekį toliau bei atrasti naujas rinkas", — teigia "Energijos tiekimo" vadovas Vidmantas Salietis.

"Lenkija — tai didelė, likvidi rinka. Jos mažmeninėje rinkoje parduodama šešis kartus daugiau elektros energijos nei visose Baltijos šalyse kartu. Tikimės, jog ši kaimyninė valstybė bus mūsų tiltas tolimesnei plėtrai į kitas centrinės Europos rinkas", — teigia jis.

Lenkija per metus sunaudoja apie 15 kartų daugiau elektros nei Lietuva, o konkurencija joje kiek mažesnė nei Skandinavijos šalių rinkose.

"2016 metais Lenkijoje buvo sunaudota 161 TWh elektros energijos, Lietuvoje tuo pačiu laikotarpiu — 10,5 TWh. Lenkijos rinka yra itin perspektyvi dėl savo dydžio ir mažesnės konkurencijos nei Švedijoje ar Suomijoje", — pasakė Salietis.

"Energijos tiekimas" veiklą Latvijoje bei Estijoje vykdo nuo 2013-ųjų vasaros. 2016 metų pradžioje "Energijos tiekimas" prisijungė prie elektros išvestinių priemonių biržos "Nasdaq Commodities", o spalį pradėjo veiklą ir "Intercontinental Exchange" biržoje.

"Energijos tiekimas" ― didžiausias lietuviško kapitalo elektros energijos tiekėjas, priklausantis "Lietuvos energijos" įmonių grupei.

23
Tegai:
elektros energija, Energijos tiekimas, Vidmantas Salietis, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Kodėl Lietuva nenori pirkti Astravo atominės elektrinės energijos
Kas verčia Lietuvą atsisakyti Astravo atominės elektrinės energijos
Priimtas įstatymas — Lietuva nepirks energijos iš Astravo AE
Seimas priėmė įstatymą dėl Astravo elektros energijos importo ribojimo
Seimas pritarė "būtinoms priemonėms", kurios apsaugos nuo Astravo energijos