Kokteilis paplūdimyje, archyvinė nuotrauka

Lenkijos kelionių organizavimo įmonė "Itaka" įsigijo "Novaturą"

157
"Novaturas" valdo Latvijos ir Estijos bendroves "Novatours", Rumunijos "Novatours Holidays" ir Lietuvos įmonę "Aviaturas ir partneriai"

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Didžiausią Lietuvos kelionių organizatorę "Novaturas" perima didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė "Itaka Holdings".

Nors tai gana didelio masto pokyčiai abiejų šalių turizmo srityje, sandorio vertė neatskleidžiama, praneša "The Baltic Course".

"Novaturas" pranešė, kad įmonės akcijas pardavė vienai didžiausių privataus kapitalo bendrovių įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje "Enterprise Investors", kuri rieš 10 metų įsigijo kontrolinį "Novaturas" akcijų paketą (70,72%) už 40 milijonų eurų.

Parduoti savo akcijas nusprendė smulkieji "Novaturo" akcininkai — Vidas Paliūnas, Ugnius Radvila ir Rytis Šūmakaris, valdantys po 9,76% kelionių organizatorės akcijų.

Reikėtų pažymėti, kad Lenkijos kelionių organizavimo įmonės reikalai gerėja. Pernai "Itaka" gavo 427,2 milijonų eurų konsoliduotų pajamų ir uždirbo 15,1 milijonų eurų konsoliduoto grynojo pelno.

Praėjusiais metais kelionių organizavimo įmonė aptarnavo 637 tūkstančius klientų.

Šiai dienai įmonei priklauso 170 kelionių agentūrų Lenkijoje ir trys užsienyje.

"Novaturas" pernai gavo 102 milijonus eurų pajamų, tai yra keturis kartus mažiau, nei  jų gavo Lenkijos kelionių organizavimo įmonė.

"Novaturas" valdo Latvijos ir Estijos bendroves "Novatours", Rumunijos "Novatours Holidays" ir Lietuvos įmonę "Aviaturas ir partneriai".

157
Tegai:
Novaturas, Lenkija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuviams už "teroristines" keliones gresia laisvės apribojimas iki 5 metų
Kelionių portalas "The Culture Trip" paskelbė top-10 Vilniaus viešbučių
Besiruošiančių į kelionę dėmesiui: nepamirškite pasiskiepyti
Palangos stovyklavietė laukia poilsiautojų
Perspėjimas prieš atostogas: pasaulyje didėja sergamumas tymais