Snoro pastatas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Verslininkas Kinijos įsigijo centrinę "Snoro" buveinę

110
(atnaujinta 22:27 2017.08.30)
2011 metais bankrutavusio banko "Snoras" centrinę buveinę įsigijo verslininkas iš Kinijos už penkis milijonus eurų

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Banko "Snoras" administracinės patalpos Vilniuje už 5 milijonus eurų parduotos UAB "Alsana", kurią kontroliuoja Knijos Liaudies Respublikos verslininkas, praneša portalas madeinvilnius.lt.

100% įmonė "Alsana" akcijų savininkas yra Kinijos pilietis Čžan Bjao Vang, kuris rugpjūčio 25 dieną įsigijo sostinės Vivulskio gatvėje esančias 6 600 kvadratinių metrų ploto administracines patalpas.

"Snoro" buveinę bankroto administratoriui pavyko parduoti iš trečiojo bandymo.

"Šis objektas turi savų ypatumų, todėl galima buvo tikėtis, kad tikrojo pirkėjo teks palaukti. Susidomėjusiųjų buvo viso proceso metu, tačiau vienus atbaidė kaina, kiti — nebuvo tikri dėl galimybių pastatą pritaikyti vienam ar kitam verslo modeliui. Galop atsirado turintis viziją ir finansinių galimybių investuotojas, kuris, tikiuosi, sėkmingai realizuos ambicingus plėtros planus", — sakė BAB "Snoras" bankroto administratorius Gintaras Adomonis.

Kol "Snoro" bankroto administravimo procesas nėra pasibaigęs, banko specialistų komanda liks buvusioje buveinėje ir veiklai reikalingą patalpų dalį nuomosis iš pirkėjo.

"Snoro" banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla "Snorui" buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Bankininkas, padavęs ieškinį prieš Lietuvą, sukūrė precedentą Rusijai >>

Buvęs banko savininkas Vladimiras Antonovas kelis kartus teikė Maskvos teismui ieškinį prieš Lietuvą, iš kurios reikalavo atlyginti turtinę žalą.

Teisingumo ministerija pernai rugpjūčio 12 dieną gavo 558 milijonų eurų vertės Antonovo ieškinį prieš Lietuvą. Buvęs "Snoro" akcininkas Maskvos arbitražo teisme reikalauja iš Lietuvos 40,1 milijardų rublių (558 milijonų eurų): 20,2 milijardų rublių (281 milijoną eurų) už patirtą turtinę žalą bei 19,9 milijardų rublių (277 milijonus eurų) — už žalą verslo reputacijai.

Antonovas apskundė  Rusijos teismo sprendimą atsisakyti priimti jo kasacinį skundą, nes buvo praleistas apskundimo terminas. Rusijos arbitražo teismas atsisakė priimti ieškovo kasacinį skundą šių metų birželio 23-ąją.

110
Tegai:
byla, sandoris, Snoras, Vilnius
Temos:
Bankininkas ir nacionalizacija (16)
Dar šia tema
Žiniasklaida: Antonovo partneris ketina bylinėtis su Lietuva
Pusės mlrd vertės byla: Rusijos bankininkas prieš Lietuvos Valstybę
Metų kryptis: korupcija aukščiausiuose ešelonuose
Discussion