Bėgiai, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliai" detaliai išnagrinės EK sprendimą dėl Rengės ruožo

41
(atnaujinta 16:37 2017.10.03)
EK suteikė "Lietuvos geležinkeliams" tris mėnesius parengti ir suderinti su EK veiksmų planą, kaip ištaisyti padėtį

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Valstybės valdomos bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" veiksmai dėl Europos Komisijos skirtos 27 873 000 eurų baudos už išardytus bėgius tarp Lietuvos ir Latvijos bus paremti mažiausio neigiamo poveikio siekiu, pranešta bendrovės tinklalapyje.

Pranešime teigiama, kad "Lietuvos geležinkeliai" detaliai išnagrinės šiandien paskelbtą EK sprendimą dėl Rengės geležinkelio ruožo ir apsispręs, kaip toliau elgtis.

"Šį paveldėtą klausimą, kaip ir kitas iš praeities pasivejančias problemas, mes sieksime išspręsti ekonomiškai optimaliausiu ir mažiausiai žalos "Lietuvos geležinkeliams" sukeliančiu būdu. Kol kas dar anksti kalbėti, kurį kelią pasirinksime, nes norime įsigilinti į EK argumentus — tam turime laiko", — komentuoja "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Europos Komisija (EK) "Lietuvos geležinkeliams" skyrė 27 873 000 eurų baudą už tai, kad, išardžiusi bėgius tarp Lietuvos ir Latvijos, įmonė sudarė konkurencijos kliūtis krovinių vežimo geležinkeliais rinkoje ir pažeidė ES antimonopolines taisykles.

Pirmadienį sprendimą paskelbusi EK suteikė "Lietuvos geležinkeliams" tris mėnesius parengti ir suderinti su EK veiksmų planą, kaip ištaisyti padėtį. Be to, per du mėnesius EK sprendimas gali būti apskųstas Europos Sąjungos Bendrajam Teismui.

Pagal ES taisykles, už konkurencijos pažeidimus gali būti skirta bauda, siekianti iki 10% paskutinių metų apyvartos. "Lietuvos geležinkelių" pajamos iš krovinių pervežimo 2016 metais siekė 350,4 milijonų eurų — vadinasi, maksimali bauda gali siekti 35 milijonų eurų.

"Lietuvos geležinkelių" teigimu, Rengės geležinkelio ruožas buvo vienas iš alternatyvių geležinkelio kelių į Latviją, bet ne vienintelis. Jis išardytas, nes buvo itin prastos būklės ir nebesaugus naudoti. Tačiau ir toliau užtikrinamos galimybės susisiekti geležinkeliu su Latvija.

41
Tegai:
bauda, Europos Komisija (EK), Lietuvos geležinkeliai
Temos:
"Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (15)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliams" gresia 35 mln eurų bauda
"Lietuvos geležinkeliai" ketina taupyti po 14 mln eurų kasmet
"Lietuvos geležinkelių" pajamos išaugo iki 242 mln eurų