Šarvuotis, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliai" kariuomenei atgabens Vokietijos 145 šarvuočius

92
(atnaujinta 11:23 2017.10.11)
Kariniai šarvuočiai pasieks Lietuvos kariuomenę per du mėnesius

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. "Lietuvos geležinkeliai" pirmą kartą laimėjo transportavimo paslaugų Lietuvos kariuomenei konkursą ir gavo teisę atgabenti iš Vokietijos 145 karinius šarvuočius, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

Bendrovė atgabens karinę techniką, pasitelkusi įvairias transporto rūšis — geležinkelį, autotransportą ir jūrų transportą.

Pirmieji šarvuočiai jau pakeliui į Lietuvą, o visa sunkioji technika kariuomenę pasieks per 2 mėnesius.

"Didžiuojamės galėdami teikti paslaugas Lietuvos kariuomenei. Siekiame tapti integruotų logistikos paslaugų teikėju. Platus partnerių tinklas tiek Lietuvoje, tiek Europoje mums sudaro galimybes operatyviai teikti tokias paslaugas, kokių klientai pageidauja nepriklausomai nuo vietos", — teigia "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

"Lietuvos geležinkeliai" logistines paslaugas NATO šalims sąjungininkėms, vykstančioms į Baltijos šalis pratyboms, pradėjo teikti 2016 metais. Šios paslaugos jau suteiktos Belgijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Čekijos, JAV ir kitų šalių kariuomenėms.

Siekiant palengvinti  krovinių perkrovimą tarp skirtingų geležinkelio vėžių 2017 metais Mockavos stotyje pastatyta speciali perkrovos rampa, keliais kartais pagreitinanti perkrovimą.

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
92
Tegai:
šarvuotis, karinė technika, Lietuvos kariuomenė, Lietuvos geležinkeliai
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (88)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliai" stengsis panaikinti EK skirtą baudą
"Lietuvos geležinkeliai" gavo beveik 28 mln eurų baudą
"Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen" susitarė dėl tarifų
Laivas Akademik Čerskij

Įvardytas laivo, galinčio užbaigti "Nord Stream-2" statybą, savininkas

(atnaujinta 10:57 2020.06.02)
Anksčiau buvo žinoma informacija, kad laivą "Akademik Čerskij" eksploatuoja bendrovė "Gazprom flot"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Laivas "Akademik Čerskij", galintis užbaigti tiesti "Nord Stream-2" dujotiekį, priklauso Samaros šiluminės energijos turtiniam fondui, praneša "RBK" su nuoroda į Rusijos tarptautinį laivų registrą.

Pažymima, kad anksčiau nebuvo informacijos apie vamzdžių klojimo laivo savininką, o bendrovė "Gazprom Flot" buvo vadinama jį eksploatuojančia kompanija.

Šių metų kovo 31 dienos duomenimis, Samaros šiluminės energijos turtinis fondas priklausė "Gazprom" grupei. Steigėjai tuo metu buvo "Gazprom teploenergo" (51 proc.) ir "Gazprom mežregiongaz Samara" (49 proc.). Abi bendrovės priklauso "Gazprom mežregiongaz" grupei.

"RBK" rašo, kad tokia struktūra leis sumažinti sankcijų rizikas, susijusias su laivo eksploatavimu. Leidinys pažymi, kad ribojamosios priemonės gali kelti grėsmę vamzdžių klojimo laivui, kuris užbaigs "Nord Stream-2" statybą. Kaip pareiškė advokatų kolegijos "Pen & Paper" Maskvos biuro vadovaujantis partneris Antonas Imenovas, jei buvo nuspręsta savininku padaryti Samaros šiluminės energijos turtinį fondą, tai būtent šiai organizacijai galimos JAV sankcijos yra mažiau pavojingos, tačiau pats laivas "Akademik Čerskij" gali būti jų paveiktas.

Vamzdžių klojimo laivą "Gazprom" įsigijo 2015 metais. "Akademik Čerskij" nuo 2016 metų buvo eksploatuojamas "Gazprom flot", o informacija apie tai bendrovės tinklalapyje buvo bent iki 2020 metų vasario, rašo laikraštis. Samaros šiluminės energijos turtinio fondo įstatinis kapitalas yra 123 milijonai rublių (1,58 milijono eurų). Pagrindinė veikla yra nekilnojamojo turto nuoma ir valdymas.

Anksčiau Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pareiškė, kad vienas iš variantų, kas gali užbaigti statyti "Nord Stream-2", yra "Akademik Čerskij". Gegužės pradžioje vamzdžių klojimo laivas atkeliavo į Vokietijos Mukrano uostą, kur yra dujotiekio logistikos bazė.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu vamzdyną laiko "politiškai motyvuotu".

Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsiant nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
dujotiekis, Gazprom, Rusija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"
Kremlius nepakeitė "Nord Stream-2" planų
Rusijos URM įvertino JAV pareiškimus apie sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Družba, archyvinė nuotrauka

"Transneft" padidino pristatymus Baltarusijai per "Družbą"

(atnaujinta 09:41 2020.06.02)
Pristatyto kuro kiekis viršijo praėjusių metų gegužės rodiklius. Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmuitinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Transneft" padidino naftos tiekimą į Baltarusiją per "Družbos" dujotiekį 2020 metų gegužės mėnesį 10,8 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, iki 1,13 mln. tonų, žurnalistams pranešė "Transneft" atstovas Igoris Deminas.

"Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms buvo pristatyta 1,13 mln. tonų per "Družbos" dujotiekį (2019 metų gegužę — 1,02 mln. tonų)", — cituoja Deminą RIA Novosti.

Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmokestinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją. Tačiau nuo šių metų pradžios abi Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

Pirmąjį ketvirtį naftos kompanijos, priklausančios "Safmar" grupei, pradėjo tiekti naftą Baltarusijai. Kovo mėnesį Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

Balandžio 6 dieną "Transneft" pranešė pradėsianti Rusijos naftos tiekimą į Baltarusiją pagal balandžio mėnesio įformintus maršrutų nurodymus. Baltarusijos "Belneftechim" balandžio 13 dieną paskelbė, kad balandžio mėnesį sudarė naftos sutartis su "Rosneft", "Tatneft", "Surgutneftegaz", "Lukoil" ir "Gazprom Neft". Bendra sutartinių žaliavų apimtis priartėjo prie 2 milijonų tonų, daugiausia pristatymų buvo tikimasi iš "Rosneft".

Tegai:
nafta, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Vysocko
Priversti susiprotėti. "Gazprom" žino, kaip numarinti tranzitą
Lietuvoje įvardijo padidėjusio SGD tiekimo iš JAV priežastį
Protestai Amerikoje

Nepriklausomi teismo medicinos ekspertai įvardijo George'o Floyd'o mirties priežastį

(atnaujinta 11:18 2020.06.02)
Anksčiau pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Mineapolyje mirusio afroamerikiečio George'o Floyd'o mirtis dėl policijos kaltės sukėlė neramumus JAV, jo šeimos prašymu atlikta nepriklausoma autopsija parodė, kad jis mirė dėl uždusimo, sakė Floyd'o šeimos advokatas Benjamin'as Crump'as, praneša RIA Novosti.

"Pasaulyje garsūs teismo medicinos ekspertai Michael'as Baden'as ir Allecia Wilson nustatė, kad Floyd'o mirtis buvo žmogžudystė, kurią sukėlė uždusimas suspaudus kaklą ir nugarą. Dėl to nutrūko kraujo tekėjimas į smegenis", — pranešime Twitter sakė advokatas.

Spaudimas dešinėje Floyd'o miego arterijos pusėje trukdė kraujui patekti į smegenis, o nugaros suspaudimas trukdė jam kvėpuoti. Nepriklausomų teismo medicinos ekspertų teigimu, "sunkumas ant nugaros, antrankiai ir padėtis" buvo susiję veiksniai, trukdantys diafragmos funkcijai. Pranešama, kad Floyd'as mirė įvykio vietoje.

"Tai, ką mes nustatėme, atitinka tai, ką žmonės matė. Jokios kitos sveikatos problemos prie mirties neprisidėjo", — teiginyje cituojami medicinos eksperto Baden'o žodžiai.

"Floyd'o mirtis buvo pareigūnų nužudymas, kurie iš jo tyčiojosi, laikydami jį prispaudę prie žemės daugiau nei aštuonias minutes", — sakė Crump'as.

Jo manymu, pateikta informacija patvirtina ketinimą ir yra pagrindas kaltinti pareigūną Derek'ą Chauvin'ą dėl pirmo laipsnio nužudymo.

Anksčiau buvo pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais.

Preliminarūs rezultatai parodė, kad Floyd'o mirties priežastis nebuvo uždusimas, nors jo kaklas buvo užspaustas mažiausiai aštuonias minutes, o arešto, sveikatos problemų ir, tikriausiai, svaigalų kiekio organizme derinys.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, mirtis, JAV
Dar šia tema
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą
Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais