Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos LEZ pateko į geriausių pasaulio ekonominių zonų sąrašą

42
(atnaujinta 16:02 2017.10.18)
Šiais metais į reitingą be Lietuvos pateko ir Latvija, abiejų šalių laisvosios ekonominės zonos gavo aukštus tarptautinių ekspertų įvertinimus

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Tarptautinis laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) reitingas "Global Free Zones of the Year" paskelbė geriausiųjų sąrašą, į kurį šiais metais pateko Lietuvos ir Latvijos LEZ.

Kauno LEZ sulaukė pripažinimo nominacijoje "Geriausios sąlygos smulkiajam r vidutiniam verslui". Ekspertai Kauną diplomu už infrastruktūros tobulinimą, naujų investicijų pritraukimą ir naujų ryšių plėtrą.

"Mes labai didžiuojamės, kad Kauno LEZ deramai įvertinta užsienio investuotojų. Šis apdovanojimas taps papildomu stimulu mūsų plėtrai", — sakėvadovas Vytautas Petružis.

Klaipėdos LEZ tapo geriausia polimerų gamybos srityje ir buvo ypač įvertinta už greitą darbo pradžią bei gavo apdovanojimą nominacijoje "Išplėtimas" (skiriama už gamybos rodiklių, personalo, naujų objektų statybų didinimą LEZ teritorijoje — Sputnik). Be to Klaipėdos LEZ apdovanuota už "Energetinį efektyvumą" ir "Įnašą į nacionalinę ekonomiką".

Medicinos įranga, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Варвара Гертье

Latvijoje laisvasis uostas Ventspilis buvo pripažintas geriausiu logistikos ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo srityse. Ekspertai pažbrėžė gerus Rezeknės LEZ plėtrą bei abiejų Latvijos zonų infrastruktūros plėtrą.

Reitingas "Global Free Zones of the Year" kiekvienais metais rengia žurnalas "fDi Magazine" (dalis "The Financial Times"). Lietuvos LEZ patenka į reitingą nuo 2012 metų, Latvijos — atsirado tik 2016 metais.

42
Tegai:
laisvoji ekonominė zona, ekonomika
Dar šia tema
Lietuvos ekonomikos paradoksas: pinigų yra, bet ne visiems
Lietuvos bankas įvardijo rizikingas investicines įmones