Elektros sistemos, archyvinė nuotrauka

ES užtikrins Rusijos elektros saugumą atjungiant Baltijos šalis nuo BRELL

90
(atnaujinta 09:03 2017.12.19)
Baltijos šalių energetikos ministrai ir EK atstovai susitarė iki 2018 metų birželio mėnesio atrasti geriausią būdą desinchronizuoti Baltijos valstybių elektros energijos tinklus nuo Rusijos tinklų ir sinchronizuoti juos su žemyninės Europos tinklais

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Europos Sąjunga atsižvelgs į pasekmes, atjungiant Baltijos šalis nuo Rusijos energetinių tinklų bei koordinuos šį projektą, kuris gali paveikti Rusijos energetinę sistemą, praneša RIA Novosti.

"Mes galime jus patikinti, kad vykdant šį projektą bus tinkamai atsižvelgta į Baltarusijos, Kaliningrado ir Rusijos elektros sistemų darbą", — antradienį sakė už klimato politiką ir energetiką atsakingas Komisijos narys Miguelis Ariasas Cañete.

Už energetikos sąjungą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas  Marošas Šefčovičius bei Miguelis Ariasas Canete Briuselyje susitiko su Lietuvos, Estijos, Latvijos bei Lenkijos energetikos ministrais Žygimantu Vaičiūnu, Kadriu Simsonu, Arvilu Ašeradensu bei Krzysztofu Tchorzewskiu.

Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

EK pranešė, kad susitikime susitarta, kad iki 2018 metų birželio mėnesio turi būti atrastas geriausias būdas desinchronizuoti Baltijos valstybių elektros energijos tinklus nuo Rusijos tinklų ir sinchronizuoti juos su žemyninės Europos tinklais.

2001 metais penkios kaimyninės valstybės — Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija ir Lietuva nusprendė suvienyti savo elektros perdavimo tinklus. Pasirašiusios BRELL sutartį, šios šalys suformavo elektros žiedą ir įsipareigojo, kad jų aukštos įtampos elektros perdavimo tinklai veiks sinchroniškai — kaip viena sistema.

Tai penkių įmonių — elektros perdavimo sistemų operatorių — pasirašytas susitarimas, kuriame išdėstytos sistemų valdymo techninės sąlygos ir taisyklės, kad būtų užtikrinami reikiami elektros kokybės parametrai, palaikomas stabilus ir patikimas elektros tiekimas.

Baltijos šalys siekia iki 2025 metų sinchoronizuoti savo energetikos ryšius su Europa.

90
Tegai:
Europos Sąjunga, elektros energija, BRELL, Baltijos šalys, Rusija
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (81)
Dar šia tema
Rusija atjungs Baltijos šalis nuo energetikos sistemos jau 2018 metais
Lietuvos energetinė strategija — daryti viską, bet neaišku, ką