SoDra, archyvinė nuotrauka

Finansų ministerija perima visas "Sodros" turimas skolas

76
(atnaujinta 14:12 2018.01.13)
Tokia tvarka įtvirtinta Lietuvos Respublikos 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Finansų ministerija susikaupusią "Sodros" skolą nuo 2018-ųjų pradžios perkėlė į valstybės iždą, kaip numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Finansų ministerija perima visas "Sodros" turimas skolas, nes tai įtvirtinta Lietuvos Respublikos 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme.

Šis perėmimas nepakeis konsoliduoto valstybės skolos dydžio. Pastaraisiais metais "Sodros" biudžetas buvo subalansuotas, tačiau skolos perkėlimas į valstybės biudžetą leis aiškiau matyti fondo finansų srautus, lengviau planuoti įmokų ir išmokų pokyčius.

Be to, sumažės finansų administravimo sąnaudos ir fondas sutaupys daugiau nei 100 milijonų eurų per metus, kuriuos sudarė palūkanos.

Valstybinio socialinio draudimo fondo skola siekė 3,7 milijardų eurų — tai 3,682 milijardų eurų paskola ir 3 milijonai eurų palūkanų.

76
Tegai:
skola, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Finansų ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Seimui pristatytas "Sodros" biudžeto projektas
"Sodra" ir VMI atskleis įmonių mokamus atlyginimus
"Sodra": žmonės šiemet gavo didesnes algas, nors to nepajuto
Nuo liepos darbdaviai turės pranešti "Sodrai" apie terminuotas darbo sutartis
"Sodra" išieškos alimentus iš jų nemokančių tėvų