SoDra, archyvinė nuotrauka

Finansų ministerija perima visas "Sodros" turimas skolas

78
(atnaujinta 14:12 2018.01.13)
Tokia tvarka įtvirtinta Lietuvos Respublikos 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Finansų ministerija susikaupusią "Sodros" skolą nuo 2018-ųjų pradžios perkėlė į valstybės iždą, kaip numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Finansų ministerija perima visas "Sodros" turimas skolas, nes tai įtvirtinta Lietuvos Respublikos 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme.

Šis perėmimas nepakeis konsoliduoto valstybės skolos dydžio. Pastaraisiais metais "Sodros" biudžetas buvo subalansuotas, tačiau skolos perkėlimas į valstybės biudžetą leis aiškiau matyti fondo finansų srautus, lengviau planuoti įmokų ir išmokų pokyčius.

Be to, sumažės finansų administravimo sąnaudos ir fondas sutaupys daugiau nei 100 milijonų eurų per metus, kuriuos sudarė palūkanos.

Valstybinio socialinio draudimo fondo skola siekė 3,7 milijardų eurų — tai 3,682 milijardų eurų paskola ir 3 milijonai eurų palūkanų.

78
Tegai:
skola, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Finansų ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Seimui pristatytas "Sodros" biudžeto projektas
"Sodra" ir VMI atskleis įmonių mokamus atlyginimus
"Sodra": žmonės šiemet gavo didesnes algas, nors to nepajuto
Nuo liepos darbdaviai turės pranešti "Sodrai" apie terminuotas darbo sutartis
"Sodra" išieškos alimentus iš jų nemokančių tėvų
 Nord Stream-2

Vokietijos "Uniper" vadovas tiki "Nord Stream-2" reikalingumu

(atnaujinta 13:11 2021.01.27)
Pranešime teigiama, kad įmonės vadovas mano, jog dujotiekio projektas bus užbaigtas ir yra būtinas

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vokietijos "Uniper", viena iš "Gazprom" partnerių įgyvendinant projektą "Nord Stream-2", vadovas Andreas'as Schierenbeck'as mano, kad dujotiekis bus baigtas, nepaisant politinio spaudimo, ir tiki jo būtinumu. Tai jis pareiškė per kalbą Europos dujų konferencijoje, praneša RIA Novosti.

"Manau, kad jis bus baigtas, nes liko nebaigta tik nedidelė projekto dalis. Aš visiškai esu įsitikinęs, kad "Nord Stream-2" bus baigtas. Ir aš vis tiek manau, kad šis projektas yra būtinas", — sakė jis, atsakydamas į klausimą apie riziką neužbaigti "Nord Stream-2" statybos dėl politinio spaudimo.

"Nord Stream-2" projektu numatoma iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas siekia tiekti ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. 2019 m. gruodžio mėn. Valstijos įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

2020 metų gruodžio mėnesį vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžių. Todėl, pasak "Nord Stream 2 AG" (projekto operatorius), iš viso dujotiekio ilgio (2 460 kilometrų) liko neužbaigta maždaug 148 kilometrai dujotiekio — 120 kilometrų liko Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuną" nuo sausio 15 d., Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

Tuo tarpu sausio mėnesį JAV išplėtė sankcijas prieš "Nord Stream-2", įtraukdamos bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus laivų krovimui atnaujinti, teikiančias įmones. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės jo patvirtinti. Nuo sausio 19 dienos JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus".

Tegai:
Vokietija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
JAV doleriai

Doleriui prognozuojamas žlugimas

(atnaujinta 12:24 2021.01.27)
JAV ekonomisto teigimu, valiutos padėtį komplikuoja ir besitęsianti koronaviruso pandemija bei padėtis ekonomikoje, kuri yra ties recesijos riba

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Ekonomistas Stivenas Roučas (Stephen Roach) priminė apie savo prognozę, kad dolerio kotiruotės iki 2021 metų pabaigos sumažės 35 proc., ir pareiškė esąs įsitikinęs, kad valiuta toliau silpnės.

"Mes kol kas esame tik trečiame beisbolo rungtynių raunde iš devynių. Jei prognozė išsipildys, tai taps svarbiu signalu pirmaisiais 46-ojo Amerikos prezidento Džo Baideno prezidentavimo metais", — parašė jis straipsnyje leidiniui "Bloomberg".

Jis taip pat įvardijo tris pagrindines priežastis, kurios, jo nuomone, prisideda prie dolerio žlugimo:

Pasak straipsnio autoriaus, valiutos padėtį komplikuoja ir besitęsianti koronaviruso pandemija bei padėtis ekonomikoje, kuri yra ties recesijos riba. Dabartinės sąlygos, pažymi ekonomistas, verčia administraciją siūlyti dar vieną reikšmingą ekonominės pagalbos paketą.

"Toks sprendimas turės pasekmių bet kuriai ekonomikai. Amerika neturi pakankamai santaupų", — teigė jis.

Be to, šiuo metu, pasak eksperto, Amerikos ekonomika yra labai priklausoma nuo užsienio pinigų, nes šalies grynųjų vidaus santaupų lygis nukrito iki žemiausio lygio per visą istoriją.

Tegai:
valiuta, JAV
Dar šia tema
Trampui išėjus, FT paskelbė apie ES planus sumažinti "dolerio dominavimą"
Sniegas

Meteorologai papasakojo apie situaciją su krituliais šalyje

(atnaujinta 13:59 2021.01.27)
Pabrėžiama, kad daugiausia kritulių 25-26 dienomis iškrito Alytuje, Varėnoje, Vilniuje, Biržuose ir Ukmergėje (virš 20 mm)

VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Sinoptikai teigia, kad vakarų Lietuva nesulaukė arba beveik nesulaukė kritulių, o kai kur lijo lietus, po kurio sekė sniegas, praneša Hidrometeorologijos spaudos tarnyba Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad daugiausia kritulių 25-26 dienomis iškrito Alytuje, Varėnoje, Vilniuje, Biržuose ir Ukmergėje (virš 20 mm).

Tuo pačiu pabrėžiama, kad dalis kritulių dėl pūgos galėjo būti nesuskaičiuota (nes nepatenka į kritulmatį).

Pažymima, kad 1 mm skystų kritulių atitinka apytiksliai 1 cm storio sniego dangą (jeigu snaigės kaupiasi ant žemės). Arba atvirkščiai — ištirpinus 1 cm sniego gaunama apei 1 mm skystų kritulių.

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
krituliai, Lietuva, orai