Blockchain, archyvinė nuotrauka

Vilniuje jau veikia pirmasis Europoje "blockchain" centras

82
(atnaujinta 10:03 2018.01.28)
Centro steigėjas Antanas Guoga pažadėjo, kad į jį turėtų būti investuota daugiau nei 1 milijonas eurų privačių lėšų

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Šeštadienį Vilniuje duris atvėrė pirmasis Europoje tarptautinis blokų grandinės, vadinamosios "blockchain", technologijų centras, kuriame bus sukurta 60 darbo vietų, pranešė LRT.

"Blockchain" centras atidarytas biurų centro "Green Hall-2" pastate. Jis užima beveik 800 kvadratinių metrų erdvę.

Garsaus Lietuvos verslininko, centro steigėjo Antano Guogos teigimu, daug tarptautinių bendrovių nori būti Europoje ar konkrečiau Lietuvoje, todėl per asmeninius santykius užmezgama nemažai susitarimų.

"Verslo žinos" rašo, kad centro atidarymo metu buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Vilniaus ir Alytaus miestų savivaldybėmis, įvairiomis institucijomis ir vietos bei užsienio bendrovėmis (pavyzdžiui, "Global Bod Group", "Pillar", Lietuvos arketingo asociacija, "PricewaterhouseCoopers").

Vilniaus "blockchain" centre, bendradarbiaujant su analogiškais centrais Melburne ir Šanchajuje, žadama telkti technologijos entuziastus Lietuvoje kurti inovatyvius produktus, kurie gali tapti ne tik sėkminga eksporto preke, bet ir šalies vizitine kortele.

Centro atidarymo renginyje dalyvavo daugaiu nei 100 svečių iš daugelio pasaulio valstybių, tarp jų — Europos Komisijos, Europos Centrinio Banko atstovai, blokų grandinės technologijos ekspertai, delegacija iš Davoso pasaulio ekonomikos forumo.

Centro valdybos pirmininkas Paulius Kunčinas mano, kad tokio centro atidarymas yra „unikali galimybė Lietuvai plėtoti pažangią technologiją". Taip pat teigiama, kad į Vilniaus "blockchain" centro veiklą jau įsitraukė kriptovaliutų ekspertas Jon Matonis, dirbtinio intelekto ekspertas ir duomenų analitikas Eugene Dubossarsky, "NEM.io" prezidentas Lon Wong, "ValueNet Capital" vadovas Sonicas Zhangas.

82
Tegai:
blockchain, investicijos, ekonomika, Vilniaus "blockchain" centras, Vilnius