Ignalinos IAE, archyvinė nuotrauka

Ignalinos EA laikinai vadovaus Audrius Kamienas

97
(atnaujinta 10:28 2018.02.03)
Artmiausiu metu bus paskelbtas konkursas Ignalinos AE vadovo pareigoms, todėl laikinai, Dariui Janulevičiui paskelbus apie atsistatydinimą, atominei vadovaus Audrius Kamienas

VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Nuo 2018 metų vasario 2 dienos VĮ Ignalinos atominės elektrinei (IAE) pradėjo laikinai vadovauti įmonės Veiklos planavimo ir finansų departamento direktorius Audrius Kamienas, rašoma IAE pranešime spaudai.

Kamienas generalinio direktoriaus pareigas eis, kol bus išrinktas naujas įmonės vadovas, kurio rinkimo konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Kamienas atėjo dirbti į IAE 2015 metais.  Kamienas yra sukaupęs didelę darbo patirtį finansų ir planavimo, projektų valdymo srityse. Tuo metu dar UAB "Omnitel" jis užėmė analizės ir planavimo skyriaus vadovo, verslo kontrolės skyriaus vadovo, finansų viceprezidento pareigas, AB "Kauno tiltai" ėjo finansų direktoriaus pareigas. Nuo 2009 metų Kamienas dirbo finansų direktoriumi AB "Lotos geonafta".

Sausio pradžioje Darius Janulevičius paskelbė, kad palieka IAE direktoriaus postą. Toks sprendimas buvo priimtas abipusiu sutarimu. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas padėkojo beveik penkerius metus įmonei vadovavusiam Janulevičiui už indėlį užtikrinant sklandų Ignalinos AE uždarymą  ir padėtą tvirtą pagrindą deryboms su ES institucijomis ir valstybėmis narėmis dėl tolimesnio eksploatacijos nutraukimo finansavimo.

Gruodžio pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnyba

Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец
 (STT) baigė ikiteisminį tyrimą byloje dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų valstybinėje įmonėje "Ignalinos atominė elektrinė".  STT pareigūnams įtarimų sukėlė 2014 metais organizuotas IAE turto pardavimo aukcionas. Įtariama, kad aukciono laimėtojas buvo numatytas iš anksto. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba veikiant organizuotoje grupėje pareikšti šešiems asmenims, tarp jų IAE generaliniam direktoriui Dariui Janulevičiui.

Konkurencijos taryba praėjusių metų gruodžio mėnesį konstatavo, kad aukcione dalyvavusios dvi įmonės, iš anksto susitarusios, tik imitavo konkurenciją, todėl abiem joms už Konkurencijos įstatymo pažeidimus skyrė po 27 tūkstančių eurų dydžio baudas.

Sausio 29 dieną Teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų IAE, kurioje įtariami trys vadovaujantys darbuotojai bei kelių bendrovių atstovai.

97
Tegai:
vadovas, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Audrius Kamienas, Lietuva
Temos:
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)
Dar šia tema
Šiemet ES Ignalinos AE uždarymui skirs daugiau nei 65 mln eurų
Baigtas Ignalinos AE tyrimas: aukciono dalyviai iš anksto žinojo laimėtoją
Turgus Vilniuje

Turgaus prekeiviai Lietuvoje gaus 300 eurų kompensaciją

(atnaujinta 18:39 2021.03.03)
Pažymima, jog vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Nuo pirmadienio, kovo 8 dienos, turgavietės prekiautojai galės teikti paraiškas gauti vienkartinę 300 eurų pagalbą, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą turgavietės mokesčio kompensavimo tvarką, pagal kurią turgavietės prekiautojai galės gauti šias kompensacijas, patvirtino Vyriausybė.

Turgaviečių prekiautojai iki šių metų birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje "Mano VMI" turės užpildyti paraišką gauti kompensaciją. Tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo priims Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Prieš skiriant paramą bus tikrinama, ar turgaus prekiautojai nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d. buvo įgiję verslo liudijimą arba įregistravę individualią veiklą ir yra pateikę metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir ar jie atitinka kitus nustatytus reikalavimus.

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją nepriklausomai nuo turimų prekyviečių skaičiaus.

Anot pranešimo, priemonei įgyvendinti skirta 2 mln. eurų — jų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų paremti. Kompensacijos dydis nustatytas atsižvelgiant į tai, kad viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus.

Tegai:
koronavirusas, kompensacija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Kauno hidroelektrinė

Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

(atnaujinta 13:04 2021.03.03)
Prasidėjus pavasariui, žymiai padidėjo vandens prietaka į Kauno marias, dėl ko Kauno HE dirba išnaudodama visus 4 hidroagregatus

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Padidėjus vandens lygiui Nemune, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą, praneša bendrovė "Ignitis gamyba".

Prasidėjus pavasariui, žymiai padidėjo vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno hidroelektrinės užtvankos. 

Atsižvelgiant į pritekamo vandens kiekį, šiuo metu jau dienos metu Kauno HE dirba išnaudodama visus 4 hidroagregatus, o marių vandens lygis palaikomas apie 10–20 cm žemiau nei normali patvanka. Vis dėlto jei Nemunas į Kauno marias vandens atplukdytų dar daugiau, elektrinė daugiau gamintų ir nakties metu tam, kad vandens lygis Kauno mariose būtų išlaikytas tvenkinio naudojimo taisyklėse numatytose ribose.

"Ignitis gamyba" primena, kad Kauno marios nebuvo suprojektuotos sukaupti potvynio debitą, todėl hidroelektrinė neturi galimybės mariose kaupti ar išleisti per daug vandens. Kad išlaikytų tinkamą Kauno marių lygį, per parą Kauno HE per turbinas turi praleisti  maždaug tiek pat vandens, kiek ir priteka į Kauno marias.

Trečiadienio ryto duomenimis, Nemuno debitas ties Kauno HE buvo 320 m3/s. Nemuno debitui viršijus 600 m3/s, situacija būtų suvaldyta atidarius Kauno HE pralaidas ir nuleidus vandens perteklių iš Kauno marių.

Pastarąjį kartą Kauno HE pralaidas teko atidaryti 2013 metų pavasarinio potvynio metu. Pagal prognozuojamą Nemuno debitą, šį pavasarį pralaidų atidarymas taip pat mažai tikėtinas.

Tegai:
Kauno marios
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo vakcinos nuo koronaviruso masinė gamyba
Kauno prekybos centre rastas į sprogmenį panašus daiktas
Vasarą elektros gamyba Lietuvoje išaugo 64 %
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai