Swedbank, archyvinė nuotrauka

Lietuvos bankas: "Swedbank" turi trūkumų pinigų plovimo prevencijos srityje

77
(atnaujinta 15:16 2018.02.15)
Lietuvos banko inspekcija nustatė, kad "Swedbank" blogai tvarkosi pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuvos banko "Swedbank" inspektavimo metu nustatyta teisės aktų pažeidimų ir veiklos trūkumų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, rašoma pranešime spaudai.

Dėl to Lietuvos banko valdyba įspėjo "Swedbank", AB, ir įpareigojo visus inspektavimo metu nustatytus pažeidimus ir trūkumus pašalinti iki 2018 metų gegužės 1 dienos

Kaip rašoma "Swedbank" pranešime žiniasklaidai, bankas įspėjimą vertina rimtai ir jau ėmėsi veiksmų siekdamas pagerinti savo vidinės kontrolės sistemas, užtikrinti tinkamą duomenų apie klientų veiklą patikrinimą ir pagerinti taikomų rutininių procesų veiklą. Todėl, "Swedbank" teigimu, Lietuvos banko nustatyti trūkumai šiuo metu iš dalies jau yra ištaisyti.

"Swedbank" inspektavimą atlikęs Lietuvos bankas vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų laikymąsi, finansinių priemonių ir investicinių paslaugų tinkamumo ir priimtinumo klientams vertinimo proceso atitiktį investicines paslaugas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams bei SEPA mokėjimų vykdymo infrastruktūros informacinių technologijų patikimumą.

Kitose tikrintose srityse esminių teisės aktų pažeidimų ar veiklos trūkumų nenustatyta.

77
Tegai:
terorizmo finansavimas, pinigų plovimas, Swedbank, Lietuvos bankas, Lietuva
Dar šia tema
Už pinigų plovimą teks sumokėti iki 5 mln eurų
Lietuva kreipsis į JAV dėl įtariamojo internetiniu sukčiavimu ekstradicijos
Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių