Apskaita, archyvinė nuotrauka

AB "Žemaitijos pienas" gavo Lietuvos banko beveik 160 tūkst eurų baudą

72
(atnaujinta 08:54 2018.03.02)
Lietuvos bankas nustatė, kad AB "Žemaitijos pienas" netinkamai paruošė apskaitą, o bendrovės vadovai priėmė tik kontroliuojančiam akcininkui naudingus sprendimus, įmonė ketina apskųsti sprendimą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Už Vertybinių popierių įstatymo pažeidimus AB "Žemaitijos pienas" skirta 158 tūkstančių eurų bauda, o už Lietuvos banko nurodymo nepaisymą — įspėjimas, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

"Patikrinimas atskleidė aplaidų bendrovės požiūrį į apskaitą ir informacijos pateikimą investuotojams. Be to, "Žemaitijos pieno" vadovai, priimdami kai kuriuos sprendimus dėl tantjemų, neatsižvelgė į pačios bendrovės ir smulkiųjų akcininkų interesus", — sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad AB "Žemaitijos pienas" 2016 metais finansinės ataskaitos neatitinka dviejų tarptautinių apskaitos reikalavimų. Bendrovė pripažino iš susijusios įmonės gautinos beveik 1,6 milijono eurų sumos vertės sumažėjimą, tačiau jo tinkamai nepagrindė. Be to, nustatyta, kad nors Lietuvos bankas 2017 metų vasario pradžioje davė nurodymą iš naujo peržiūrėti viso ilgalaikio materialiojo turto naudingo tarnavimo laikotarpius, bendrovė to nepadarė. Dėl to AB "Žemaitijos pienas" netinkamai pateikė finansinę informaciją apie bendrovės 2016 metų finansinę būklę ir veiklos rezultatus.

Priežiūros tarnyba taip pat nustatė, kad AB "Žemaitijos pienas" vadovai priėmė ne bendrovei ir visiems akcininkams, o kontroliuojančiam akcininkui naudingus sprendimus —pažeisdami teisės aktus, jie pasiūlė visuotiniam akcininkų susirinkimui priimti sprendimą išmokėti tarpines tantjemas (0,75 milijono eurų) stebėtojų tarybos ir valdybos nariams. Dėl to bendrovės kontroliuojantis akcininkas ir su juo susiję asmenys gavo papildomų pajamų iš bendrovės, o bendrovės nepaskirstytasis pelnas buvo nepagrįstai sumažintas.

Taip pat kilo abejonių, ar tinkamai atstovaujama smulkiųjų akcininkų ir jų interesams, kadangi tiek valdymo, tiek priežiūros organuose dalyvavo asmenys, susiję šeiminiais ryšiais. Be to, nustatyta, kad smulkiesiems akcininkams galėjo būti apsunkinta galimybė gauti reikalingus bendrovės dokumentus ir informaciją, būtinus pasinaudoti savo teisėmis.

"Bendrovė nesutinka su Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktoriaus sprendimu ir mano, jog formalių reikalavimų neatitikimai yra nulemti skirtingo teisinio reguliavimo aiškinimo, todėl Bendrovė teisės aktų nustatyta tvarka skųs Sprendimą", — nurodė AB "Žemaitijos pienas" teisininkė Julija Jarmontovič.

Lietuvos bankas turėjo priekaištų ir AB "Žemaitijos pienas" auditavusiai audito įmonei "Grant Thornton Baltic" bei auditorei Laimei Jablonskienei. Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba audito įmonei skyrė įspėjimą, o auditorei sustabdė auditoriaus pažymėjimo galiojimą.

72
Tegai:
apskaita, bauda, AB "Žemaitijos pienas", Lietuvos bankas, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone išaiškinta vagiliaujanti mėsos produktų gamybos įmonė
Lietuvos kurortų kavinės ir restoranai pelnosi iš juodosios buhalterijos
Laivas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka

Įvardytas "vienintelis būdas" sustabdyti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 21:44 2020.05.26)
Pažymima, kad projektų investuotojams, įskaitant visos Europos energetikos bendroves, gresia nebent naujos sankcijos, jei JAV norės jas priimti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Po to, kai laivas "Akademik Čerskij" atplaukė į dujotiekio "Nord Stream-2" statybų vietą, projektą sustabdyti yra tik vienas būdas, rašo Danijos laikraštis "Jyllands-Posten".

Leidinys praneša, kad dujotiekis sukėlė konfliktą tarp Rusijos, JAV ir Vokietijos. Danija taip pat atliko reikšmingą vaidmenį konfrontacijoje vilkindama paraiškos leidimo dėti vamzdžius savo vandenyse nagrinėjimą, o praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui.

"Dėl sankcijų Šveicarijos laivybos kompanija "Allseas" nutraukė savo laivo veiklą, o vamzdyno galai buvo tiesiog nuleisti į jūros dugną netoli Bornholmo", — rašo laikraštis.

Tačiau straipsnio autorius pažymi, kad sankcijos nedaro poveikio "Nord Stream-2", jei Rusija turi savo laivą, su kuriuo dujotiekis bus baigtas. Žiniasklaida įvardijo laivą "Akademik Čerskij", kuris apiplaukė Aziją ir Afriką ir dabar yra šalia Vokietijos pakrantės Baltijos jūroje.

Medžiagoje pažymima, kad projektų investuotojams, įskaitant visos Europos energetikos bendroves, gresia nebent naujos sankcijos, jei JAV norės jas priimti.

"Jei kas ir gali sutrukdyti rusams savarankiškai užbaigti "Nord Stream-2", tai yra naujas amerikiečių sankcijų rinkinys", — laikraštis cituoja Lenkijos konsultacijų bendrovės "Esperis" ekspertą Mateušą Kubiaką.

Pasak eksperto, valstybės, vadovaudamosi vamzdžių klojėjų pavyzdžiu, gali taikyti sankcijas kitiems sektoriams.

Be to, straipsnio autorius atkreipia dėmesį į kitas "Nord Stream-2" kliūtis. Neseniai Vokietijos federalinė tinklo agentūra 20 metų atleido "Nord Stream" nuo ES dujų direktyvos taisyklių šalyje. Tačiau reguliatoriaus sprendimas netaikomas "Nord Stream-2".

Kita kliūtimi projektui laikraštis įvardijo Europos Teismo atsisakymą panaikinti Dujų direktyvos poveikį vamzdynams, einantiems į ES iš trečiųjų šalių.
Rusija ketina apskųsti abu sprendimus.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"

 

Dar šia tema
Laivas, galintis užbaigti "Nord Stream-2", pasuko Vokietijos link
Lenkijos ekspertas numatė Europos skilimą dėl "Nord Stream-2"
Ekspertas: lemiamas dramos aktas dėl "Nord Stream-2" dar priešakyje
"Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka

Seimas pritarė prezidento teikiamiems mokesčių pakeitimams

(atnaujinta 19:07 2020.05.26)
Siekiant papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas, siūloma ankstinti nuo 2021 metų numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta Seimui pristatė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma laikinai nuo šių metų liepos 1 iki gruodžio 31 dienos sumažinti standartinį gyventojų pajamų mokesčio tarifą, taikomą pajamoms iš darbo santykių, nuo 20 iki 15 proc. taikant mėnesio pajamų daliai iki 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), rašoma Seimo pranešime.

"Atsirastų vienas tarpinis, laikinas mokesčio tarifas, kuris suteiktų papildomas pajamas būtent tiek mažai uždirbantiems, tiek vidutines pajamas uždirbantiems, bet ne daugiau negu tris vidutinius atlyginimus. Trys vidutiniai atlyginimai, ar tai daug, ar mažai? Tai yra siektina mediko atlyginimo riba, remiantis gerąja EBPO šalių praktika", — pristatydamas projektą sakė Krėpšta.

Mėnesio pajamų daliai nuo 3 iki 7 VDU ir toliau, kaip šiuo metu galioja, būtų taikomas 20 proc. tarifas, mėnesio pajamų daliai virš 7 VDU ir toliau, kaip šiuo metu galioja, būtų taikomas 32 proc. tarifas.

Siekiant papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas siūloma ankstinti nuo 2021 metų numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD (400 eurų) jau šiais metais.

Projektams po pateikimo pritarė 62, prieš balsavo 5, susilaikė 15 Seimo narių. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Dėl siūlomų pakeitimų Seimo nariai bendru sutarimu nusprendė kreiptis Vyriausybės išvados.

Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
© Sputnik /
Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
Tegai:
mokesčiai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lenkija pasisakė už naujus mokesčius ES dėl koronaviruso sukeltos padėties
Balandį Lietuvos biudžetas negavo beveik trečdalio mokesčių
Nausėda mokesčių sumažinimui ir paramai šeimoms siūlo skirti 500 mln. eurų
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė