Nord-Stream-2, archyvinė nuotrauka

"Naftogaz" pagyrė ekologus bandymus užkirsti kelią "Nord Stream-2"

22
(atnaujinta 10:53 2018.05.14)
Anksčiau Vokietijos gamtos apsaugos sąjunga pareikalavo skubiai priimti teismo sprendimą dėl "Nord Stream-2", prieš pradedant statybą Vokietijos vandenyse

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Ukrainos bendrovė "Naftogaz" pagyrė Vokietijos gamtos apsaugos sąjungą (NABU) už pastangas per teismą gauti draudimą statyti dujotiekį "Nord Stream-2" Greifsvaldo įlankoje.

Kaip pareiškė kompanija savo Facebook paskyroje, NABU ne tik ginčija teisme Vokietijos išduotus leidimus dujotiekio statybai, bet ir reikalauja uždrausti Rusijai vykdyti statybą tol, kol nebus priimtas galutinis sprendimas.

"Naftogaz" teigimu, Rusijos bendrovė "Gazprom" pradėjo statybą, negavusi visų leidimų, ir bando "pasiekti savo tikslą, veikdama su išpuikimu" su Europos partneriais.

Anksčiau NABU pareikalavo skubiai priimti teismo sprendimą dėl "Nord Stream-2", prieš pradedant statybą Vokietijos vandenyse. Organizacijos atstovų teigimu, dujotiekio tiesimas gali sukelti šaliai "didelę ekologinę žalą".

Vokietija sausio mėnesį išdavė leidimą statyti dujotiekį. Po jos — Suomija. Dabar "Gazprom" laukia leidimų iš Švedijos, Rusijos ir Danijos.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
22
Tegai:
Nord Stream-2, dujos, Ukrainos "Naftogaz", Vokietija, Ukraina, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
Dar šia tema
Lenkijoje "Nord Stream-2" finansavimas paskelbtas neteisėtu
"Gazprom" ketina statyti riebiųjų dujų perdirbimo gamyklą Baltijos jūroje
Žiniasklaida sužinojo, kad Trampas "duos pipirų" Merkel dėl "Nord Stream-2"
Lietuvos ir Ukrainos energetikos ministrai susivienijo prieš "Nord Stream-2"