Lietuvos Respublikos Seimas, archyvinė nuotrauka

Prie Seimo rengiamas protestas dėl mokesčių ir pensijų reformos

24
(atnaujinta 09:09 2018.06.20)
Šalies profesinių sąjungų konfederacija prie Seimo šiandien rengia protesto akciją, nes Seime skubotai bandoma įteisinti mokesčių bei pensijų sistemos reformas

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Biudžeto ir finansų komitetas toliau svarstys Vyriausybės siūlomą mokesčių reformą, nors dėl jos gairių nesutaria ir patys valdantieji, rašo LRT.

Ramūnas Karbauskis kartu su premjeru Sauliumi Skverneliu netgi užregistravo vadinamuosius kompromisinius siūlymus, susijusius su darbuotojo mokesčiais ir "Sodra".

Teisininkai sako, kad jei Seimas pritars numatomai pensijų pertvarkai, tai bus ne esamos sistemos taisymas, o naujos kūrimas.

Pasak Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorės Vidos Petrylaitės, remiantis pasiūlymu, įmokos nebe pervedamos, negana to, paties asmens indėlis didėja, dėl to apsisprendimas asmenims sunkėja, ar toliau dalyvauti sistemoje, ir tas pagrindinis anksčiau deklaruotas tikslas sumažinti tiesioginius "Sodros" įsipareigojimus būsimoms kartoms ― visi suprantame, kad dėl demografinių pokyčių bus sunkiau juos užtikrinti nei šiandien ― tas tikslas visiškai išnyksta. Tai vienas kriterijų, kodėl šita reforma yra ne keitimas, o naujos sistemos kūrimas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigia, kad jos atstovaujama organizacija yra ne prieš reformą, bet prieš skubotą jos priėmimą.

Šalies profesinių sąjungų konfederacija prie Seimo trečiadienį rengia protesto akciją, nes Seime skubotai bandoma įteisinti mokesčių bei pensijų sistemos reformas.

Pasak Ruginienės, tai, kokia mokesčių ir pensijų reforma turėtų būti, turi būti labiau diskutuojama tarp darbuotojų, darbuotojai turi būti įtraukti į šį procesą, darbuotojai turi suprasti, kas vyksta, ir turi turėti teisę pasisakyti, išreikšti savo nuomonę.

Tuomet, kai viešosios konsultacijos būtų įvykdytos, jau būtų galima kalbėti ir apie priėmimą.

24
Tegai:
protestas, Profesinės sąjungos, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva yra vienuolikta pasaulyje pagal finansinę pensininkų padėtį
Pensininkai negaus gegužės pensijos, jei neuždeklaravo gyvenamosios vietos
Lietuvos pensininkai prie Prezidento rūmų Vilniuje surengė mitingą