vyras ir moteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje padidėjo vyrų ir moterų atlyginimų atotrūkis

21
(atnaujinta 09:56 2018.07.05)
Praėjusiais metais darbo užmokesčio atotrūkis, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, buvo 14,2%

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvoje vyrų darbo atlyginimas praėjusiais metais buvo aukštesnis nei moterų, o palyginti su 2016 metais, darbo užmokesčio atotrūkis padidėjo, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

2017 metais moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis sudarė 14,2%, ir, palyginti su 2016 metais, padidėjo 0,8 procentinio punkto.

Darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo ne teisinio, o socialinio ir ekonominio pobūdžio veiksniai — vyrų ir moterų skaičiaus pasiskirstymas pagal ekonomines veiklos rūšis, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas ir kitos priežastys.

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2017 metais buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse — 38,1%, informacijos ir ryšių — 28,2%, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo — 28%. Transporto ir saugojimo įmonėse moterų vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis viršijo vyrų, todėl atotrūkis buvo neigiamas ir sudarė –8,2%.

Remiantis Eurostato 2016 metų duomenys, moterys Lietuvoje vidutiniškai dirba 14,4% mažiau nei vyrai. Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, tai mažiausias atlyginimų skirtumas.

21
Tegai:
atlyginimas, vyrai, moterys, Lietuva
Dar šia tema
Padidinti mokslo darbuotojų atlyginimai
Seime siūloma valstybės tarnautojų atlyginimo bazinį dydį didinti 5 procentais