Plėšikas, archyvinė nuotrauka

Pasaulyje mažėja drastiškų bankų apiplėšimų

20
(atnaujinta 09:10 2018.07.09)
Ekspertai pastebi, kad pasaulyje augant atsiskaitymų banko kortelėmis skaičiui ir rečiau naudojant grynuosius, nusikaltėliai tampa išradingesni ir pelnosi iš prabangos prekių ar nykstančių gyvūnų rūšių vagysčių

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Numatoma, kad pasaulyje per dvejus metus atsiskaitymų bankų kortelėmis padaugės dešimtadaliu, rašo LRT.

Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Japonijoje ir Kinijoje per pastaruosius metus atsiskaitymų grynaisiais sumažėjo beveik 15 procentų.

Prie mažesnio grynųjų pinigų populiarumo prisideda ir augantis mobiliųjų mokėjimų skaičius. Tuo tarpu Lietuvoje grynaisiais atsiskaito trys iš keturių gyventojų. Užsienio ekspertai sako, kad elektroninių atsiskaitymų populiarumas skatina nusikaltėlius nelegaliai pelnytis kitomis priemonėmis.

Pavyzdžiui, Švedijoje pastebėtas drastiškas bankų apiplėšimų sumažėjimas. Užtat šioje šalyje išaugo nykstančių gyvūnų rūšių, tokių kaip pelėdų, vagysčių.

Panašios tendencijos fiksuojamos ir Jungtinėje Karalystėje. Teigiama, kad juodojoje rinkoje už retą paukštį Saudo Arabijos ar Kataro turtingieji sumoka ir 100 tūkstančių dolerių.

Skaičiuojama, kad lietuviai bankų sąskaitose sukaupė daugiau nei 12 milijardų eurų, o dar apie 1,5 milijardo laiko grynaisiais, būtent todėl, banko analitiko manymu, Lietuvos gyventojai praranda dalį savo pinigų dėl infliacijos.

20
Tegai:
plėšimai, banko kortelės, grynieji pinigai
Dar šia tema
Atsiskaitymo knygelių panaikinimas: bankų kabala ar naudinga naujovė