Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą Vokietijos pramonės giganto Continental gamyklos statyboms

Kauno LEZ bus statoma "Continental" gamykla

217
(atnaujinta 14:35 2018.07.20)
Per penkerius metus ketinama sukurti tūkstantį naujų darbo vietų ir investuoti 95 mln. eurų

VILNIUS, liepos 20 – Sputnik. Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje bus statoma Vokietijos pramonės giganto "Continental" gamykla, rašo prezidentūros spaudos tarnyba.

Kitais metais Kauno LEZ  bus pradėti gaminti įvairūs automobilių komponentai – greičių dėžių sistemos, durų bei sėdynių kontrolės elementai, išmanios langų tamsinimo sistemos.

 Tai didžiausias pastarųjų metų investicinis projektas Lietuvoje – per penkerius metus ketinama sukurti tūkstantį naujų darbo vietų ir investuoti 95 mln. eurų.

Pasak Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, tokio masto verslo įmonės atėjimas rodo Lietuvos kokybinį šuolį pritraukiant užsienio investicijas.

"Iš pigios darbo jėgos šalies tapome kvalifikuotų darbuotojų, inovacijų, modernios gamybos ir technologijų traukos centru. Kad tokia Vokietijos pramonės milžinė kaip "Continetal" renkasi Lietuvą, yra ne tik mūsų įvertinimas, bet ir signalas kitiems užsienio investuotojams – esame saugi ir palanki šalis verslui", – perduoda šalies vadovės žodžius spaudos tarnyba. 

Vokietija yra viena didžiausių užsienio investuotojų. Ši šalis užima trečią vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas, taip pat yra svarbiausia rinka lietuviškų produktų eksportui. Iš viso Vokietija Lietuvoje yra investavusi 1,14 mlrd. eurų.

Naujoje "Continental" gamykloje bus įdiegtos pačios pažangiausios technologijos, gamybai pasitelkiami dronai, virtualios realybės akiniai ir kitos inovacijos. Taip pat ši investicija yra didelis postūmis automobilių komponentų pramonei Lietuvoje vystytis, išnaudoti šalies inžinerijos mokslo potencialą. Padangų ir automobilių komponentų gamybos milžinės "Continental" pajamos per metus siekia 44 mlrd. eurų – tai daugiau negu visos Lietuvos BVP.

217
Tegai:
Kaunas