Elektros perdavimo linija

Karštis toliau didina elektros kainą Lietuvoje

34
(atnaujinta 09:02 2018.08.07)
Pasak ekspertų, kainų pokytį lėmė dėl aukštos temperatūros išaugęs energijos vartojimas ir energijos kainų augimas kitose regiono šalyse

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Vidutinė liepos mėnesį elektros energijos kaina "Nord Pool" biržos Lietuvos kainų zonoje, palyginti su  birželiu, didėjo 7% ir siekė 54,56 Eur/MWh, praneša Energijos tiekimas.

"Energijos tiekimas“ Verslo plėtros ir palaikymo departamento direktorė Diana Kazakevič teigia, kad kainų pokytį lėmė dėl aukštos temperatūros išaugęs energijos vartojimas ir energijos kainų augimas kitose regiono šalyse.

"Visgi pastaruoju metu reikšmingai sumažėjusi elektros iš atsinaujinančių energijos šaltinių generacija Skandinavijoje augina kainas visame regione. Lyginant su birželio mėn. 41,4% krito vėjo elektrinių generacija, 7,8% mažėjo hidroelektrinių gamyba, o Rusijos-Suomijos jungties pralaidumas siekė tik trečdalį įprasto srauto bei didino energijos kainas naktį. Energijos kainų augimui įtakos turėjo ir aukštesnė nei birželį vidutinė mėnesio temperatūra dėl kurios augo energijos paklausa", – sako departamento direktorė.

Energijos kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Švedijos SE4 kainų zonų liepą buvo 70% mažesnis nei birželį ir sudarė tik 1,35 Eur/MWh.

Kitų Baltijos šalių kainų zonose kainos liepą buvo panašios kaip ir Lietuvoje. Latvijoje kaina augo 7% ir siekė 54,55 Eur/MWh. Estijoje liepą fiksuotas 13% kainos augimas, o vidutinė kaina siekė 54,06 Eur/MWh.

Antrojoje metų pusėje reikšmingos įtakos energijos kainai "Nord Pool" biržos Lietuvos kainų zonoje turės Lietuvos ir Švedijos jungties "NordBalt" remontas. Jis numatomas rugpjūčio 16 – spalio 28 dienomis.

34
Tegai:
elektra, kainos, Lietuva
Dar šia tema
Pavojingas neveikimas: kokia grėsmė slypi Ignalinos AE išmontavime?
Kaltinkite fiziką ir kainas: kodėl atėjimas į ES dujų rinką nenaudingas JAV