Saulius Skvernelis

Skvernelis pažadėjo įgyvendinti priemones, kurios sureguliuotų produktų kainas

22
(atnaujinta 12:55 2018.08.21)
Skvernelis mano, kad smulkaus ir vidutinio verslo atkūrimas padės didinti rinkos konkurenciją ir tokiu būdu, kaip žadėta, sureguliuoti produktų kainas

VILNIUS, rugpūčio 21 – Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad Vyriausybė privalo atkurti smulkų ir vidutinį verslą, kad sureguliuotų produktų kainas, praneša LRT Radijas.

Premjero teigimu, numatomas priemonių kompleksas turėtų būti įgyvendintas dar rudenį. Skvernelis mano, kad mažo ir vidutinio veslo atkūrimas padės  didinti rinkos konkurenciją ir tokiu būdu, kaip žadėta, sureguliuoti produktų kainas.

"Tenka tik apgailestauti, kad istoriškai praradome mūsų smulkųjį ir vidutinį verslą, dėl kurio šalia namų arba netgi savo name buvo galima užeiti į parduotuvę ir nusipirkti pirmo būtinumo maisto produktų. Ten ir kainos buvo tikrai konkurencingos, mažesnės. Tai turime atstatyti", – įsitikinęs Skvernelis.

Jo teigimu, viena iš priemonių, kaip didinti konkurenciją, būtų ir prekybos centrų darbo laiko ribojimas. Premjero nuomone, savaitgaliais ar švenčių dienomis, neveikiant didiesiems prekybos centrams, šią nišą galėtų užpildyti smulkusis verslas.

Ministras pirmininkas argumentuoja, kad tokia praktika taikoma ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.

"Yra valstybės, kuriose sekmadieniais didieji prekybos centrai nedirba. Matyti, kad tada tikrai klesti vietinės parduotuvėlės, maži minimarketai, kuriuose, jeigu pamiršai, tikrai gali nusipirkti duonos, vaisvandenių, sviesto ar pieno", — sako premjeras.

Siekiant tai padaryti, premjero teigimu, vyriausybė pavedė įvertinti biurokratinę naštą, kurią patiria smulkus ir vidutinis verslas. Vyriausybės vadovas atkreipia dėmesį, kad verslininkams neretai tenka susidurti su itin dideliais reikalavimais, kai, norint įkurti parduotuvėlę, prašoma turėti pastovias sutartis, laikytis įvairiausių normatyvų.

Anksčiau Seimo nariai bendrai sutarė svarstyti  Darbo kodekso pataisą, kuri užtikrino darbuotojų teisę į poilsį švenčių dienomis ir paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį.

22
Tegai:
kainos, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Skvernelis pažadėjo transliuoti Lietuvos televizijos ir radijo laidas Lenkijoje
Lietuva planuoja įsigyti SGD laivą-saugyklą