Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė popiežiaus vizitui išleis beveik pusantro milijono eurų

36
(atnaujinta 21:32 2018.09.04)
Vyriausybės posėdyje buvo patvirtintos lėšos Šventojo Tėvo vizitui Lietuvoje

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Vyriausybė posėdyje savo nutarimu patvirtino maksimalią sumą, kuri galėtų būti skirta su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje 2018 metų rugsėjo 22 ir 23 dienomis susijusioms nenumatytoms išlaidoms padengti, rašo Vyriausybės kanceliarija.

Vyriausybės kanclerio sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, išnagrinėjusi institucijų pateiktas sąmatas, pasiūlė iš viso išlaidoms kompensuoti ne daugiau kaip 1 446 933 eurus išlaidoms, susijusioms su prisidėjimu prie Popiežiaus vizito Lietuvoje organizavimo, apmokėti: Vyriausybės kanceliarijai — ne daugiau kaip 12 072 eurus, Sveikatos apsaugos ministerijai — ne daugiau kaip 28 433 eurus, Užsienio reikalų ministerijai — ne daugiau kaip 865 421 eurą, Vidaus reikalų ministerijai — ne daugiau kaip 248 000 eurų, Vilniaus miesto savivaldybei — ne daugiau kaip 108 900 eurų, Kauno miesto savivaldybei — ne daugiau kaip  162 907 eurus, viešajai įstaigai "Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ — ne daugiau kaip 21 200 eurų.

Iš Užsienio reikalų ministerijai skiriamos 865 421 euro sumos viešajai įstaigai "Vilniaus arkivyskupijos Ekonomo tarnyba" numatoma skirti 858 421 eurą.

Visos išlaidos bus apmokamos pagal asignavimų valdytojų pateiktus faktinių išlaidų pagrindimo dokumentus.

36
Tegai:
popiežius, Popiežius Pranciškus
Temos:
Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
Dar šia tema
Popiežiaus vizito metu maršrutu Vilnius-Kaunas bus pervežta 20 tūkst žmonių
Vilniuje ir Kaune vyko pratybos prieš popiežiaus vizitą
Vamzdžių klojimo laivas Akademik Čerskij

"Nord Stream-2" vamzdžių klojimo laivas atplaukė į Kaliningradą

(atnaujinta 09:56 2021.03.09)
Planuojama, kad "Akademik Čerskij" prisijungs prie kito Rusijos laivo, kuris šiuo metu dirba ties projektais išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Rusijos laivas "Akademik Čerskij", kuris prisijungs prie "Nord Stream-2" statybų, atvyko į Kaliningrado sritį atlikti prieš eksploatavimo bandymus, rodo laivų stebėjimo šaltinio "Marinetraffic" duomenys.

"Nord Stream-2" projekto operatorius "Nord Stream 2 AG" praėjusią savaitę pranešė, kad baigus bandymus laivas pradės vamzdžių klojimo darbus išskirtinėje ekonominėje Danijos zonoje, kur jau dirba "Fortuna" laivas.

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

Tegai:
Kaliningradas, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
"Nord Stream-2" statyba Danijos vandenyse tęsis iki rugsėjo
Senatoriai paragino Baideną įvesti sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Vakarai naujomis sankcijomis nuleidžia geležinę uždangą
Ignitis, archyvinė nuotrauka

"Ignitis" generalinis direktorius palieka savo pareigas

(atnaujinta 15:37 2021.03.08)
Prieš metus Montvilai buvo diagnozuota lėtinė liga. Paskelbta kandidatų į naujo direktoriaus pareigas atranka

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Tarptautinės energetikos bendrovės "Ignitis grupė" dukterinės bendrovės "Ignitis" generalinio direktoriaus ir valdybos nario pareigas palieka Darius Montvila, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Montvila pasitraukia iš pareigų dėl lėtinės ligos, kuri jam diagnozuota prieš metus.

Taip pat paskelbta naujo bendrovės generalinio direktoriaus ir valdybos nario atranka — kandidatai paraiškas į šią poziciją kviečiami teikti iki šių metų kovo 31 dienos.

Dabartinėse pareigose Montvila liks iki kol bus pasirinktas naujas generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, o vėliau dirbs "Ignitis" valdybos patarėju bei toliau bus grupės įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų narys.

Tarp generalinio direktoriaus ir valdybos nario pozicijai keliamų reikalavimų yra ne mažesnė nei 5 metų vadovavimo patirtis aukščiausio lygmens vadovų komandoje verslo plėtros, produktų vystymo, prekybos arba pardavimų srityse, iš jų bent 2 metų patirtis vadovaujant įmonei (sukaupta patirtis energetikos įmonėse laikoma privalumu).

Išrinktas naujasis "Ignitis" generalinis direktorius būtų skiriamas penkerių metų laikotarpiui. Valdybos nario pareigas jis eitų iki dabartinės "Ignitis" valdybos kadencijos pabaigos — 2023 metų gegužės 31 dienos.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą
ESO pirks Bulgarijos gamintojo transformatorius vietoj baltarusiškų
Ekspertas: tai, kad Lietuva atsisako Baltarusijos produktų, ribojasi su idiotizmu
Vakcina nuo COVID-19 Pfizer

Japonijoje nuo kovo 5 dienos nustatyti aštuoni anafilaksijos atvejai nuo Pfizer vakcinos

(atnaujinta 10:47 2021.03.09)
Pagal paviešintą dokumentą aštuonios moterys nuo 20 iki 59 metų kovo 5–8 dienomis patyrė anafilaksijos priepuolį

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Nuo kovo 5 dienos Japonijoje nustatyti aštuoni anafilaksijos atvejai po vakcinacijos nuo koronaviruso Pfizer vaistais, apie tai pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.

Pagal paviešintą dokumentą aštuonios moterys nuo 20 iki 59 metų kovo 5–8 dienomis patyrė anafilaksijos priepuolį. Be to, paskutiniai penki atvejai nustatyti pirmadienį. Priepuoliai įvyko per 5–30 minučių po vakcinacijos. Moterims padažnėjo ar pasunkėjo kvėpavimas, patino vokai, atsirado išbėrimai ir nukrito spaudimas. Visais atvejais priepuoliai buvo sustabdyti.

Pirmadienio vakarą buvo paskiepyta 70,7 tūkst. medicinos darbuotojų. Japonijoje vakcinacija prasidėjo vasario 17 dieną. Pirmasis etapas apėmė 34,7 tūkst. žmonių, jis buvo baigtas iki kovo 3 dienos. Vakcinacija vyko 100 gydymo įstaigų visoje šalyje.

Balandį bus vakcinuojami 36 milijonai žmonių, kurie yra vyresni 65 metų.

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Japonija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
Panevėžyje duris atvėrė vakcinavimo centras
Lietuvoje per parą nustatyti 462 nauji COVID-19 atvejai