Alkoholis, archyvinė nuotrauka

Verslininkai reikalauja atšaukti du prekybos alkoholiu draudimus

49
(atnaujinta 09:44 2018.09.10)
Verslo atstovai siekia, kad butų atšauktas draudimas prekiauti alkoholiu lauko kavinėms, kurios turi licenciją tik vasaros laikotarpiui, be to, verslininkai norėtų, kad valdžia atsisakytų draudimo prekiauti tam tikromis valandomis

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Verslas inicijuoja pataisas, kad būtų atšaukti du alkoholio prekybos draudimai, teigiama LRT reportaže.

Vienas — jau galiojanti prievolė: tomis valandomis, kai alkoholio neparduoda parduotuvėse, jį kavinėse, baruose ir restoranuose parduoti tik išpilstytą, kad, nespėjus išgerti, nebūtų galima išsinešti. Praktika esą jau parodė, kad prieita iki absurdų — žmonės nežino, kaip elgtis po renginių. Kita verslo siekiama įteisinti pataisa — atšaukti nuo 2020-ųjų turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiu tose lauko kavinėse, kurios su alkoholio licencija veikia tik vasarą.

"Mes tikrai nematome jokios logikos, kodėl vienos turi būti naikinamos, kitos — ne, nes idėja būtų, kad būtų mažinamas alkoholio prieinamumas, bet, pavyzdžiui, kavinė prie restorano gali išsiplėsti per visą Vokiečių gatvę ir tas prieinamumas vis tiek bus toks pat, kaip buvo. Tik tos konkurencinė sąlygos liks nelygios: vieni galės plėstis ir toliau turėti tas lauko kavines, o tie, kurie laimėjo konkursus, parkuose, skveruose, gražiose vietose negalės turėti", — piktinosi Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė.

Priimant draudimą, skaičiuota, kad neliks maždaug 200 laikinų licencijų svaigiųjų gėrimų prekybai. Bet palikta galimybė alkoholiu prekiauti lauko kavinėse, kurios yra ne toliau kaip už 40 metrų nuo stacionarios kavinės.

"Lietuvoje geria masiškai": žurnalistė papasakojo apie girtavimą Baltijos šalyse >>

Maitinimo įstaigų atstovų teigimu, taip bus iškraipoma konkurencija rinkoje — dalis kavinių be alkoholio pardavimo vasarą neišsilaikys. O tai reikš nuostolį net tik joms, bet ir savivaldybėms, kurios praras pinigų į biudžetą — verslui neliks prasmės dalyvauti konkursuose dirbti žmonių pamėgtose vietose.

Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
© Sputnik /
Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
49
Tegai:
alkoholio pardavimas, verslininkai, verslas, Lietuva
Dar šia tema
Vilnietis garaže atidarė neteisėtą alkoholio ir cigarečių pardavimo punktą
Joniškyje sulaikytas alkoholio falsifikatas skambiu pavadinimu "Kabančik"
Alkoholio suvartojimo statistika: lietuviai geria mažiau, bet moka daugiau
Anykščiuose prokuroras nušalintas nuo tarnybos už alkoholio vartojimą darbo vietoje
Ar žinote alkoholio vartojimo taisykles nuo 2018-ųjų
Lietuvos poliklinikose siūlys atlikti alkoholio vartojimo testą