JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Žinomas Lietuvos ekonomistas sukritikavo JAV prekybos karus

29
(atnaujinta 12:52 2018.09.12)
"Swedbank" analitikas Nerijus Mačiulis pareiškė, kad JAV prekybos karai su Kinija ir ES nepalankūs Lietuvai bei turės neigiamų pasekmių viso pasaulio ekonomikos augimui

VILNIUS, rugsėjo 12 – Sputnik. Lietuvos ekonomistas, "Swedbank" finansų analitikas Nerijus Mačiulis sukritikavo Jungtinių Amerikos Valstijų vykdomus prekybos karus, praneša "Parlamentskaja gazeta".

"Lietuva išlieka atviriausia ES ekonomikai, aišku, kad tas atvirumas yra teigiamas, bet prekybos karų kontekste tai yra silpnybė. Mūsų, kaip europiečių ir kaip lietuvių interesas, kad prekybos karai nei tarp JAV ir Kinijos, nei tarp JAV ir ES neįsisiūbuotų", – spaudos konferencijoje kalbėjo Mačiulis.

Pasak jo, "prekybos apribojimas turės neigiamų pasekmių viso pasaulio ekonomikos augimui".

Tokią situaciją Mačiulis vadino "kvaila ekonomine politika" ir perspėjo, kad ji veda į sunkią pasaulinę krizę.

Nuo birželio JAV galiausiai įvedė muitus aliuminiui ir plienui iš Kanados, ES šalių ir Meksikos. Vašingtonas savo veiksmus pateisino nacionalinio saugumo sumetimais.

Europos atsakomosios priemonės pradėjo veikti nuo liepos mėnesio, 25 procentų muitų tarifai buvo nustatyti maisto produktams, tabako gaminiams, drabužiams ir kai kurioms kitoms prekėms. Kai kurie produktai apmokestinami dešimčia procentų, o kai kurie — iki 50 procentų. Briuselis pareiškė, kad yra pasirengęs atšaukti muitus, jei Vašingtonas atšauks savuosius.

29
Dar šia tema
Labai nustebino: kaip EK parengė niekam nereikalingą dujų projektą
Trampas pasirašė įsakus, leidžiančius apeiti muitus metalų tiekimui
Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad JAV nesilaiko sankcijų prieš Rusiją