Nord Stream-2

JAV neplanuoja įvesti sankcijų prieš "Nord Stream-2"

40
(atnaujinta 09:51 2019.08.15)
Apie tai Trampas pareiškė po derybų su Lenkijos lyderiu. Pastarasis, savo ruožtu, paragino Vašingtoną sutrukdyti projekto įgyvendinimui ir prisiminti, kokią naudą tai gali atnešti JAV

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vašingtonas neplanuoja taikyti sankcijų bendrovėms, dalyvaujančioms dujotiekio "Nord Stream-2" statybose, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas po susitikimo su Lenkijos lyderiu Andžejumi Duda.

"Mes neplanuojame to daryti. Mes tiesiog manome, kad, deja, Vokietijos žmonės moka milijardus ir milijardus dolerių per metus už energijos išteklius iš Rusijos Federacijos", — cituoja Trampą RIA Novosti.

Savo ruožtu, Duda pareiškė, jog tikisi, kad JAV sustabdys projekto įgyvendinimą. Be to, Lenkijos prezidentas papasakojo, kad aptarė su Trampu, kodėl kliūčių projektui "Nord Stream-2" sukūrimas gali padėti Vašingtonui. Kaip priminė Lenkijos lyderis, Rusijos dujų buvimas Europos rinkoje trukdo JAV parduoti savo suskystintas gamtines dujas.

Be to, Duda dar kartą pavadino dujotiekį "didžiausia grėsme" Europos energetiniam saugumui.

Keletas šalių, įskaitant Lenkiją, priešinasi dujotiekio statybai. Tarp jų — Ukraina, kuri bijo prarasti Rusijos dujų tranzitą, o su juo — ir pajamas į biudžetą, taip pat JAV, kurios nori parduoti Europoje savo brangiai kainuojančias suskystintas gamtines dujas (SGD), ir Lietuva, kuri nuomoja iš Norvegijos SGD terminalą ir moka už jį dešimtis milijonų eurų.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Vakarai neturi jokio pagrindo politizuoti dujotiekio tiesimą, nes tai yra išskirtinai ekonominis projektas.

Be to, už "Nord Stream-2" statybą aktyviai pasisako Vokietijos valdžia. Praėjusios savaitės pabaigoje Vokietijos kanclerė Angela Merkel, būdama Lietuvoje, pabrėžė, kad dujotiekio statyba yra svarbi Berlynui.

Pasak kai kurių ekspertų, įskaitant politologą Aleksandrą Asafovą, Merkel yra pasiruošusi sudėti visas viltis, kad projektas būtų išsaugotas. Dabar kanclerė bando įvairias politines priemones, kad įveiktų JAV ir kai kurių ES šalių pasipriešinimą.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
40
Tegai:
Nord Stream-2 statyba, dujos, Lenkija, Rusija, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (173)
Dar šia tema
Labai nustebino: kaip EK parengė niekam nereikalingą dujų projektą
Ekspertas: SGD terminalas išlėks į orą, jei ten dirbs lietuviai
Įklimpo iki ausų: kodėl Lietuva nori pirkti SGD terminalą