Pieno produktai, archyvinė nuotrauka

Ekonomistas: Baltijos šalių verslas linksta į Rusiją, nepaisant JAV draudimų

66
(atnaujinta 20:57 2018.10.02)
JAV gali labai lengvai daryti įtaką mažoms įmonėms, tiesiog pasakydamos: "draudžiama", tuo tarpu dirbti su Rusija verslo atžvilgiu yra labai pelninga, sako ekonomistas Vasilijus Koltašovas

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. JAV prekybos departamentas apribojo dviejų Estijos įmonių veiklą už neteisėtą produktų eksportą į Rusiją. Pasak Prekybos ministerijos, Estijoje registruotos bendrovės "Eastline Technologies" ir "Adimir", taip pat Rusijos "Real Components Ltd" ir su jais susiję verslininkai Valerijus Kosmačiovas ir Sergejus Vetrovas neteisėtai eksportavo amerikietišką elektroniką į Rusiją. Be to, jie teikė JAV tiekėjams ir JAV vyriausybei nepatikimą informaciją apie klientą ir apie galutinę produktų paskirties vietą.

Interviu Sputnik Lietuva Naujosios visuomenės instituto Politinės ekonomikos studijų centro vedėjas Vasilijus Koltašovas sakė, kad Rusijos rinka yra natūralus ekonominis orientyras Baltijos regiono valstybėms.

"Estijos bendrovės orientuotos į Rusijos rinką, nes ši rinka yra labai didelė, ir tai yra natūralu Estijai, Latvijai ir Lietuvai. Tai, kad įmonės orientuotos į Rusijos rinką, reiškia, kad jos turi daug traukos, tačiau faktas tas, kad įmonės yra nedidelės, o Jungtinių Valstijų įtaka yra labai didelė, todėl jas galima lengvai "ištraukti", sunaikinti, paspausti ir sukelti destruktyvų poveikį. Pasakyti: "Mes, politikai, jums draudžiame!" Tuo tarpu verslo požiūriu yra naudinga dirbti su Rusija. Visi yra suinteresuoti Rusijos rinka, jie pradeda eiti tiesiogiai arba per Baltarusiją, t.y. ieškoti įvairių būdų, bet vis tiek dirbti Rusijoje", — sakė ekonomistas.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
66
Tegai:
ekonomika, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (205)
Dar šia tema
Trampas pasirašė naujų sankcijų prieš Rusiją dekretą
Viltis miršta paskutinė: kodėl JAV susitaikė su "Šiaurės srautu"