Konteineriai

"Lietuvos geležinkeliai" užsiims krovinių pervežimais į Hamburgą

25
(atnaujinta 11:11 2018.10.10)
Hamburgo uostas yra didžiausias jūrų uostas Vokietijoje, be to, vienas svarbiausių krovinių paskirstymo centrų Europoje

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" vežios krovinius į Vokietijos Hamburgo uostą, praneša "Lietuvos geležinkelių" spaudos tarnyba.

"Lietuvos geležinkeliai" pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Hamburgo uostu ir krovinių pervežimo kompanija "Metrans", kuri Europoje valdo 14 krovos terminalų.

Pasak "Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos vadovo Egidijaus Lazausko, Hamburgo uostas užtikrina jungtis su visa Europa, todėl Hamburgas yra patrauklus geležinkelių centras logistikos kompanijoms.

"Nuolat dairomės naujų verslo plėtros galimybių užsienyje, o Vokietija yra viena mūsų svarbiausių užsienio rinkų, kur matome didelį potencialą",  — pažymėjo Lazauskas.

Hamburgo uostas yra didžiausias jūrų uostas Vokietijoje ir vienas svarbiausių krovinių paskirstymo centrų Europoje. Iš jo gabenami kroviniai į Šiaurės jūrą bei Baltijos regioną. Uoste per metus perkraunama apie 15 milijonų standartinių konteinerių (TEU).  Hamburgo uosto geležinkeliais kasdien pervažiuoja apie 220 prekinių traukinių. Hamburgo uoste geležinkelio tinklu naudojasi daugiau kaip 120 geležinkelio įmonių.

Anksčiau "Lietuvos geležinkeliai" pranešė, kad planuoja patekti į didžiausių vežėjų Europoje penketuką. Patvirtinta ilgalaikė strategija iki 2030 metų, pagal kurią bendrovė planuoja padidinti pervežamų krovinių apimtis iki 70 milijonų tonų per metus.

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
25
Tegai:
krovinių vežimas, Lietuvos geležinkeliai, Hamburgas, Vokietija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje pradėjo kursuoti traukiniai maršrutu Klaipėda–Šilutė
Ekonomistas: geležinkelių tinklas Baltijos šalyse yra pasmerktas
Ar matote Baltijos valstybes? O jos yra: kuo gresia regionui Rusijos tranzito praradimas