Elektros perdavimo linija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje veiklą pradeda naujoji energetikos agentūra

21
(atnaujinta 11:17 2018.10.25)
Nuo kitų metų pradžios Lietuvos energetikos agentūra perims dviejų valstybės įmonių – Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros – vykdomas funkcijas

VILNIUS, spalio 25 - Sputnik. Savo veiklą pradeda Lietuvos energetikos agentūra (LEA), kuri taps naujuoju energetikos kompetencijų ir duomenų centru, praneša Energetikos ministerija.

LEA nuo kitų metų pradžios perims dviejų valstybės įmonių – Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros – vykdomas funkcijas.

LEA kaups, sistemins ir analizuos energetikos sektoriaus duomenis bei teiks ekspertų įžvalgas. Taip pat ši institucija stebės ir vertins naujausias tendencijas energetikoje, teiks pasiūlymus, susijusius su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra energetikos bei tvarios aplinkos sektoriuose.

"Energetikos sektorius sparčiai vystosi ir nuolat keičiasi, todėl valstybė turi turėti stiprų ir kompetentingą energetikos analitikos centrą. Tai mums leis keliauti koja kojon su energetikos pažanga", – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Taip pat LEA koordinuos atnaujintos Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimą, administruos energijos vartojimo auditus atliekančių specialistų bei atsinaujinančių išteklių energijos gamybos įrenginius montuojančių specialistų rengimo atestavimą.

21
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva prarado pigios elektros energijos šaltinį, nes paklausė ES
Energetikos ministerija ruošasi pirkti SGD laivą-saugyklą