Prekybos tinklas Iki, archyvinė nuotrauka

Skvernelis pasiteisino dėl situacijos su nauju investuotoju

12
(atnaujinta 11:58 2018.11.08)
Anot Skvernelio, anksčiau Vokietijos mažmeninės prekybos tinklo "Rewe" indėlis buvo simbolinis, o dabar bendrovė tapo pagrindiniu akcininku

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas "Rewe" nėra naujas investuotojas, tačiau dabartinė įmonės strategija bus visiškai kitokia.

Tai Vyriausybės vadovas patvirtino "Žinių radijui".

Anksčiau Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje pasidalino žinia, kad Lietuvoje apsisprendė investuoti itin didelė mažmeninės prekybos įmonė, valdanti 15 tūkst. parduotuvių. Savo pranešime ministras pirmininkas nurodė, kad gavo asmeninį patikinimą, jog "skaidrios ir visiems vienodos taisyklės yra pagrindas ilgalaikėms investicijoms".

Žiniasklaida įvertino tokį pareiškimą kaip naujo prekybos tinklo atsiradimą Lietuvos rinkoje. Buvo daroma prielaida, kad tai galėtų būti "Rewe Group", kuri valdo "Iki" prekybos tinklą nuo 2008 metų. Tačiau premjeras savo žinutėje tiksliai nenurodė investuotojo vardo.

Vėliau paaiškėjo, kad viena stambiausių Vokietijos mažmeninės prekybos įmonių grupių "Rewe" tiesiog padidino savo investicijas į prekybos tinklą "Iki" valdančią bendrovę "Palink" ir tapo didžiausia jos akcininke, valdančia 93,75 proc. įmonės akcijų.

Skvernelis pažymėjo, kad anksčiau Vokietijos mažmeninės prekybos tinklo indėlis buvo simbolinis, o dabar bendrovė tapo pagrindiniu akcininku.

"Galiu pasakyti, kad iki tol REWE nenumatė plėtros nei Lietuvoje, nei kitose Baltijos šalyse. Mes išsiuntėme laišką ir gavome atsakymą, tai buvo impulsas plėtros idėjai, kuri buvo pristatyta valdyboje. Šio koncerno valdybos nario, atsakingo už plėtrą Rytų Europos valstybėse, atvykimas pas mus yra iškalbingesnis už daugelį kitų skelbiamų faktų", – teigia Skvernelis.

Jo teigimu, potencialiems investuotojams išsiųsti laiškai parodė, kad Lietuva yra laisva, atvira ir skaidri rinka, kurioje veikla galima be valdžios protekcijų.

Rugsėjo pabaigoje paskelbta, jog premjeras pakvietė 12 Europos didžiųjų prekybos tinklų investuoti Lietuvoje. Ministras pirmininkas pabrėžė, kad tai stabilizuos maisto kainas Lietuvoje.
Pastaruoju metu Lietuvos gyventojai labai susirūpino dėl maisto kainų augimo. Vyriausybė pažadėjo padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų išvengta prekių kainų padidėjimo.

12
Tegai:
Iki, investicijos, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Videofaktas: Skvernelis lankėsi UAB "Dovista" gamyklos atidaryme Marijampolėje
Kinai sutinka išplėsti lietuviškos produkcijos eksporto galimybes