ES vėliavos, archyvinė nuotrauka.

ES pasirengusi atsakyti į galimus naujus JAV muitus

18
(atnaujinta 11:46 2018.11.15)
JAV prezidentas Donaldas Trampas spalio 1 dieną pareiškė, kad JAV pradės taikyti muitus iš Europos Sąjungos tiekiamiems automobiliams, jei dvišalės prekybos derybos nebus sėkmingos

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Europos Sąjunga yra pasirengusi atsakyti į galimus naujus JAV muitus automobiliams, praneša leidinys Bussines Insider.

Jei derybos nebus sėkmingos, JAV taikys muitą automobiliams iš ES.

Pasak Europos prekybos komisarės Cecilijos Malmstrom, tai gali būti "atkuriantis pusiausvyrą sąrašas, kuris apims daug skirtingų sektorių". Pasak laikraščio "Die Zeit", gali būti taikomi apribojimai Amerikos žemės ūkio produkcijai, automobilių pramonei ir kitiems pramonės sektoriams.

Anot jos, ES imsis atsakomųjų priemonių, jei nuspręs, kad JAV veiksmai yra kenksmingi.

JAV prezidentas Donaldas Trampas spalio 1 dieną pareiškė, kad JAV pradės taikyti muitus iš Europos Sąjungos tiekiamiems automobiliams, jei dvišalės prekybos derybos nebus sėkmingos.

Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris pareiškė, kad šiuo atveju Europos Sąjunga imsis atsakomųjų priemonių.

Jis pabrėžė, kad toks Amerikos administracijos žingsnis pažeistų susitarimą, kurį Vašingtonas ir Briuselis pasirašė liepos mėnesį.

JAV ir ES santykių pablogėjimas prasidėjo po to, kai Vašingtonas įvedė ES ir daugeliui kitų šalių, įskaitant Rusiją, prekybos mokesčius plienui ir aliuminiui.

Rusija šiuo klausimu kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją. ES ginčijo JAV sprendimą PPO. Atsakydamas į šiuos veiksmus, Briuselis įvedė papildomą 25 proc. importo muitą prekėms iš JAV, kuris sudaro 3,3 mlrd. dolerių.

18
Tegai:
automobiliai, Europos Sąjunga, muitai, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
"Business Insider" paaiškino, kaip Trampo prekybos karas smogs JAV
JAV įvedė muito mokestį prekėms iš Kinijos
Europos Komisija įvedė muitus JAV prekių importui
Kinija apmokestino muitais prekes iš JAV
Rusija įveda atsakomuosius muitus prekėms iš JAV