Gazprom, archyvinė nuotrauka

Lietuva tapo "Gazprom" skolininike

127
(atnaujinta 11:26 2018.11.16)
Palyginti su praėjusiais metais, Lietuvos Respublikos dujų iš Rusijos pirkimo apimtis padidėjo

VILNIUS, lapkričio 16 - Sputnik. Lietuva pažeidė savo sutartinius įsipareigojimus "Gazprom" dėl Rusijos dujų tiekimo į respubliką, rodo Rusijos kompanijos šių metų trečiojo ketvirčio ataskaita (pdf *).

Be to, nesklandumų su įmokomis nuo 2017 metų iki trečiojo 2018 metų ketvirčio turėjo Baltarusija ir Moldova.

Lietuvoje skolininkais tapo KTE (Kauno termofikacijos elektrinė) ir "LT Gas Stream". Šių metų antrąjį ketvirtį KTE neatliko savo įsipareigojimų mokėti už Rusijos tiekiamas dujas.

2015 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje ir pradėjo importuoti amerikietiškas SGD, kad "atsikratytų priklausomybės" nuo Rusijos kuro. Šalis nuomoja dujų saugyklą iš Norvegijos ir planuoja ateityje ją įsigyti.

Respublikos premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad be Klaipėdos SGD terminalo dujų kainos vartotojams galėtų būti ketvirtadaliu didesnės. Šiuo metu valstybinė įmonė "Klaipėdos nafta" už terminalo nuomą moka 60 milijonų eurų per metus.

Nepaisant garsių Lietuvos politikų pareiškimų apie visišką Rusijos dujų atsisakymą, Lietuva didina jų pirkimų apimtis. Trečiąjį 2018 metų ketvirtį ji nupirko 0,07 mlrd. kubinių metrų daugiau (0,936 mlrd. kubinių metrų) nei pernai per tą patį laikotarpį (0,866 mlrd. kubinių metrų).

127
Tegai:
Lietuva, Gazprom
Dar šia tema
Tai ne verslas: Lenkija dėl ginčo su "Gazprom" nusilenkė Katarui
"Gazprom" kaltina Europos Sąjungą nesąžininga konkurencija
"Gazprom" atsakė į JAV grasinimus sužlugdyti "Nord Stream-2" projektą
"Gazprom": "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" yra gyvybiškai svarbūs ES