Biodujų jėgainė Baltarusijoje

Lietuviai Baltarusijoje stato elektrines ant išmatų 25 mln dolerių

56
(atnaujinta 10:40 2018.11.28)
Lietuvos bendrovės pastatytos elektrinės generuoja elektros energiją iš organinių atliekų, įskaitant gyvūnų ir paukščių išmatas

VILNIUS, lapkričio 28 – Sputnik. Lietuvos bendrovė "Modus Energy" Baltarusijos vakaruose pastatė penkias biodujų jėgaines, išleidusi tam apie 25 milijonus dolerių, praneša banko "Moskva-Minsk" spaudos tarnyba.

Šios elektrinės generuoja elektros energiją iš organinių atliekų, įskaitant gyvūnų ir paukščių išmatas.

Projektus finansuoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) ir bankas "Moskva-Minsk".

Bendroji elektrinių galia yra 5 MW. Tai toli gražu nėra didžiausias skaičius, tačiau jo pakanka aprūpinti tokius rajonus kaip Bragino ir Choinikų, kuriuose sunaudojama 2 ir 2,3 MW atitinkamai.

Iš ko gaminama elektra

Elektros gamybai šios jėgaines naudoja biodujas, kurios susidaro biologiškai skaidomų medžiagų skilimo metu. Prie tokių priskiriamos įvairios "žalios" atliekos, tokios kaip nupjautas atolas, piktžolės, supuvę vaisiai ir daržovės, taip pat gyvūnų ir paukščių išmatos. Tai ekologiški energijos šaltiniai, nes jie atsinaujina.

Iš viso Lietuvos bendrovė planuoja pastatyti 25 biodujų jėgaines visoje Baltarusijoje, kurių bendroji galia būtų 25 MW – tai daugiau nei gamina didžiausia Baltarusijoje saulės elektrinė Gomelio regione (16 MW). Investicijos į projektą turėtų siekti beveik 100 milijonų eurų. 

2016 metais "Modus Energy" pastatė saulės elektrinę Medilo rajone.

56
Tegai:
elektrinė, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija teigia, kad elektra iš Astravo AE gali patekti į Lietuvą kitu būdu
Latvija ir Estija paliko Lietuvą akistatoje su energetiniais sunkumais
"Kauno energija" ant savo pastatų įrengs saulės jėgaines