Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Grybauskaitė: kalbos apie SEB banko pardavimą kenkia Lietuvos reputacijai

46
(atnaujinta 14:34 2018.12.03)
Respublikos vadovės teigimu, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno pasiūlymas kelia jo kompetencijos klausimą

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė suabejojo ​​Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko, partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" nario Stasio Jakeliūno kompetencija, praneša LRT.

Praėjusią savaitę politikas pateikė pasiūlymą parduoti SEB banką arba "Swedbank". Pasak deputato, Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse Švedijos kapitalo koncentracija yra per didelė, o tai netiesiogiai daro įtaką šalies ekonominei nepriklausomybei.

"Pono Jakeliūno komentarai apie tarptautinių investicijų Lietuvoje finansinį ir bankinį sektorių kelia jo kompetencijos ir net adekvatumo klausimus. Tokie nusišnekėjimai daro žalą Lietuvos investicinei aplinkai ir šalies reputacijai", — cituoja LRT prezidentės žodžius.

Pažymima, kad, nepaisant kritikos, Jakeliūnas neatsisako savo pareiškimo.

"Ne, tai buvo mano sąmoningas pareiškimas, kad diskusija turi vykti apie bankų vaidmenį ekonomikoje. Tai, kad politikai kalba ir vertina tai, kas vyko Lietuvoje, o įvyko krizė, dėl kurios atsakomybė tenka ir patiems bankams, ir vietos politikams, ir Lietuvos bankui, pademonstruoja investuotojams, kad mes, bent jau kai kurie iš mūsų, supranta, kas yra bankai, kaip veikia ekonomika", — pasakė Jakeliūnas.

Pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, Jakeliūno nuomonė neatspindi Vyriausybės pozicijos.

Kovo mėnesį Lietuvos Seimas nurodė Biudžeto ir finansų komitetui ištirti veiksnius, kurie paskatino 2009-2010 metų krizę Lietuvos Respublikoje. Parlamentinį tyrimą planuojama užbaigti iki 2019 metų balandžio 15 dienos.

46
Tegai:
Dalia Grybauskaitė, Lietuva, bankai, Swedbank
Dar šia tema
"Danske Bank" pinigų plovimo istorijoje dalyvavo ir Lietuva
Ekspertas: Baltijos šalių bankai bijo klientų iš šalių, kurioms taikomos sankcijos
Įmonės miršta, bankai klesti: kas vyksta Lietuvos ekonomikoje
Seime manoma, kad SEB arba "Swedbank" gali būti parduotas
Švedų bankai lauk iš Lietuvos?