Eurocentai, archyvinė nuotrauka.

Socialdemokratai: nuo kitų metų savivaldybių laukia sunkmetis

18
(atnaujinta 10:40 2018.12.10)
Socialdemokratai Seime pasiūlė kompromisinį variantą ― kompensuoti bent 80 procentų GPM netekčių savivaldybėms, tačiau valdančiųjų balsais didesnis kompensavimas buvo užblokuotas

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Seimo valdančiųjų daugumos politikai balsavo prieš siūlymą kompensuoti savivaldybių biudžeto netektis, kurias jos patirs dėl mokesčių reformos, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Socialdemokratai prognozuoja, kad nuo kitų metų savivaldybių laukia sunkmetis. Nuo sausio 1 dienos ― startavus mokesčių reformai ― savivaldybių biudžetai neteks didelės dalies gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Nors pagal įstatymą finansinius nuostolius 100 procentų turėtų kompensuoti reformas ir sprendimus daranti centrinė valdžia, tačiau valdantieji nusprendė kompensuoti tik pusę netenkamos sumos.

"Tai reiškia, kad daugelis savivaldybių stigs lėšų ir bus priverstos branginti paslaugas gyventojams, pavyzdžiui, švietimo ar sveikatos srityse. Vėl trūks pinigų infrastruktūrai palaikyti", ― sako projektą dėl didesnio kompensavimo savivaldybėms pateikęs socialdemokratas Juozas Olekas.

Socialdemokratai Seime pasiūlė kompromisinį variantą ― kompensuoti bent 80 procentų GPM netekčių savivaldybėms. Tačiau valdančiųjų balsais didesnis kompensavimas buvo užblokuotas.

"Toks valdančiųjų akibrokštas dar labiau pablogins daugelio, ypač mažesniųjų, savivaldybių finansinę situaciją. Nesuprantamas balsavusiųjų prieš ir susilaikiusių politikų nusiteikimas prieš regionų gyventojus", ― sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak parlamentaro, "valstiečiai-žalieji" savo programoje įsipareigojo mažinti regionų atskirtį, o dabar elgiasi visiškai priešingai. Seimo narį labiausiai stebina, kad vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai taip greit nusisuko nuo savo rinkėjų.

"Nejaugi jie negrįžta į savo apygardas, nesusitinka su žmonėmis, jau nemato ir negirdi jų problemų", ― sako Sabatauskas.

Socialdemokratai viešina pavardes Seimo narių, kurie balsuodami blokavo siūlymą kompensuoti netektis savivaldybių biudžetams.

18
Tegai:
savivaldybė, Seimas, socialdemokratai
Dar šia tema
Augant įtampai visuomenėje konservatoriai kviečia premjerą ieškoti sprendimų
Opozicija: "profesionalų" Vyriausybė Lietuvoje nepasiteisino
Vyriausybė parengė planą demografinei padėčiai gerinti
Iškilo jau antra grėsmė Skvernelio ministrų kabinetui