Elektros perdavimo linijos, archyvinė nuotrauka

Elektros energijos perdavimo tinklui modernizuoti bus skirta beveik 3 mln eurų

20
(atnaujinta 09:54 2018.12.23)
Rekonstrukcija užtikrins energijos tiekimo patikimumą ir stabilesnį sistemų veikimą

VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Elektros energijos perdavimo tinklas bus modernizuotas už beveik 3 mln eurų, praneša Energetikos ministerija.

ES struktūrinių fondų finansavimas skirtas dviem elektros energijos perdavimo tinklo modernizavimo projektams. Pirmasis — Aleksoto transformatorių pastotės skirstyklos Kaune, bendra vertė 1,39 mln. eurų, iš kurių 695,5 tūkst. eurų bus finansuojama ES fondų lėšomis.

Tai turėtų užtikrinti elektros energijos perdavimo ir tiekimo patikimumą elektros vartotojams Kauno miesto savivaldybėje.

Elektros tiekimo linijos, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Taip pat bus modernizuotos elektros oro linijos ruože Neris-Molėtai-Utena — jose bus įrengtos naujos pažangios žaibosaugos technologijos bei kiti infrastruktūros elementai. Bendra projekto vertė siekia beveik 1,6 mln. eurų, iš kurių apie 738,2 tūkst. eurų finansuojama ES fondų lėšomis.

Abu projektus įgyvendins elektros tinklo perdavimo operatorius AB "Litgrid".

Lietuvos pasitraukimas iš BRELL

Baltijos šalys pareiškė norą palikti BRELL energijos žiedą, kad užtikrintų nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos sistemos. Sinchronizuotis su ES tinklais planuojama per Lenkiją, per jau sukurtą "LitPol Link" jungtį.

Tuo tarpu Baltarusijos ir Kaliningrado srities energetikos sistemos iki 2020 metų galės veikti nepriklausomai nuo Baltijos šalių.

Kai kurie ekspertai mano, kad po Lietuvos išėjimo iš BRELL, šalis turės tik energijos tiekimus iš Lenkijos ir elektos jungtį "NordBalt", kuri veikia su sutrikimais.

20
Dar šia tema
Kaip BRELL Vilnių su Talinu supykdė
Kuršių nerijos gyvenvietės atjungtos nuo Lietuvos elektros tinklų
Energetinės avarijos atveju: Kruonio HAE buvo atliktas sistemos atkūrimo bandymas